چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ,29 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۶
سردار معروفی:
سپاه سد بلای ملت و ولایت است/ پیگیر پروژه های زود بازده در اقتصاد مقاومتی هستیم
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین سد بلای ملت ایران، ارزشها، تمامیت ارضی کشور و ولایت است و برای اجرا و اقدام عملی آن جان دادن برای او در این مسیر حق، راغب است.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، سردار حسین معروفی در مراسم گرامیداشت سالروز بسیج سازندگی و تجلیل از فعالان اقتصاد مقاومتی و خادمین جهادی نوروزی 95 با بیان اینکه فلسفه وجودی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ مکتبی بودن، انقلابی بودن و مردمی بودن آن است، افزود: امروز قریب به اتفاق کارهایی که در سپاه و بسیج به منصه ی ظهور می رسد و با روحیه ی جهادی و نهضتی باردار می شود جز ماموریتهای سپاه نیست بلکه جزو رسالتهای است که سپاه پاسداران بر خود احساس می کند و باید آنها را انجام دهد.
وی بیان داشت: فلسفه وجودی این نهاد مقدس بوسیله ی حضرت امام (ره) و سکان داری و فرماندهی مقام معظم رهبری در این 37 ساله موید این مطلب است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین سد بلای ملت ایران، ارزشها، تمامیت ارضی کشور و ولایت است و برای اجرا و اقدام عملی آن جان دادن برای او در این مسیر حق، راغب است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بیان داشت: در سال 1379 با تدبیر و فرماندهی مقام معظم رهبری سازمان بیسج سازندگی در مجموعه سپاه پاسدران انقلاب اسلامی و سازمان بسیج تشکیل شد که هدف اصلی آن حرکت جهادگونه در جهت کاهش فشارهای اقتصادی، تبدیل تهدیدات به فرصتها، اشتغال، تولید، محرومیت زدایی، عمران و آبادانی و کمک به دولت جمهوری اسلامی در همه ادوار گذشته و امروز بوده است.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری سالها پیش در سخنان خود در آغاز سال جدید در مشهد مقدس فرمودند؛ دشمن راهکارهایی که در مقابله با ایران اسلامی دارد جنگ اقتصادی و روانی و مقابله با تولید علم است؛ شما در حال جنگ اقتصادی هستید و این محاربه بین اسلام و کفر است و باید هر کس هر جور که می تواند تولید کند. این یک دستور معمولی نیست بلکه یک تکلیف است.

اختصاص 50 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در سال جدید
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اضافه کرد: "بسیج سازندگی خود یک شعبه ی عظیم کار است"؛  "طرح بسیج سازندگی به منظور استفاده از نیرو و جوانان برای سازندگی کشور در اوقات فراغت به درخواست اینجانب فراهم شده است".
وی ادامه داد: ما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توفیق داریم به فضل الهی و با همت این توده عظیم نیروی انقلابی و مردمی و مکتبی در سپاه و بسیج این فرمان را در حد توان با اقدامات شایسته در شمال غرب و جنوب شرق و جای جای ایران اسلامی عملیاتی کنیم.
سردار معروفی اضافه کرد: و همین بس که در سالهای گذشته حوزه اقتصاد مقاومتی با تلاشهای زیاد سپاه پاسداران بویژه سازمان بسیج مستضعفین با نیروهای خلاق بسیجی انجام شد و با شعار امسال که "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" است مهر تاییدی بر این حرکت عظیم انقلابی زده ایم.
وی ادامه داد: سپاه پاسداران با تمام توان در سپاه و بسیج آمادگی دارد تا کمک کند این فرمان به زمین نماند و فقر از چهره مردم این استان برداشته شود؛ در حوزه اقتصاد مقاومتی در سال گذشته 14 میلیارد تومان در این حوزه وام 4 درصد در عرصه های مختلف توزیع کردیم.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در سال جدید با توجه به شعار سال در مرحله اول  23 میلیارد تومان پیش بینی شد که با تلاشهایی که در حال انجام شدن است این مبلغ تا 50 میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.

پیگیر پروژه های زود بازده در اقتصاد مقاومتی هستیم 
وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری در بیانات امسال خود در حرم رضوی 10 اقدام اساسی را به عنوان نقشه اساسی و راهبردی برای اینکه مسیر را گم نکنیم فرمان دادند و موضوع کلیدی اقتصاد مقاومتی را به عنوان راه مقابله با تحریم بیان کردند این یک کار، کارشناسی شده است که همه دلسوزان نظام برآن واقفند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اذعان داشت: نکته ی اساسی که مقام معظم رهبری در 10 اقدام اساسی به آن تاکید کردند نگاه ویژه به صنایع متوسط و کوچک بود. توان ما در این استان کار کلان نیست کار کلان در حد، شیلات، گاز، پتروشیمی و راه آهن و منطقه آزاد کارهای کلانی است که تاثیرات بسیار بلندی در حوزه ملی و منطقه ای خواهد گذاشت اما این تاثیرات در دراز مدت خواهد بود.
سردار معروفی ادامه داد: آنچه ما در بسیج سازندگی دنبال می کنیم صنایع کوچک و زود بازده است تا در آن واحد نان بر سفره مردم برود؛ ما باید این پروژه های کوچک را دنبال کنیم تا به پروژه های سنگین و ملی برسیم و در آینده جواب دهد.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از برنامه های جدی در سال 95 خبر داد و گفت: جذب افزایش بودجه برای حرکتهای اقتصاد مقاومتی، قطب بندی شهرستانها و مهاجرت معکوس از شهر به روستا از جمله اقدامات جدی بسیج سازندگی در سال 95 دانست.

وجود 690 گروه جهادی در سیستان و بلوچستان
وی از افزایش 40 درصدی گروههای جهادی در سال 95 خبر داد و گفت: 690 گروه جهادی در استان داریم که 330گروه جهادی شناسنامه دار هستند و این گروه ها عمدتا تلفیقی از تشیع و تسنن می باشدکه 50 درصد آن خواهران و برادران اهل تشیع و  50 درصد خواهران و برادان اهل سنت هستند.

بازار یابی مشکل عمده فعالین اقتصادی در استان 
سردار معروفی از 34 گروه جهادی فعال در نوروز امسال خبر داد و بیان داشت: چند گروه طلاب تشیع و تسنن در نوروز امسال مدارس اهل سنت و تشیع را ساختند؛ و اصرار ما برای تلفیق این گروه ها برای کار جهادی است که می تواند الگویی برای تمام شهرستانها باشد.
وی از مهاجرت معکوس 40 خانوار از شهر به روستا خبر داد و ادامه داد: کارگاههای صنایع تبدیلی محصولات رایج استان در حال انجام است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان بازاریابی را یکی از مشکلات عمده استان خواند و اظهار داشت: مجموعه خاتم، کوثر و نصر در این عرصه ورود پیدا کردند و حرکتهای خوبی در این زمینه انجام شده است اما هنوز مشکلات جدی در این حوزه وجود دارد و همه باید با همت هم مشکلات بازاریابی در استان را حل کنیم.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۴۳۶۲


ارسال