پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۹
غصه هزار و یک شب پروژه های نیمه تمام در جنوب شرق؛
خاک پروژه های نیمه تمام در چشم مردم سیستان وبلوچستان/ توقف روی نقطه صفر یا صد؟
 
سیستان وبلوچستان استان پروژه های نیمه تمامی لقب گرفته که رد کلنگ آن بر روی زمین بیخ ریش وارثانش به یادگار مانده و خاک می خورد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، در میان استان های کشور، سیستان وبلوچستان بعنوان دومین استان پهناوری است که علی رغم وسعت و پراکندگی اش در محرومیت بسر می برد.
محرومیتی که از یک سو باید در فقدان زیر ساخت های مناسب جستجو کرد یا در عدم اتمام پروژه های نیمه تمام؛ از اینرو لقب سرزمین پروژه های نیمه تمام برپیشانی آن حک شد زیرا مردمانش عادت دارند سالها چشم انتظار پروژه هایی باشند که فقط در پس وعده و وعیدها باقی می ماند.
از پروژه بزرگراه زابل- زاهدان و پروژه گاز رسانی به استان گرفته تا احداث نخستین پارک بانوان در کلان شهر زاهدان یا پروژه نیمه تمام مسکن مهر که نشستن پای درد و دل ساکنان آن ماه ها وقت خواهد گرفت.
پروژه هایی که در نخستین روزها نشانه امیدوار کردن ملت یا لطف و مهربانی هیئت دولت به مردم در سفرهای استانی تلقی می شود اما مدت ها بعد همچون ارثیه ناخوشایند رد کلنگ آن بر روی زمین بیخ ریش وارثانش به یادگار می ماند و خاک می خورد.
 
علی ای حال اکنون پس از سالها مردم مانده اند و جای کلنگی که مدت ها پیش به زمین زده شد؛ هر چند برخی از این پروژه ها آنچنان مهم است که خاک خوردن آنها به هر دلیلی سخت باور است اما حقیقت دارد.
از پروژه های ناتمام که به سرعت گذر کنیم مشکلات شهری در کلان شهر سیستان وبلوچستان خودنمایی می کند از حاشیه نشینی، کمبود امکانات رفاهی- تفریحی، خیابان های پر چاله و چوله، دست اندازهای غیراستاندارد گرفته تا آبگرفتگی معابر، سد معبر دست فروشان در برخی خیابان ها، عبور کانال های فاضلاب از میان کوچه پس کوچه های محلات یا وجود خرده فروشان مواد مخدر در حاشیه شهر، ازدواج های ثبت نشده و فرزندان بی شناسنامه و غیره.
با این وجود باز هم شهروندان زاهدانی صبری ایوب وار دارند زیرا علی رغم بی توجهی برخی مسئولان به چنین مسائلی باز هم با کمترین امکانات در شهرک هایی مانند شهرک دامداران، جهاد و برق زندگی می کنند اما از کمبود امکانات رفاهی و خدماتی هیچ گله و شکایتی ندارند چرا که بارها پیگیری آنها برای رفع مشکلاتشان دردی از دردهایشان دوا نکرده است.
به امید روزی که پاره ای از مشکلات اجتماعی و شهری مردم از پیشانی شهرشان پاک شود و زنان این خطه از کشور هم با خیالی آسوده مکانی برای تفریح و ورزش کردن داشته باشند نه اینکه داشتن یک پارک برای آنها آرزویی دست نیافتنی باشد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۶۷۷
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال