شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴
برگزاری همایش تجلیل از بانوان نمونه شهرستان میرجاوه
 
همایش تجلیل از بانوان نمونه شهرستان میرجاوه با حضور مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان برگزار شد.
 به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون،به نقل از  پایگاه خبری لادیز، همایش تجلیل از بانوان منطقه میرجاوه باحضور "زهرا نهتانی" مشاور اموربانوان اداره کل آموزش و پرورش، نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان میرجاوه، مدیر آموزش وپرورش و  50نفر از بانوان فرهنگی در محل سالن اجتماعات شهدای فرهنگی اداره آموزش و پرورش میرجاوه برگزارشد.
مشاور بانوان اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در این همایش اظهار کرد : نقش زن در توسعه کشور را می توان به میزان مشارکت فکر و اندیشه زنان درتصمیم گیری ها و افزایش تعداد کرسی های حضور بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی تعبیر کرد.
زهرا نهتانی با اشاره به اینکه نقش زنان در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار تاثیرگذار است است، افزود: برای مثال زنان روستایی در افزایش کمی و کیفی تولیدات دامی، کشاورزی وصنایع دستی سهم غیر قابل انکاری دارند.
وی خاطر نشان کرد: بسیاری از زنان جامعه بار زندگی را بردوش می کشند به ویژه زنان شاغل که علاوه برمسئولیت خانواده،مسئولیت بیرون از خانه را نیز به نحواحسن به انجام وظیفه می رسانند، زنان در حیطه خانواده و تربیت فرزندان، باصبوری، فداکاری، گذشت و دینداری به مقصود خواهند رسید .
"حجت الاسلام محمد مهدی گلشاهی"نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان میرجاوه نیز بیان کرد: امروز بیش از هر زمانی نیاز به الگوهای متعالی همچون فاطمه الزهرا (س) در بین زنان و دختران جهان احساس می شود و جهان امروز تشنه کسب معرفت بیشتر در تمامی زمینه هاست و تکیه بر فطرت الهی و اقتدای جمعی به الگوهای آسمانی، یگانه راه نجات بشر امروز است و زنان اسوه و الگوی ادیان آسمانی می توانند بخش اعظمی از این راه را در مقابل دیدگان بشر امروز ترسیم نمایند.
وی افزود: تمام ابعادی که برای زن و برای یک انسان متصور است، در فاطمه (س ) جلوه کرده است، نسخه های رفتاری فاطمه (س ) بهترین الگو برای پرورش انسان ها و تکمیل شخصیت اجتماعی است و آنچه به چشم می آید جلوه ای از زندگانی این زن ملکوتی است که همیشه چراغ راه انسانها است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۴۸۵۸


ارسال