جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
امنیت از منظر علماء اهل سنت ایران در سال ۲۰۱۶؛
بینش رهبری رمز امنیت پایدار جمهوری اسلامیست/ دستگاه دیپلماسی مانند نیروهای امنیتی هوشیارانه عمل کنند
 
علماء اهل سنت جمهوری اسلامی ایران امنیت پایدار حاکم بر کشور در مقاطع مختلف سال ۲۰۱۶ را نقطه عطف قدرت امنیتی ایران دانستند.
به گزارش عصر هامون به نقل ازپایگاه خبری، تحلیلی سنت نیوز؛ امنیت فاکتور اصلی بر قراری ثبات در یک جامعه به شمار می رود به همین منظور اولین وظیفه هر حکومتی برقراری امنیت برای شهروندانش می باشد.
در سال ۲۰۱۶ میلادی جمهوری اسلامی ایران با حضور در میادین مختلف رزم بر علیه دشمنان در درون و برون کشور اقتدار ماندگار و امنیت با ضریب پایداری بالا را در ناامن ترین منطقه جهان به وجود آورد به نحوی که ایران به جزیره ثبات در بین آشوب های دهشتناک جهانی در اطرافش تبدیل شده بود.
علماء بصیر و آگاه اهل سنت نیز این واقعیت را مایه مباهات ایران و ایرانی دانسته و در مواضع رسمی خود بارها به این مطلب اشاراتی داشته اند.
در این گزارش بر آنیم تا مروری بر برخی از موضع گیری ها و واکنش های علماء اهل سنت به حوادث امنیتی استانی و کشوری داشته و نظر بزرگان اهل سنت ایران را پیرامون امنیت جمهوری اسلامی ایران بازخوانی نماییم.
در پی حمله تروریستی اشرار مسلح به پاسگاهی در شهرستان خاش در اردیبهشت 1395و شهادت سه تن از ماموران نیروی انتظامی، علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن محکوم کردن این حوادث و تقدیر از نیروهای نظامی و امنیتی خواستار برخورد با عاملان این اقدام و مسببین این جنایتها شدند؛ برخی از موضع گیری ها در این خصوص به شرح ذیل است:
اقدامات تروریستی از آن طرف مرز هدایت می شود/ دشمن هرگز موفق به رسیدن به اهداف خود نمی شود
مولوی نذیر احمد سلامی نماینده اهل سنت مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون در خصوص اتفاقات اخیر شهرستان خاش و شهادت سه مامور نیروی انتظامی، گفت: این افراد شرور با ایجاد ناامنی به دنبال عدم پیشرفت استان هستند اما همواره به دلیل وحدت و تعاملی که در بین مردم و نظام است به اهداف خود دست نمی یابند.
وی در ادامه با اشاره به حوادث بعد از انقلاب در مرزهای شرقی، افزود: حکومت آمریکا در افغانستان و پاکستان وجود دارد و به راحتی ضد انقلاب در پناه افغانستان و پاکستان که حکومتشان هیچ کنترل سیاسی بر اوضاع مملکت خود ندارند اقدام به این گونه اعمال تروریستی در منطقه می کنند.
تقدیر از اقدام به موقع سپاه در دستگیری عاملان جنایت خاش
مولوی عبدالستار حسین زهی امام جمعه مسجد حنفاء خاش در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با بیان اینکه این افراد از آن طرف مرز حمایت می شوند، گفت: این افراد نه دوست دار تسنن و نه تشیع و نه بشر هستند بلکه جانورانی اند که به جان امت و آزار رساندن به آن افتادند.
وی ادامه داد: این افراد نه تنها با دشمن استان و کشور همراهی می کنند بلکه این ها خودشان هم دشمن ملت و استان هستند.
مولوی حسین زهی در تقدیر از اقدام به موقع نیروهای سپاه و بسیج و هلاکت اشرار تصریح کرد: نیروهای نظامی و انتظامی پاسداران صلح و آشتی و امنیت هستند که در کوتاه ترین زمان توانستند دشمنان نظام را به درک واصل کنند که اگر این ها نبودند دشمنان تمام منطقه را به آشوب می کشیدند.
امام جمعه مسجد حنفاء خاش بیان کرد: نیروهای سپاه و نظامی همواره اشرار و متجاوزان را دستگیر و امنیت و آرامش را در منطقه ایجاد کرده اند که آرزو می کنیم خداوند این جان بر کفان را حفظ کند.
 
