سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۵
بسیج و سپاه پیشتاز در عرصه اقتصادمقاومتی/نقش کلیدی سپاه در تحقق شعارسال
 
یکی از عرصه‌های حضور بسیج عرصه خدمت‌رسانی بوده و توانسته گامی موثر در راستای رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی بردارد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خبرنیمروز، اقتصاد مقاومتی مسئله ای  آشنا در این چند سال با همه ایرانیان است این مسئله با شدت یافتن تحریم های یک جانبه و غیرانسانی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف متوقف کردن برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران ادبیات اقتصادی کشور اضافه شد.
اقتصاد مقاومتی مفهومی است که در پی مقاوم سازی، بحران زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود اقتصادی مطرح می شود، که قطعا باور ومشارکت همگانی واعمال مدیریت های عقلایی ومدبرانه، پیش شرط و الزام چنین موضوعی است. اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی است.
اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده ی رشد و شکوفایی کشور باشد.
مردم باید در عرصه اقتصاد مقاومتی نیز به ندای رهبری لبیک بگویند
محمدحسن دهمرده فرماندار نیمروز در گفتگو با خبرنیمروز با اشاره به اینکه بخش عمده ای از عمل به شعار سال بر عهده ارگان هاست اظهار داشت: مردم عزیز و شریف ما که تاکنون در عرصه های مختلف انقلاب را یاری کردند اکنون نیز باید با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشانند.
وی با بیان اینکه بسیج نیز مانند دیگر عرصه‌ها پیشگام در اقتصاد مقاومتی است تصریح کرد: یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی مردمی بودن این اقتصاد می باشد بنابراین همه مردم باید سعی کنند نقش ایفا بکنند.
وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در شعار امسال بر عمل به اقتصاد مقاومتی تاکید کرده‌اند افزود: باید تمرکز ویژه بر اقتصاد مقاومتی در اقدام و عمل هم داشته باشیم.
دهمرده خاطر نشان کرد: نقش سپاه و بسیج در ورود به موقع به عرصه اقتصاد مقاومتی توانست نقشه ای سودمند را در دوران تحریم و فزونی بیکاری برای کشور و به خصوص شهرستان نیمروز به ارمغان بیاورد.
فرماندار نیمروز بیان کرد: هم اکنون تنها سپاه پاسداران و بسیج سازندگی هستند که در زمینه اقتصاد مقاومتی فعالیت های چشمگیری داشته اند.
بسیج در عرصه سازندگی نقش بی بدیلی ایفا کرده است
امام جمعه نیمروز در گفتگو با خبرنیمروز با بیان اینکه امروز شاهد حضور بسیج در تمامی عرصه‌های کشور هستیم، تصریح کرد: بسیج نقش بسیار پر رنگی در راستای تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری به ویژه در عرصه اقتصاد مقاومتی دارد.
حجت السلام والمسلمین محمد راشکی تصریح کرد: ورود سپاه پاسداران در تمامی حوزه ها و عرصه های سازندگى و عمرانی، بر اساس نیاز کشور بوده که ورود پیداکرده و در راستای حفظ انقلاب و پیشبرد آن در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش‌آفرینی کرده است.
وی با اشاره به اینکه بسیج نقش محوری در چگونگی اجرای اقتصاد مقاومتی در سطح جامعه دارد خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومتی ماهیتا اقتصادی مردمی است و ضروری است نیروهای بسیج در این عرصه وارد شده تا از ورد سوءاستفاده گران جلوگیری شود.
امام جمعه نیمروز بیان کرد: اقدامات اقتصاد مقاومتی سپاه در همه جا شهرهای ایران ملموس بوده و شاید یکی از شاخص ترین اقدامات در سال 1394 به بار نشستن فاز 15 پارس جنوبی بوده که نمونه بارز اقتصاد مقاومتی در کشور است.
رسالت سپاه و بسیج حفظ انقلاب و دستاوردهای آن است
ابوذر شه بخش بخشدار صابری در گفتگو با خبرنیمروز با بیان اینکه در ابتدای انقلاب نهادهایی مانند جهادسازندگی، بنیاد مسکن و سپاه خدمات بزرگی به نمایش گذاشتند بیان کرد: عمران و آبادی روستاها برای کسانی که در سختترین شرایط،  زندگی میکردند با همکاری این نهادها و مردم به نقاط برخوردار و مکانی برای تولید مبدل شدند.
وی افزود: همین نهادهای مردمی در ۸ سال جنگ تحمیلی در جبهه های جنگ حاضر و با رژیم بعث که مورد حمایت تمامی مستکبرین دنیا بود حضور چشمگیری داشتند.
شه بخش تصریح کرد: ایجاد زیرساختها از جمله راه، آب، برق، مراکز بهداشتی، ساخت سد، مراکز تولید کشاورزی و صنعتی و... همه نقاط کشور را در برگرفت و این مهم به همت نیروهای جوان، عاشق انقلاب و هدایتهای حضرت امام (ره) و پس از آن مقام معظم رهبری حرکتی بود که دنیا را به اعجاب و شگفتی وا داشت.
وی اظهار کرد: پس قطعا با شور وعشق و ایمان جوانان انقلاب میتوان بر هر مشکلی با توجه به تواناییهای کشورمان پیروز شد اما سرلوحه این حرکت اعتماد به نیروهای مخلص داخلی است.
بخشدار صابری با بیان اینکه قدرت اصلی سپاه متکی به مردم است، خاطر نشان کرد: رسالت سپاه حفظ دستاوردهای انقلاب در هر برهه ای از زمان است، هر وقت سپاه نیروهای مردمی را با امکانات و توان خود در هر موضوعی در مملکت فراخوان داده توانسته معظلات و مشکلات پیش روی را به فرصت تبدیل کند و شرایط ایده آل بوجود آورد.
شه بخش با بیان اینکه در ابتدای انقلاب امام خمینی (ره) فرمان تشکیل ارتش 20 میلیونی را صادر کردند تصریح کرد: در صورتیکه سپاه و بسیج نیروهای این ارتش مردمی را در این زمینه ساماندهی کنند و با هدایت رهبری و بهره گیری از دانش، توان تولید در همه زمینه ها از جمله کشاورزی، صنعت و معدن و مفهوم حقیقی به دست گیرند نه تنها نیازهای داخلی را مرتفع میکنند بلکه زمینه صادرات را به خوبی رقم خواهند زد.
وی اذعان داشت: این اقدام می تواند سرمنشا خودباوری و خوداتکایی را بیش از پیش رقم زند و اقتصاد مقاومتی که از منویات مقام معظم رهبری است به نحو شایسته و بایسته اجرا شود، در این زمینه تجربه کشورهای موفق خصوصا کشورهای اسلامی و چین و ژاپن و کره جنوبی میتواند مورد استفاده قرار گیرد.
بخشدارصابری بیان کرد: با توجه به نگاه سپاه به روستاییان و حمایت از این قشر زحمت کش خصوصا در منطقه سیستان که بیش از ۱۸ سال با خشکسالی دست و پنجه نرم میکند، نگاه به تولیدات روستاییان و ایجاد بازار فروش داخلی و خارجی برای محصولات تولیدی آنان و همچنین کارگاه های کوچک می تواند زمینه بوجود آمدن اقتصاد مقاومتی باشد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۴۳۹۶
مرجع : خبرنیمروز


ارسال