جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۵
معاون تهذیب حوزه علمیه سفیران هدایت دلگان:
نامگذاری روز دختر منشأ ارزشمندی برای تصمیم سازی و اقدامات پرخیر است
 
معاون تهذیب حوزه علمیه سفیران هدایت دلگان گفت: نامگذاری روز دختر منشأ ارزشمندی برای تصمیم سازی و اقدامات پرخیر و برکتی برای این قشر از جامعه است.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، مراسم سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) با حضور مردم دلگان در موسسه کانون مجیر و فرهنگ این شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین نجف بامری معاون تهذیب حوزه علمیه سفیران هدایت دلگان در این مراسم با اشاره به اینکه سالروز ولادت حضرت معصومه (س) به نام «روز ملی دختران » نامگذاری شده است گفت: این نامگذاری، منشأ ارزشمندی برای توجه، تفکر، تصمیم سازی و اقدامات پرخیر و پربرکت برای این بخش مهم و سرنوشت ساز از جامعه ما است.
وی با بیان اینکه حضرت معصومه (س) از همان آغاز، در محیطی پرورش یافت که پدر و مادر و فرزندان، همه به فضایل اخلاقی آراسته بودند افزود: عبادت و زهد، پارسایی و تقوا، راستگویی و بردباری، استقامت در برابر ناملایمات، بخشندگی و پاکدامنی و نیز یاد خدا، از صفات برجسته این خاندان پاک سیرت و نیکو سرشت به شمار می رفت.
بامری با بیان اینکه درباره فضیلت زیارت حضرت معصومه (س) روایات فراوانی از پیشوایان معصوم نقل شده است اظهار کرد: از جمله، هنگامی که یکی از محدثان برجسته قم، به نام سعد بن سعد به محضر مقدس امام رضا (ع) شرفیاب می شود،" امام هشتم خطاب به وی می فرماید: ای سعد! از ما در نزد شما قبری است،  سعد می گوید: فدایت شوم! آیا قبر فاطمه دختر موسی بن جعفر (س) را می فرمایید؟ می فرماید: آری، هر کس او را زیارت کند، در حالی که به حق او آگاه باشد، بهشت از آن اوست."
معاون تهذیب حوزه علمیه سفیران هدایت دلگان با تاکید بر اینکه یکی از ویژگیهای حضرت معصومه (س)، ورود زیارتنامه ای از سوی معصومان (س) درباره این بزرگوار است تصریح کرد: پس از حضرت فاطمه زهرا (س)، او تنها بانوی بزرگواری است که زیارت مأثور دارد.
حجت الاسلام والمسلمین نجف بامری بیان کرد: بانوان برجسته ای چون: آمنه بنت وهب، فاطمه بنت اسد، خدیجه بنت خویلد، فاطمه ام البنین، زینب کبری، حکیمه خاتون و نرجس خاتون که هیچ شک و تردیدی در مقام بلند و جایگاه رفیع آن ها نیست، هیچ کدام زیارت مأثور از سوی معصومان (س) ندارند.
وی اضافه کرد: این، نشان دهنده مقام والای حضرت فاطمه معصومه (س) است، باشد که شیعیان و پیروان اهل بیت عصمت و طهارت (س) به ویژه بانوان، این مقام بزرگ و عالی را پاس بدارند و همواره الگو و مظهر عفاف و تقوا و حیا باشند.
معاون تهذیب حوزه علمیه سفیران هدایت دلگان خاطر نشان کرد: تنها در این صورت است که روح باعظمت این بانوی بزرگ اسلام از همه پیروان حقیقی اهل بیت (ع) خشنود و راضی خواهد شد.
در این مراسم برنامه های تلاوت قرآن، مدیحه سرایی اهل بیت (ع)، برگزاری مسابقه ویژه ولادت حضرت معصومه (س)، اهدای جایزه به دختران اجرا شد.
 

  •  
    یییییییییییییی
     
    ییییییییییییی
     انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۹۷۱
مرجع : دلگان پرس


ارسال