سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴
ضرورت اقتصاد تولید محور/ جایگاه ویژه ایران در بازار غذایی روسیه
 
مشاور عالی صنایع غذایی گفت: دیدگاه نظام اقتصادی کشور باید مبتنی بر تولید باشد تا در این راستا علاوه بر صادرات و ارزآوری به اشتغالزایی نیز کمک کنند .
 به گزارش سرویس اقتصادی عصرهامون: بهروز فروتن مشاور عالی صنایع غذایی کشور ، گفت: تولید صنایع غذایی در شرایط خوبی به سر می برد هر چند سال گذشته با افت صادراتی روبه رو بودیم اما امیدواریم در دوران پسابرجام بتوانیم به بازار هدف نزدیک شده و به کشورهای منطقه ای نیز صادرات داشته باشیم.

وی افزود : بازه دوم صادرات بعد از کشورهای منطقه ای کشورهای اروپایی است چرا که ذائقه ی آنها همانند ذائقه جامعه ایران است و امیدواریم بتوانیم در تامین مواد اولیه این کشورها نیز موفق عمل کنیم.

فروتن اظهار داشت:به تازگی صنایع غذایی ایران در بازار روسیه جایگاه ویژه بدست آورده کشورهایی نظیر استرالیا و کشورهای اروپایی و منطقه ای حریف واقعی برای ایران در این امر محسوب می شوند .

مشاور عالی صنایع غذایی کشور در ادامه بیان کرد : امیدواریم همانند گذشته بتوانیم بازارآسیای شرقی،ژاپن ،کره ،استرالیا و سوئد را نیزبدست اوریم.

وی در پایان افزود: دیدگاه اقتصادی کشور باید مبتنی بر تولید باشد ،دولتمردان باید نگاه مدیریتی به تولید صنایع غذایی داشته باشند تا در این راستا علاوه بر صادرات و ارزآوری به اشتغالزایی نیز کمک کنند .

انتهای پیام/7473
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۴۳۸۷


ارسال