چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ,27 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۶
کارشناس مددکاری معاونت اجتماعی مطرح کرد
چتری به نام اعتماد در زندگی مشترک/ "دروغگویی" خیانت به همسر است
 
کارشناس مددکاری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی سيستان و بلوچستان اعتماد متقابل را پایه اصلی زندگی مشترک دانست و گفت: وقتی اعتماد ميان زن و شوهر از بين برود تمام رفتارها و گفتارهای آن دو برای هم معنادار می شود.
 به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، سه سال از آغاز باهم بودنشان می گذرد اما معلوم نیست چند بار قهر و آشتی کرده اند. حالا ستاره احساس درماندگی کرده و نمی داند چه باید بکند. تنها چیزی که از طرز رفتارش هویداست این بود که نمی خواهد با سهیل حرف بزند.
می گوید هيچ‌ چيز بدتر از اين نيست كه نتوان به نزديک ‌ترين فرد در زندگی اطمينان كرد .با غمی که در چهره پنهان دارد ادامه می دهد همسرم مدام به من دروغ می گويد و هميشه کارهايش را از دید من پنهان دارد، این کار سهیل خیلی آزارم می دهد هرآنچه در زندگیم بود با وی در میان گذاشتم اما این طرز رفتارش باعث شده افکار واهی و خیالی به سراغم آید بگونه ای که احساس می کنم شخص دیگری را مرهم دردها و اسرارش کرده است.
"خيانت" واژه ای ‌كاملا آشنا که بارها آن را شنیده و در زندگی افراد دیده ایم. اما اینبار جنس خیانت کردن فرق دارد و به ارتباط با شخص سوم در زندگی خلاصه نمی شود بلکه گاهی خیانت کردن در صداقت و گفتار خود نمایی می کند و باعث جمع شدن افکار منفی در ذهن شریک زندگیتان می شود.

صداقت، رکن اصلی زندگی
کارشناس مددکاری اجتماعی اداره مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی سيستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه با اشاره به اینکه صداقت، رکن اصلی زندگی به شمار می رود، اظهار داشت: يکی از اصلی ترين پايه های زندگی مشترک اعتماد متقابل است.

دروغ، اصلی ترین عامل برای از بی بردن اعتماد
زهرا آرين مهر با بیان اینکه اگر اعتماد ميان زن و شوهر از بين رود تمام رفتارها و گفتارهای آن دو برای هم معنادار می شود، گفت: در اين صورت ديگر آرامش از اين زندگی رخت برخواهد بست.
وی دروغ گفتن را اصلی ترين عامل برای از بین بردن اعتماد متقابل عنوان کرد و افزود: وقتی اعتماد از بين رفت، همسر تمام حرف های فرد را با يک گوش شنيده و تمام رفتارهايش را هم با يک چشم می بيند؛ بنابراين صداقت چنين شخصی بی مشتری خواهد شد.

نفاق و دورویی دستاورد دروغ گفتن در زندگی
این کارشناس در تکمیل مطلب فوق بیان داشت: گاه اين بی اعتمادی تا اندازه ای پيش می رود که فرد با دلايل محکم هم نمی تواند اعتماد همسر را به خود جلب کند؛ زیرا دروغ های زياد، وی را به عنوان يک دروغ گوی تمام عيار معرفی کرده است.
وی با بیان اینکه دروغ يکی از نشانه های نفاق و دورويی است، ادامه داد: وقتی دروغ گفتن در زندگی رواج پیدا می کند رفتارهای محبت آميز و محترمانه که آب حيات هر زندگی است، کارکرد خود را از دست داده چون همسر فرد دروغگو، محبت و احترام او را غير واقعی می پندارد.

دروغ بزرگترین خیانت است
آرین احساس خیانت را از دلايل مخرب بودن دروغ دانست و گفت: در این صورت همسر فرد دروغگو، احساس می کند که مورد خيانت واقع شده؛ چراکه دروغ نوعی خيانت است که این مهم می تواند رابطه زن و شوهر را آسيب پذير و متزلزل کند.
کارشناس مددکاری اجتماعی اداره مشاوره با بیان اینکه ترس از تبعات راستگويی را فقط با ايمان به خدا می توان از بين برد، افزود: هراندازه ايمان انسان به خداوند بيشتر باشد، انگيزه برای راستگويی بيشتر خواهد بود حتی اگر به ضرر افراد باشد.
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۴۷۵
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال