چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ,29 September 2021
2
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴
در نشست خبری دستاوردهای سفر دولتمردان سیستان و بلوچستان به پاریس مطرح شد:
برتری گاو سیستانی بر گاو فرانسوی/ دستاوردهای سفر به پاریس بلافاصله محقق نمی شود/ آقای استاندار پیشنهاد حضور شهرداران در سفر فرانسه را داد
 
معاون استاندار سیستان و بلوچستان در نشست خبری دستاوردهای سفر دولتمردان سیستان و بلوچستان به پاریس گفت: به دنبال آن هستیم در آینده نیز زمینه سفر دیگر شهرداران استان را به کشورهای اروپایی محیا سازیم.
 به گزارش عصرهامون، بعد از انتقاد گسترده مردم به حضور برخی از مقامات دولتی سیستان و بلوچستان در پاریس، امروز نشستی با عنوان دستاوردهای سفر به پاریس با حضور معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندار زاهدان و شهردار منطقه یک زاهدان در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد.
مجتبی خانجانی فرماندار زاهدان ضمن تشریح دستاوردهای این سفر گفت: هدف از این سفر و سفرهای مشابه بهره برداری از اخرین  تکنولوژی های به روز در حوزه محیط زیست کشورهای نوین بوده است.
وی ادامه داد: شرکت فرانسوی سوئز که در حوزه آب و فاضلاب تهران فعالیت می کند برای حضور در شبکه آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان پیشنهاد 400 هزار یورویی را مطرح کرد.
این مسئول افزود: بر اثر مصوبه وزارت کشور ،دولت در این سفر هیچگونه هزینه ای نکرده است و تمام هزینه سفر شخصی بوده است و بنده هم با توجه به علاقه شخصی در این نشست حاضر شده ام.
وی ادامه داد: دستگاه های نظارتی اسناد و مدارک مالی دستگاه را می توانند کنترل کنند و بنده با توجه به سبقه شغلی جدیدترین دستاوردها را دیدیم.
فرماندار زاهدان در خصوص جلسه محیط زیستی اخیر فرانسه گفت: آقای نوری شهردار زابل به قدری زیبا از گذشته سیستان صحبت کرد که مورد استقبال گسترده حاضران قرار گفت.
این مسئول دولتی با بیان اینکه ابعاد مختلف پتانسیل و ظرفیت های سیستان و بلوچستان به شرکت کنندگان این نشست ارائه شد، گفت: وقتی شهردار زابل در خصوص گاو سیستانی و مقدار شیری که از آن گرفته می شود گزارش ارائه کرد، نماینده وزرات کشاورزی فرانسه گفت، گاو ما هم به این مقدار شیردهی دارد که بنده در ادامه گفتم گاو سیستانی به دلیل داشتن کوهان ارجحیت دارد، که این موضوع باعث تعجب فرانسوی ها شده بود.
فرماندار زاهدان با بیان اینکه در پاریس به ازای هر کوچه یک چراغ قرمز وجود دارد گفت: در پاریس و شارته پیاده راه  وسعت آن نسبت به سواره رو بسیار بیشتر است.
این مسئول ادامه داد: هوش و استعداد فرانسوی های با ایرانی ها اصلا قابل مقایسه نیست.
وی در خصوص نحوه گزینش افراد در همایش پاریس گفت: آقای استاندار پیشنهاد دادند، شهرداران در این نشست حضور پیدا کنند و بقیه افراد نیز با توجه به علاقه خود در این نشست حاضر شدند.
خانجانی با بیان اینکه به قلب اروپا سفر کردیم اما احساس ناامنی بسیار زیاد بود گفت: باید از نیروی انتظامی، سپاه و سربازان گمنام برای ایجاد امنیت در سیستان و بلوچستان تشکر کنیم.

