پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۳
سامانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد:
تغییر فرمانداران و استانداران بر اساس ارزیابی‌های مستمر
 
سخنگوی وزارت کشور گفت: تغییر فرمانداران و استانداران بر اساس ارزیابی‌های مستمر صورت می‌گیرد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تغییرات برخی از فرمانداران در کشور، گفت: عملکرد استانداران و فرمانداران به صورت مستمر بر اساس شاخص‌هایی که برخی در کل کشور مشترک و برخی به صورت اختصاصی برای هریک از استان‌ها و شهرستان‌ها بوده و ملاک ارزیابی وزارت کشور است.

وی افزود: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی وزارت کشور تغییرات برخی از فرمانداران در حال اعمال است، برخی تغییر کردند و تعدادی در دستور کار تغییرات قرار دارند و در اسرع وقت تغییرات فرمانداران و استانداران انجام خواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه در شاخص‌های مورد نظر میزان توسعه‌یافتگی منطقه را رصد می‌کنیم، تصریح کرد: تغییرات صرفا بر اساس یک شاخص صورت نمی‌گیرد بلکه توانایی‌های فردی، خط مشی‌‌های اعمالی، توانایی هماهنگ‌کنندگی حوزه‌های مختلف اداری، تبیین و اجرای صحیح سیاست‌های دولت تدبیر و امید در استان‌ها و شهرستان‌ها ونظارت بر آنها از جمله شاخص‌های ما برای نظارت بر عملکرد استانداران و فرمانداران است.

وی اضافه کرد: بر اساس نتایج حاصل از ارزیابی فرمانداران و استانداران تصمیم لازم برای جابه‌جایی افراد یا ادامه فعالیت‌شان گرفته می‌شود و این ارزیابی‌ها همواره استمرار دارد.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به آخرین  اقدامات وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در کشور، اظهار کرد: جلسات مشترک ما با شورای نگهبان در سطوح مختلف در حال برگزاری است وزارت کشور تا به امروز آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در سال آینده را دارد.

سامانی تاکید کرد: در مباحث کارشناسی وزارت کشور همواره با شورای نگهبان جلساتی را برگزار کرده و تلاش کردیم بر مبنای قانون آنچه را که به وزارت کشور مربوط  بوده در اختیار شورای نگهبان قرار دهیم.

انتهای پیام/1833
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۸۱۶۲


ارسال