يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۵
اعتیاد؛ پدیده ای معضل آفرین/ بیکاری مهمترین علت گرایش به مواد مخدر است
 
علی دامن گیر گفت: بیکاری و فساد اجتماعی از مهمترین علت گرایش به مواد مخدر است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خبرنیمروز، اعتیاد یک معضل اجتماعی که این روزها در بسیاری ها از خانواده ها در سراسر جهان رسوخ کرده است و زندگی بسیاری از اعضای یک جامعه را تحت شعاع قرار داده است.
فراگیری دخانیات، مشکلی جهانی است و توسعه بی سابقه تولیدات مواد دُخانی و فروش فراوان آن در سراسر دنیا، به ویژه نواحی کم درآمد، زیان های فراوان جسمی و روحی را برای آنها به همراه آورده است.
 بیماری ها، مرگ و میر زود رس و زیان های اقتصادی، کمترین پیامدهای مصرف این ماده است و پیش بینی می شود در سی سال آینده، دخانیات، بیشترین عامل مرگ و میر و کاهش طول عمر باشد.
مصرف مداوم مواد مخدر، عامل بسیاری از بیماری های کشنده است، شناخت عواملی که سبب می شود شخص سالم به مواد دخانیات پناه ببرد، یکی از ارکان اساسی مبارزه با دخانیات است.
علی دامن گیر در گفتگو با خبرنیمروز استعمال سیگار و تریاک را نقطه شروع اعتیاد خود عنوان کرد و افزود: 25 ساله بودم که مصرف مواد مخدر را شروع کردم و در این سالهای اخیر به شیشه و کریستال روی آوردم.
وی دلیل اصلی مصرف مواد مخدر را مرزی بودن زابل، ارتباط با دوستان ناباب و بیکاری عنوان کرد و افزود: خانواده ها با توجه به اینکه نمی توانند فرزند خود را طرد کنند آنها دچار دلمردگی شدند و بخاطر من، دست به دامن همه شدند تا مرا نجات دهند.
این مرد تصریح کرد: اینکه می گویند با مصرف مواد مخدر انسان آرامش می یابد تخیلی بیش نیست. من هم دیگر از وضعیتی که داشتم خسته شده بودم و الان حدود یک ماه است که به کمپ آمده ام و پاک شدم.
 وی با بیان اینکه بعد از ترک اعتیاد اشتغال مهمترین دغدغه ماست خاطر نشان کرد: در نهایت اگر مسئولین لطف کنند این قشر جامعه را تحت پوشش قرار دهند و برای ما شغل ایجاد کنند دیگر ما به اعتیاد روی نخواهیم آورد.
دامن گیر بیان کرد: از مسئولین خواستاریم اگر مراکزی را که در ترک معتادین دخیل هستند تجهیز کنند جوانان بیشتری برای ترک به اینجا می آیند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۲۱۱
مرجع : خبرنیمروز


ارسال