معاون استاندار: به دنبال آن هستیم در آینده نیز زمینه سفر دیگر شهرداران را به کشورهای اروپایی محیا سازیم
در ادامه باقر کرد معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در سال گذشته مجمع جهانی سازمان ملل متحد برای حفظ زمین در پاریس جلسه ای با حضور رئیس جمهور ایران و دیگر کشورها برگزار شد.
وی با بیان اینکه به دلیل چالش های محیط زیست  و برگزاری همایش مرتبط برای این موضوع در فرانسه این کشور برای سفر انتخاب شد ادامه داد: برای آگاهی از شرایط کنونی جهان این سفر انجام شده است.
معاون استاندار ادامه داد: از ترکیب و تخصص تیم حاضر در این سفر نیز استفاده بهینه ای شد و در خصوص مدیریت آب هم مباحث بسیاری خوبی مطرح شد که می توانیم از آن الگو بگیریم.
وی در خصوص حضور تیم تخصصی استان در نشست با نمایندگان دیگر کشورها گفت: از صاحبان صنعت در فرانسه برای ساخت دستگاه های کوچک امحا زباله در استان تقاضا همکاری کردیم، به دنبال آن هستیم که با ایجاد این دستگاه ها بتوان در روستاها هم امحای زباله انجام گیرد.
وی افزود: همین که یک شهردار از شهر زرآباد برود و شهر پاریس را ببیند به اندازه هزار کتاب در او تغییر نگاه و بینش ایجاد می کند!
معاون استاندار با بیان اینکه در آینده ای نزدیک موضوع خواهر خواندگی شهر شارتر فرانسه با زرآباد سیستان و بلوچستان اجرا می شود، ادامه داد: به دنبال این هستیم در آینده نیز شمار دیگری از شهرداران استان به شهرهای اروپایی و شهرهای پیشرفته دنیا سفر کنند و در نگاه آنها به مدیریت شهرهای تغییر ایجاد شود.
وی با بیان اینکه فرانسه رابطه قدیمی با ایران دارد تصریح کرد: دستاوردهای سفر به فرانسه مسئولین سیستان و بلوچستان در کوتاه مدت قابل دستیابی نیست.

شهردار منطقه یک زاهدان: سعی کردم با پوشش اسلامی دیدگاه اروپایی ها را نسبت به بانوان ایران تغییر دهم!
راشکی شهردار منطقه یک زاهدان نیز در ادامه با بیان اینکه دستاورد و خروجی که از این همایش داشتم برای خودم زیبا بود گفت: بازخورد صحبت های بنده در این جلسه بسیار خوب بود و فرانسوی که به سمت من آمدند، گفتند در ایران به بانوان نگاه ویژه ای شده است.
شهردار منطقه یک زاهدان ادامه داد: وجود شهردار خانم در ایران برای بسیاری از فرانسوی های جالب بود، یکی از بانوان فرانسوی می گفت، نگاه آنها به بانوان ایرانی مانند نگاه به بانوان عرب بود و اینگونه برداشت می کردند که زنان ایرانی بسته هستند.
وی با بیان اینکه در این نشست موضوع حاشیه نشینی شهر زاهدان را مطرح کردم، افزود: شرکت فرانسوی سوئز ها قول کمک و همکاری در بخش های حاشیه نشینی شهر زاهدان را دادند.
شهردار منطقه یک زاهدان با بیان اینکه سعی کردم با پوشش اسلامی دیدگاه اروپایی ها را نسبت به بانوان ایرانی عوض کنم گفت: احساس می کنم در این زمینه موفق شدم.
راشکی با بیان اینکه بافت شهر پاریس بسیار جذاب بود گفت: بافت قدیمی و جذاب شهر پاریس خوب حفظ شده بود.
 
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۵۵۴


ارسال
ستاره
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۰۷:۵۱
باسلام و عرض ادب خدمت مسئولان محترم استان. دستاوردهای این سفرها و استفاده از تکنولوژی های برتر دنیا باید با توجه به شرایط هر منطقه صورت بگیرد اگر در پاریس پیاده راه وسعتش از سواره راه بیشتر است این نباید بدون بررسی عوامل مختلف در این استان اجرایی شود پیاده راه کردن سواره راه ها شرایط و ضوابط خود را می طلبد و همچنین باید در نظر گرفت که آنجا کشوری اروپایی با ویژگی هی خاص خود است و اینجا ایران و استان سیستان بلوچستان با فرهنگ خاص خود می باشد و طراحی ها و برنامه ریزی های را می طلبد که در خور استعدادهای منطقه باشد. لطفا مسئولان این موارد را مدنظر بگیرند. شهرهای استان مشکلاتی دارند که نباید از آن ها غفلت نمود. نمونه ی کوچک آن کیفیت زیرسازی و تاسیسات و آسفالت خیابان ها از خیابان درجه یک تا کوچه های بن بست در تمام سطح شهر می باشد.