دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۹
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان در جمع اصحاب رسانه:
ائمه جمعه قبل از موضع گیری توضیحات دانشگاه را می خواستند/نهادهای بیرونی در امور دانشگاه دخالت نکنند/فیلم جشنواره رادیدم و مسئولش را عزل کردم
 
به گفته رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان هیچ نیازی نیست نهادهای خارج از دانشگاه در این امور دانشگاه دخالت کنند زیرا در دانشگاه ابزارهای لازم برای برخورد با افراد خاطی وجود دارد.
به گزارش عصرهامون، علیرضا بندانی رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان تنها چند روز و پس از حواشی ضد فرهنگی پیش آمده در جشنواره علمی حرکت و اقوام این دانشگاه و بهره برداری رسانه های معاند از جمله بی بی سی با حضور در جمع اصحاب رسانه گفت: از قدیم گفته اند دیکته نانوشته هیچ غلطی ندارد، وقتی فعالیت های فرهنگی دانشگاه چند برابر می شود ما منکر این نیستیم که ممکن است جاهایی اشتباهات یا اتفاقاتی هم رخ بدهد.
وی با بیان اینکه ما در دانشگاهی فعالیت می کنیم که 15 هزار دانشجو دارد ادامه داد: در فعالیت فرهنگی ممکن است در یک جاهایی با توجه به تعداد زیاد دانشجویان حاشیه های هم بوجود بیاید.

ائمه جمعه قبل از موضع گیری توضیحات دانشگاه را می خواستند
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه هیچ بخشی از جامعه نمی تواند منکر آن شود که در آن بخش کارها صد در صد درست انجام می شود و اصلا حاشیه های هم نداشته باشد افزود: با توجه به جوان بودن و احساسی بودن ممکن است دانشجویان در جاهایی هم تحت تاثیر قرار بگیرند، که در هفته های اخیر اتفاقاتی در جشنواره حرکت و اقوام رخ داد، در این دو جشنواره یک هفته فعالیت فرهنگی داشتیم در جشنواره اقوام نزدیک 90 ساعت برنامه فرهنگی انجام شد که تنها در سه یا چهار دقیقه چند دانشجو حرکاتی دور از شئون اسلامی انجام دادند.
وی با بیان اینکه با هنجارشکنان در چارچوب مقررات دانشگاه برخورد شده است، اظهار کرد: در جشنواره امسال با توجه به مصوبه شورای فرهنگی بنا شد تا جشنواره حرکت و اقوام به صورت مجزا برگزار شود تا آسیب های احتمالی کمتر شود دانشگاه برای جلوگیری از تکرار این حوادث برنامه ریزی می کند، اینگونه نخواهد بود که دست روی دست بگذاریم و نظاره گر این اتفاقات باشیم!
بندانی در پاسخ به واکنش های ائمه جمعه در خصوص رقاصی در دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: انتظار می رفت ائمه محترم جمعه قبل از موضع گیری توضیحات دانشگاه و نهادهای متولی می خواستند اگر بعد قانع نمی شدند، که من مطمئن بودم اگر فیلم کامل را می دیدند این موضع گیری ها اتفاق نمی افتاد.
وی ادامه داد: امروز در خدمت خدمت آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان بودیم، توضیحات لازم را به ایشان دادیم، نظر ایشان نظر دانشگاه بود، وقتی حجم فعالیتهای فرهنگی زیاد می شود امکان اشتباه وجود دارد.
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان بیان کرد: نظر آیت الله سلیمانی این بود که اگر ائمه جمعه توضیحات لازم را از دانشگاه خواسته بودند این موضع گیری ها اتفاق نمی افتاد.