اما این همه ماجرا نیست و علماء اهل سنت در مواضع دیگری نیز به ابراز حمایت از حاکمیت و علاقه مندی به پایداری امنیت در ایران اسلامی اظهار داشتند.
امام جمعه اهل سنت نگور:وحدت و موشک عامل بازدارنده دشمنان ایران/ بینش رهبری رمز امنیت پایدار جمهوری اسلامیست
امام جمعه اهل سنت نگور در حاشیه اجتماع بزگ وحدت و امنیت سیستان و بلوچستان پیرامون پایداری امنیت در ایران اسلامی اظهار داشت:  امنیت مقوله ای ضروری برای پیشرفت هر جامعه است به نوعی که فرهنگ، علم و اقتصاد پویا در سایه سار امنیت محققق می شود.
مولوی عارفی با اشاره به تلاش های دشمن برای برهم زدن امنیت در ایران خاطر نشان کرد: دشمنان با نقشه هایی ماهرانه و خبیثانه، قصد برهم زدن امنیت با ایجاد اختلاف و فتنه در کشورمان دارند تا ایران را به مثل همسایگانش بی ثبات و نامن کنند.
امام جمعه نگور در ادامه با تحسین مقام رهبری به عنوان محوریت نظام و عامل تثبیت کننده وحدت و امنیت در جمهوری اسلامی افرود: رهبری نظام با بینشی وسیع و آکاهی از تعالیم دینی به خوبی کشور را از گزند اشرار و اجانب مصون داشته است.
وی ادامه داد: اگر مردم همچون گذشته از رهبری نظام تبعیت کنند و متحد و منسجم باقی بمانند نقشه های دشمن به مثل سنوات گذشته نقش بر آب می شود.
مولوی عارفی با ابراز تقدیر و تشکر فراوان از سپاه پاسداران برای بکار گیری نیروهای محلی خاطر نشان کرد: اینکه سپاه برای ثبات امنیتی منطقه از ظرفیت نیروهای بومی استفاده می کند در خور تقدیر و تشکر است.
امام جمعه اهل سنت خاش: از خداوند پایداری همیشگی امنیت در کشور را مسئلت داریم
مولوی شهنوازی با ابراز خرسندی از امنیت حاکم بر جمهوری اسلامی و منطقه ابراز داشت: امیدواریم خداوند متعال این امنیت حاکم بر کشور عزیزمان ایران را پایدار بدارد.
وضع گیری های صحیح و هوشمندانه رهبری نظام نیز از دید تیز بین علماء اهل سنت مخفی نمانده است و در اکثر مصاحبه ها و گزارشات خبری به این نکته نیز اشاره گردیده است.
نماینده اهل سنت مجلس خبرگان رهبری: موضع گیری های صحیح و بجای رهبری مهمترین فاکتور امنیت بخش کشور است
از جمله فاکتورهایی که سبب شده است در این نابسامانی محیطی که ما در مرکز آن هستیم امنیت به سهولت در کنار ما باشد موضع گیری های درست، دقیق و بجای مقام معظم رهبری پیرامون مسائل مختلف از جمله مسائل بین المللی، منطقه ای و داخلی است.
نقش نیرو های مسلح در تامین امنیت هم عامل دیگریست که علماء اهل سنت گریزهای هوشمندانه به آنها زده و ابراز قدردانی از خدمات این دلاور مردان حافظ امنیت کشور داشته اند.
نیروهای نظامی و امنیتی حافظان امنیت مردم هستند
 ملا یحیی شهبازی دبیر شورای روحانیت اهل سنت شهرستان روانسر در گفتگو با سراب روانسر اظهار داشت: نیروهای نظامی و امنیتی حافظان جان، مال و امنیت مردم هستند.
وی در ادامه ضمن تقدیر از نیروهای امنیتی و نظامی افزود: زحمات تمامی نیروهای نظامی و امنیتی استان کرمانشاه در راستای برقرای امنیت و آسایش این مرز و بوم که شبانه روز در خدمت مردم و نظام سینه سپر هستند را ارج می نهیم و در جهت خنثی سازی توطئه های  شب گذشته دشمنان تکفیری در منطقه از آنها سپاسگذاریم
