جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۳
جلوه ای دیگر از وحدت در سیستان و بلوچستان؛
خرید خانه توسط سیستانیان برای معلم بلوچ/ خانواده معلم فداکار صاحبخانه شدند
 
در آستانه روز پدر جمعیت امام علی (ع) سیستان برای قدردانی از حرکت انسان‌دوستانه معلم فداکار بلوچ، تصمیم دارد با یاری مردم خانه‌ای به ارزش 148 میلیون تومان برای همسر و دو دخترش خریداری کند تا لبخند شادی بر لبان همسر و دو دخترکوچک او نقش ببندد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، 15 فروردین ماه بود که درس فداکاری بر تخته سیاه ایثار معلم بلوچ خاشی حک شد تا اسطوره ای تازه برای خاطرات ماندگار مردم خلق شود.
چند روزی بیشتر به روز پدر نمانده تا فاطمه و عسل آرزوی آغوش پدر را بار دیگر تمنا کنند و حسرت لب های خاموشی را بکشند که بوسه بارانشان می کرد. هر چند دیوار نامهربانی آغوش پدر را گرفت تا از این پس سنگ قبر پدر مرهم درد دل هایشان شود اما در اقدامی تحسین برانگیز جلوه ای دیگر از وحدت در سیستان و بلوچستان رقم خورد تا در روز پدر لبخند بر لبان فاطمه و عسل نقش ببندد ، جمعیت امام علی(ع) مردم سیستان تصمیم دارد با جمع آوری مبلغی اقدام به خرید خانه برای این معلم فداکار نماید.
فرزاد حسینی، یکی از اعضای جمعیت امام علی(ع) در خصوص این تصمیم گفت: به محض شنیدن خبر فداکاری معلم بلوچ اعضای جمعیت دانشجویی- امدادی امام علی(ع) به این فکر افتادند کاری به پاس حرکت ارزشمند معلم فداکار- حمیدرضا گنگوزهی- انجام دهند.
وی ادامه داد: به‌همین علت لازم بود از نزدیک با خانواده معلم فداکار شهرستان خاش و شرایط زندگی آنها آشنا شویم. از آنجا که جمعیت امام علی(ع) از دو سال قبل به‌طور خاص در منطقه سیستان و بلوچستان مشغول به فعالیت و برگزاری آیین‌های مختلف است، زمینه آشنایی با این خانواده بسرعت فراهم شد و به‌همراه حبیب فاتح یکی دیگر از اعضای جمعیت امام علی(ع) به شهرستان خاش رفتیم. 
فرزاد حسینی با اشاره به اینکه برادر این معلم فداکار نیز یکی از معلمان منطقه میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان است، افزود: با همفکری اعضای جمعیت به این نتیجه رسیدیم در شهرستان خاش، خانه‌ای خریداری کنیم و سند آن را به نام دو دختر و همسر این معلم خیرخواه بزنیم. 
این موضوع را از قبل با عبدالصمد گنگوزهی برادر این معلم نوعدوست مطرح کرده بودیم و وی چند خانه را برای بازدید در نظر گرفته بود. به اتفاق از خانه‌ها بازدید کردیم، اما مورد قبول واقع نشد زیرا باور داشتیم آن خانه‌ها در آن مناطق مناسب دختران و همسر معلمی نیست که جان خود را فدای تعدادی از دانش‌آموزان این مرز و بوم کرده است.  
با بررسی‌های متعدد، خانه‌ای دوطبقه پیدا کرده و تصمیم گرفتیم به تهران بازگردیم تا با فراهم کردن زمینه مناسب، نسبت به خرید آن خانه اقدام کنیم. در ادامه به محل زندگی این معلم فداکار و اعضای خانواده‌اش در شهرستان خاش رفتیم. باورش سخت بود معلمی بااین طبع بلند و همتی والا، ساکن خانه‌ای در یکی از مناطق حاشیه‌ای شهرستان خاش بوده است و به‌این ترتیب از اینکه توانسته بودیم منزل بهتری را برای همسر و دختران این عزیز در نظر بگیریم احساس رضایت بیشتری کردیم.
وی خاطرنشان کرد: در این دیدار ضمن ابراز همدردی با خانواده این عزیز به آنها امید دادیم بزودی آن خانه دوطبقه را با کمک ایرانیانی که قدردان حرکت انساندوستانه معلم سیستان و بلوچستانی هستند خریداری خواهیم کرد تا ضمن زندگی کردن خانواده مرحوم گنگوزهی در یکی از طبقات، طبقه دیگر خانه اجاره داده شود و به این ترتیب بخشی از هزینه‌های زندگی‌شان را تأمین کند.
انتهای پیام/9031
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۳۵۸۴


ارسال