سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
ناامنی های اخیر در جنوب غرب سیستان و بلوچستان باعث نگرانی مردم و ائمه جمعه شهرستان دلگان شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از  دلگان پرس، یکی از مسائل مهم در حوزه زندگی اجتماعی انسان ها، موضوع امنیت در محدوده زندگی آنها است زیرا اگر انسان از تمامی امکانات برخوردار بوده و از نظر مالی نیز وضعیت خوبی داشته باشد، اما امنیت لازم را نداشته باشد، نمی تواند از امکانات در اختیار خود استفاده کند.
در چند ماه گذشته نقاطی از شهرستان دلگان دستخوش ناامنی هایی بوده است بطوریکه این موضوع باعث گلایه مندی مردم این منطقه شده است. از قتل های ماه های اخیر در جلگه چاه هاشم و دلگان تا سرقت های مکرر موتورسیکلت و احشام، از درگیری ها وتا نزاع های طایفه ای همه و همه مواردی است که آسایش مردم این شهر را ربوده است، موضوعی که نیاز به اقدام جدی و اساسی دستگاه های مسئول شهرستان دلگان و استان سیتان و بلوچستان را می طلبد.

در همین خصوص امامان جمعه دلگان و جلگه چاه هاشم هم نسبت به این ناامنی ها و درگیری در این منطقه از سیستان و بلوچستان واکنش نشان داده اند.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری به درگیری ها و ناامنی های اخیر در شهرستان دلگان که باعث قتل چند نفر شده بود، اشاره کرد و افزود: این درگیری ها و نزاع بین طایفه ای به ضرر منطقه است و این حاصل بروز تفکرات قبل از اسلام در برخی از افراد است که دست به این جنایات می زنند.
امام جمعه دلگان تصریح کرد: این درگیری ها باعث یتیم شدن کودکان و همچنین باعث شده است که پدران و مادرانی، فرزندان خود را از دست بدهند، هیچ سود و حاصلی دیگری نداشته است.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با بیان اینکه شورای تامین شهرستان دلگان نسبت به این موضوع با تدبیر عمل کند و از طریق مجاری قانونی پیگیری شود بیان کرد: نیروی انتظامی و قوه قضاییه باید با مخلان آسایش عمومی در منطقه به صورت جدی برخورد کند.
وی با تاکید بر اینکه وجود سلاح های غیر مجاز باعث این نزاع و جنگ های خونین در منطقه است خاطرنشان کرد: این سلاح ها باید توسط معتمدان، ریش سفیدان و نهادهای نظامی و انتظامی از دست این افراد جمع آوری شود.
 
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری امام جمعه جلگه چاه هاشم هم در واکنش به این ناامنی ها و درگیری ها گفته است: علل اصلی این ناامنی ها وجود سلاح های غیرمجاز است که به وفور در منطقه جلگه چاه هاشم یافت می شود.
وی با اشاره به اینکه برای جمع آوری سلاح های غیرمجاز هیچ گونه اقدامی اساسی از طرف مسئولان انجام نشده است تصریح کرد: مسئولان استان و به خصوص استاندار سیستان و بلوچستان به فکر تدبیری اساسی برای حفظ امنیت در این منطقه محروم از استان باشد.
خطیب جمعه بخش جلگه چاه هاشم خاطر نشان کرد: باید مردم و مسئولان با همکاری هم جلوی این نزاع ها و خونریزی ها را بگیرند.

 
اما نکته قابل توجه زمانی بود که علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در سفر به منطقه دلگان در سخنانی ادعا کرده بود که امنیت در این منطقه چنان بالا است که بدون محافظ می تواند در شهرستان دلگان سفر کند، حال با این تفاسیر و بعد از قتل های پر تعداد در این شهرستان باید دید هنوز هم اوسط هاشمی حاضر است چند ساعتی بدون محافظ در این منطقه سپری کند!
گزارش از مجید بامری
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۸۵۰
مرجع : دلگان پرس


ارسال