اعتقاد به رهبری و ارزش های انقلاب در بدنه نیروهای امنیتی کشور موج می زند
ماموستا غلامی در گفتگو با الوندخبر اظهار داشت: نیروهای انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران سربازان رهبری هستند که برای دفاع از کشور از جان و مال خوددمی گذرند.
امام جماعت اهل سنت قصرشیرین تصریح کرد: نیروهای امنیتی همواره با پیروی از مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده خود در زیر پرچم این نظام، مدافع ملت و ارزش های مقدس انقلاب هستند.
وی تاکید کرد: هر شخص و گروهی که موجب نا امنی و خدشه دار کردن امنیت و ارزش های کشور شود با هر ملیتی که باشد خلاف دین اسلام است و تروریست خوانده می شود.
وی با اشاره به خدمات شبانه روزی نیروهای انتظامی و امنیتی در کشور و مرزهای ایران اسلامی تاکید کرد: اعتقاد به رهبری و ارزش های انقلاب در بدنه نیروهای امنیتی کشور موج می زند.
ماموستا غلامی در پایان از اقدام هوشمندانه وزارت اطلاعات و ناجا در انهدام گروهک های تروریستی وارد شده به استان قدردانی کرد.
دستگاه دیپلماسی مانند نیروهای امنیتی هوشیارانه عمل کنند
شیخ  محمد صدیق بهجت، عضو شورای روحانیت شهرستان بندرلنگه با تاکید بر اینکه مسئولان نظام باید در برابر اقدامات مشکوک غربی ها هوشیار باشند، اظهار کرد:جاسوسان برای تفرقه در بین ملت مسلمان و حفظ منافع بیگانگان فعالیت می کنند لذا مسئولان نظام با هوشیاری باید مراقب تحرک های نمایندگان غرب د رکشور باشند.
وی با بیان اینکه کفار در صدد ضربه زدن به مسلمانان هستند لذا باید هوشیار بود،گفت: اقدام به موقع و سریع نیرو های امنیتی و پاسداران در برخورد با دشمنان و جاسوسانی که در لباس توریست وارد کشور شده اند قابل تقدیر است.
بهجت افزود: دشمن در صدد آسیب رساندن به منافع ملت های ماست لذا دستگاه دیپلماسی باید مانند نیروهای امنیتی و سپاه پاسداران هوشیار باشند و به کشورهایی که با اقدامات جاسوسانه درصدد نفوذ به لایه های نظام و کشور هستند صراحتا هشدار دهد.
وی یادآور شد: در سالهای اخیر شاهد جنگ افروزی غرب در منطقه هستیم که با هدف تضعیف جایگاه مسلمانان و دین اسلام خون بسیاری از بیگاهانان توسط گروهک های ضد اسلامی و به نام اسلام ریخته می شود لذا دستگاههای دیپلماسی باید با هوشیاری مانع از بهم خوردن آرامش و امنیت در کشور شوند.
امام جمعه بندرلنگه با بیان اینکه گروه تکفیری داعش ساخته و پرداخته حکام مستبد است که با تندروی و افراطی گری ضربه سختی را به پیکر اسلام وارد کرده اندکه باید مراقب افرادی باشیم که منافع داعش را تامین می کنند و با اعمال جاسوسانه خود بهفعالیت های داعش دامن می زنند.
 
 
نهایت کلام اینکه امنیت بزرگترین فاکتور قوام و بقاء هر حکومتیست که جمهوری اسلامی ایران این موهبت را به شکل تام و تمام دارا می باشد و شهادت علماء اهل سنت کشور عزیزمان ایران، گواه حقی بر این مطلب است.
 
 
 
 
 
انتهای خبر /
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۱۲۹


ارسال