شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۲
​نماینده مردم زاهدان در گفتگو با عصرهامون:
"زنگنه" مخالف گازرسانی به سیستان و بلوچستان بود/ 3 تا 5 سال طول می کشد تا گاز به خانه های مردم زاهدان برسد
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس به مخالفت زنگنه با پروژه گازرسانی به زاهدان اشاره کرد و گفت: علی رغم اینکه مجلس سالی 300 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفت بود اما کار جدی انجام نشد.
حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در گفتگو با عصرهامون به بررسی پروژه گازرسانی به زاهدان پرداخت و عنوان کرد: سال اول مجلس هفتم که مصادف با سال آخر دولت اصلاحات هم بود در قانون بودجه مصوب شد که سالی 65 میلیون دلار برای گازکشی به سیستان و بلوچستان اختصاص یابد.
وی افزود: در آن سال به مهندس زنگنه وزیر نفت دولت اصلاحات مراجعه کردیم اما ایشان گفتند گاز کشی به سیستان و بلوچستان توجیه اقتصادی ندارد.
 
زنگنه اعتقادی به گازکشی به زاهدان نداشت
نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: نامه ای خطاب به رئیس جمهور وقت نوشتیم و خطاب به ایشان گفتیم که آقای زنگنه گاز کشی به سیستان و بلوچستان را شروع نمی کند، رئیس جمهور وقت نیز خطاب به زنگنه نوشت" آقای زنگنه اقدام و کار شروع شود" علی رغم دستور رئیس جمهور بازهم آقای زنگنه این موضوع را پیگیری نکرد چون اعتقادی به آن نداشت.
شهریاری با بیان اینکه عمر دولت اصلاحات به پایان رسید و با روی کار آمدن دولت نهم تصویب شد که 36 ماهه گاز به سیستان و بلوچستان برسد، گفت: قرار بر این بود در طول این مدت که گاز به سیستان و بلوچستان می رسد، گازکشی در داخل شهر زاهدان نیز صورت گیرد که وقتی گاز به شهر زاهدان می رسد به خانه های شهروندان زاهدانی برسد که به دلیل مشکلات مالی کار به کندی پیش رفت.
نماینده زاهدان به روی کار آمدن دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: در آن زمان که آقای روحانی مهندس زنگنه را به عنوان وزیر پیشنهادی نفت معرفی کرد، خدمت ایشان رسیدیم و قول گرفتیم که گازکشی به سیستان و بلوچستان تسریع شود.
وی افزود: مجلس سالی 300 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفت اما علی رغم این اعتبارات کار جدی انجام نشد، اما با فشارهای زیاد بالاخره شرکتی با نام کیسون را برای این پروژه در نظر گرفتند که متاسفانه این شرکت پای کار نبود.
شهریاری به خلع ید شرکت کیسیون از پروژه گازرسانی به سیستان و بلوچستان به دلیل کم کاری اشاره کرد و گفت: در ادامه این پروژه به شرکت دیگری واگذار شد.
 
در دولت یازدهم لوله کشی گاز در زاهدان متوقف شد
وی افزود: به همراه دکتر کاشانی نماینده وقت زاهدان در مجلس  خدمت آقای زنگنه رسیدیم و خطاب به ایشان گفتیم حتما باید خودتان کلنگ پروژه گاز به زاهدان را بزنید تا در روند اجرای پروژه تسریع شود.
این نماینده ادامه داد: با این تفاسیر بازهم کار به کندی پیش می رفت تا اینکه بنده از وزیر نفت سئوال پرسیدم علی رغم اینکه منابع برای پروژه گازرسانی به زاهدان در نظر گرفته شده و دیوان محاسبات هم بر وصول این اعتبارات صحه گذاشته اما چرا پروژه گازرسانی به زاهدان به کندی انجام می شود و شما به تعهدات خود عمل نمی کنید، اما جواب های آقای زنگنه قانع کننده نبود.
وی افزود: بنا بر این شد اعضای کمیسیون انرژی عازم زاهدان شوند و روند پیشرفت این پروژه را بررسی کنند، اما گزارش دادند که پروژه گازرسانی به زاهدان به کندی پیش می رود، اما اینبار با فشار مجلس وزارت نفت و شخص زنگنه مجاب شدند این پروژه را با قدرت بیشتر به پیش ببرند و خوشبختانه گاز به زاهدان رسید.
 
3 تا 5 سال گازرسانی به همه شهر زاهدان زمان می برد
نماینده زاهدان ادامه داد: در دوره مهندس میرزایی مدیرعامل گذشته شرکت گاز استان در دولت گذشته مقداری گازکشی در داخل شهر زاهدان انجام شد اما با روی کار آمدن دولت یازدهم لوله کشی گاز در داخل شهر زاهدان متوقف شد.
شهریاری در خصوص علت عدم حضور خود در سفر رئیس جمهور به زاهدان اظهار کرد: مطمئن بودم با روشن شدن نمادین مشعل گاز در زاهدان مردم انتظار دارند بعد از مدتها گاز به خانه های آنها برسد و خود مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اذعان کرده است 3 تا 5 سال گازرسانی به همه شهر زاهدان زمان می برد.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۶۳۹


ارسال