چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۲
تذکر جدی ايران به طرفين مناقشه ارمنستان و جمهوری آذربايجان
 
فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به وجود روابط خوب بين ايران و دو کشور آذربايجان و ارمنستان گفت : تلاش مرزبانی درجهت ايجاد امنيت و آرامش در مرزها است و در مورد اصابت چند گلوله به مرز ايران به طور جدی به طرفين مناقشه تذکر داده ايم.
به گزارش گروه حوادث عصر هامون؛ سردار قاسم رضايی فرمانده مرزبانی ناجا در بازديد از مرزهای استان های اردبيل و آذربايجان شرقی در جمع خبرنگاران با اشاره به مناقشه پيش آمده بين دو کشور همسايه اظهار داشت : روابط ما با هر دو کشور در سطح خوبی است و در مرزها مشکلی نداريم.
 
وی افزود : اميدواريم هرچه زودتر مشکلات به وجود آمده در مرز ارمنستان و جمهوری آذربايجان حل شود و امنيت و آرامش به اين منطقه بازگردد.
 
فرمانده مرزبانی ناجا تصريح کرد : با توجه به اين که اين دو کشور در نزديک مناطق مشترک مرزی با ما درگير هستند، مراقبت های مرزی را افزايش داده ايم و از همه اختيارات قانونی خود برای صلح بين آنان استفاده می کنيم.
 
سردار رضايی در پاسخ به اين سوال که چند گلوله به خاک کشورمان اصابت کرده است، بیان کرد: در اين گونه مناقشات و تبادل آتش بعضا شاهد اشتباهاتی از سوی نيروهای طرفين هستيم که تذکرات جدی ما به دو طرف مناقشه داده شده و آنان نيز ضمن عذر خواهی، متعهد شده اند که از تکرار چنين اشتباهاتی خودداری کنند.
 
اين مقام ارشد در مرزبانی ناجا وضعيت امنيتی مرزهای کشورمان با آذربايجان و ارمنستان را خوب عنوان کرد و گفت : شرايط عادی در مرزهای ما با هر دو کشور وجود دارد و امنيت کامل در مرز حکم فرماست. 
انتهای پیام/7473
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۳۳۹۸


ارسال