يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
نهادینه سازی گفتگو و بحث و تبادل آرا به دور از هر گونه محافظه‌کاری و با تکیه بر آرمان‌های انقلاب،همواره یکی از مهم‌ترین مولفه‌های مد نظر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) جهت تحقق دانشگاه پویا، سرزنده و متفکر بوده است و در این مسیر برگزاری "کرسی های آزاد اندیشی از اصلی ترین محور های رسیدن به سطح مطلوب می باشد.
به گزارش سرویس سیاسی عصرهامون، در پی وقوع اتفاقات اخیر در دانشگاه سیستان و بلوچستان، سازمان بسیج اساتید استان، با اشاره به مؤلفه های رهبر انقلاب جهت تحقق دانشگاه پویا، بیانه ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: نهادینه سازی گفتگو و بحث و تبادل آرا به دور از هر گونه محافظه‌کاری و با تکیه بر آرمان‌های انقلاب،همواره یکی از مهم‌ترین مولفه‌های مد نظر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) جهت تحقق دانشگاه پویا، سرزنده و متفکر بوده است و در این مسیر برگزاری "کرسی های آزاد اندیشی از اصلی ترین محور های  رسیدن به سطح مطلوب می باشد.

متأسفانه در ادوار مختلف این مهم به دلایل متعددی  مورد غفلت واقع گردیده و نتوانسته ایم  به عنوان قشر متفکر جامعه  انگونه که شایسته است  ایفای نقش نماییم و وظیفه خود را در ارتقاء سطح بصیرتی  حاصل از تفکر و تحلیل ارزشی در دانشگاه ها ارائه نماییم.

اینک با توجه  به شرایط حساس ملی و منطقه  ای و نقش محوری ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای موثر بر معادلات جهانی، ضرورت گفتگو و بحث پیرامون شرایط خطیر انقلاب اسلامی و آرمان های بلند حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) بیش از پیش احساس می‌شود.  که در همین راستابا برپایی کرسی‌های آزاداندیشی، فضایی تخصصی برای نقد مصلحانه فراهم ‌آوریم، بی‌آنکه این مباحث تخصصی به مجامع عمومی کشیده شود و یا  با اظهار نظرهای یکطرفه برخی اساتید ارجمند  در پیشگاه دانشجویان که  نه تنها کمکی به ارتقا سطح تحلیلی آنها نمی کند بلکه خودمی‌تواند زمینه ایجاد اشتباه محاسباتی را نیز  فراهم  آورده وآفت‌هایی را با خود در محیط های دانشگاهی به همراه داشته باشد.

سازمان بسیج اساتید استان سیستان و بلوچستان این مسئله را وظیفه ذاتی خود و سایر تشکلهای دلسوز به آرمان های حضرت امام (ره)  و مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) دانسته وضمن حمایت و استقبال از برگزاری برنامه‌ های روشنگری در محیط دانشگاهی آمادگی خود را جهت برگزاری و شرکت در هرگونه مناظره و کرسی های تخصصی آزاد اندیشی با موضوعات مرتبط به آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و یا شرایط خطیر پیش روی نظام مقدس  جمهوری اسلامی اعلام نموده و از همه افراد  دلسوزی که در این حوزه‌ها دغدغه برای دفاع و تبیین گفتمان انقلاب را دارند جهت ایفای نقش اثرگذار، دعوت بعمل می آورد. 

والسلام علی من التبع الهدی
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۴۱۰


ارسال