نهادهای خارج از دانشگاه در امور دانشگاه دخالت نکنند
وی ادامه داد: دانشگاه یک محیط علمی و فرهنگی است همانطور که مستحضرید ابزار ناظر برای برخورد با دانشجویان خاطی نیز در دانشگاه وجود دارد.
وی با بیان اینکه احساس می کنم هیچ نیازی نیست نهادهای خارج از دانشگاه در این امور دانشگاه دخالت کنند گفت: انتظار ما از همه نهادهای خارج از دانشگاه این است مدیریت این گونه موارد و برخورد با افراد خاطی را از هر گروهی که باشند چه دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارمندان را به خود دانشگاه واگذار کنند.
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: دانشگاه بررسی های لازم را انجام داده است و در واقع دبیر جشنواره که به نظر می آید مدیریت جشنواره در آنجا به خوبی انجام نشده با وی برخورد شده است.
وی در خصوص عزل دبیر جشنواره اقوام گفت: اگر عزلی شده است ممکن است نتیجه سهل انگاری بوده است و در جریان این جابه جایی هیچ گونه فشاری نیز نبوده است.

فیلم جشنواره اقوام را دیدم و مسئولش را عزل کردم!
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان در پاسخ به این سئوال که شما چگونه وقتی در استان نبودید، اهمال دبیر جشنواره برای شما عیان شد و او را برکنار کردید گفت: با وجود این شبکه های اجتماعی دیگر زیاد سخت نیست بنده فیلم را دیدیم و دبیر جشنواره را عزل کردم!
بندانی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در خصوص فعالیت تشکل های غیرقانونی در دانشگاه گفت: هیچ تشکلی در دانشگاه نیست که غیرقانونی فعالیت کند حتما مجوز هیات نظارت را کسب کرده است، و اگر خلافی را مرتکب شده است با آن برخورد شده است.
وی در پاسخ به عصرهامون در خصوص اعلام جرم دادستان زاهدان علیه خود گفت: بنده از این موضوع بی اطلاعم!

با همه دانشجویان که اقدامات خلاف شئون اسلامی انجام دادند برخورد شد
وی ادامه داد: با همه دانشجویانی که در جشنواره اقوام اقدامات خلاف شئون اسلامی انجام داده اند برخورد شده است.
بندانی نقش حراست را نظارتی دانست و گفت: به بنده اطلاع دادند که در جشنواره اقوام و در سالن برگزاری آن جمعیتی بالغ بر دو هزار دانشجو حضور داشتند و حراست نمی توانسته مسقیم وارد عمل شده و دبیر جشنواره می تواند در آنجا نقش ارشادی داشته باشد تا این اتفاقات نیفتد!
وی در پاسخ به این سئوال که با توجه به شباهت حرکات ضد فرهنگی دانشجویان در دو جشنواره حرکت و اقوام مسئول جشنواره اقوام عزل اما با مسئولین جشنواره حرکت برخوردی صورت نگرفت، اظهار کرد: در جشنواره حرکت موردی اتفاق افتاه بود ولی در آن حد نبود! البته با دانشجویان هنجارشکن آن جشنواره هم برخورد می شود، طبق بررسی های که در شورای فرهنگی انجام گرفته تشخیص داده شد حرکات کدام جشنواره شدت و حدت بیشتری داشته و هنجارشکنی ها بیشتر بوده تا در اولویت برخورد قرار بگیرد.
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان افزود: مرکز کارآفرینی دانشگاه فعال شده و نمایشگاه و فروشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه تشکیل شده است.
این مسؤول ادامه داد: دانشگاه سیستان و بلوچستان در رتبه بندی ملی، رشد صعودی خوبی داشته و جایگاه دانشگاه به 20 کشور نخست کشور ارتقا یافته است.
بندانی بیان کرد: مراسم مذهبی و معنوی در ماه‌های شعبان، رمضان و سایر ایام سال در مناسبت‌های مختلف توسط معاونت فرهنگی و تشکل‌های مختلف دانشجویی برگزار شده است.
وی ضمن تشریح برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه سیستان و بلوچستان افزود: در هفته فرهنگی دانشگاه جشنواره حرکت، رویش و اقوام امسال برگزار شد و در مجموع 120 هزار نفر از برنامه‎های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه استفاده کرده‎اند.
 
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۴۶۸


ارسال