پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۴
ادعای جروزالم پست: تحویل سامانه "اس 300" روسیه به ایران معلق شد
 
روزنامه صهیونیستی جروزالم پست مدعی شد روسیه تحویل سامانه دفاع موشکی "اس 300" را به ایران به حالت تعلیق درآورده است.
به گزارش گروه بین الملل عصرهامون؛ روزنامه صهیونیستی جروزالم پست به نقل از روزنامه کویتی "الجریده" مدعی شد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تحویل سامانه دفاع موشکی اس 300 را به ایران به حالت تعلیق درآورده است. به ادعای این روزنامه، تعلیق تحویل سامانه اس 300 به دلیل پایبند نبودن ایران به تعهد ارائه نکردن سلاحهای پیشرفته روسیه به گروه حزب الله لبنان اتفاق افتاد.
 
به ادعای جروزالم پست، پس از آنکه رژیم صهیونیستی مدارک تحویل سامانه دفاع موشکی زمین به هوای "اس ای 22" روسیه را به حزب الله، در اختیار مسکو قرار داد، ولادیمیر پوتین برای تنبیه ایران، تحویل سلاح های اس 300 را به حالت تعلیق درآورد.
 
این وبسایت صهیونیستی در ادامه ادعاهای خود نوشت: رادارهای ضد موشکی نیروی هوایی روسیه نیز قادر به تشخیص سامانه های "اس اِی 22"در مناطقی از لبنان که تحت کنترل نیروهای حزب الله است، بوده اند.
 
"بنیامین نتانیاهو،" نخست وزیر رژیم صهیونیستی پاییز گذشته در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد به جزئیات جدیدی در خصوص سلاح های حزب الله دست یافته است. به ادعای وی، حزب الله قصد داشته است سامانه های دفاع موشکی "اس اِی 22" را به همراه موشک های کروز ضد کشتی "یاخونت" به داخل لبنان قاچاق کند.
 
جروزالم پست همچنین مدعی شد: گزارشهای رسانه های خارجی از ماه آوریل سال گذشته حاکی از آن است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی پس از حمله به پایگاه های حزب الله در لبنان مقادیر زیادی سامانه دفاع موشکی "اس اِی 22" کشف کرد. این موشک ها تهدیدی برای جنگنده های رژیم صهیونیستی محسوب می شود که از آزادی نسبی در آسمان لبنان برخوردارند.
 
روسیه در سال 2010 نیز به دنبال اعمال تحریم های غرب علیه ایران، قرارداد تحویل سامانه دفاع موشکی اس 300 را به تهران لغو کرد.
 
انتهای پیام/7473
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۸۰۹


ارسال