دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
1
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی ترکیب هیات اجرایی شهر زاهدان با واکنش های گسترده مردمی مواجه شده است که برخی استعفاهای سفارشی بیش از پیش پشت پرده این ترکیب را عیان می کند.
 به گزارش عصرهامون، اسفند ماه سال گذشته بود که فرماندار زاهدان از انتخاب هشت نفر معتمد هیات اجرایی به عنوان اعضای اصلی و چهار نفر به عنوان اعضای علی البدل برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای این شهرستان خبر داد.
خانجانی ترکیب این اعضا را اینگونه بیان کرده بود: علی کریمی، عبدالحکیم ریگی میرجاوه، فرشاد گرگیچ، اسماعیل ریگی لادز، غلامرضا رضایی، عبدالرحمن حسن زهی، محمد صفدری و یار محمد حسین بر اعضای اصلی هیات اجرایی انتخابات هستند.
همچنین منصور تاجری، علی خیور، محمد جهانتیغی و منصور پروین به عنوان اعضای علی البدل هیات اجرایی انتخابات معرفی شدند.
برخی کارشناسان سیاسی با انتقاد به گزینش این افراد در هیات اجرایی این ترکیب را گزینشی دانستند، البته مردم نیز با انتقاد به تیم اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر زاهدان آن را وابسته به جناحی خاص می دانند که به دلیل مواضع مشترک زیر پرچم محافل اصلاح طلب قرار گرفته است.
اما همین انتقادات مردمی و سیاسیون استان باعث ایجاد استعفاهای سفارشی در ترکیب تیم اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر زاهدان شد و زمینه ساز کناره گیری سه نفر از اعضای اصلی هیات اجرایی شد.
استعفاهایی که به اعتقاد کارشناسان مهم ترین دلیل آن بازگشت تعادل به ترکیب هیات اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر زاهدان است تا به این جهت اندکی افکار عمومی نیز همراه شود.
البته انتخاب این ترکیب و تیم پرحاشیه اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر زاهدان حکایت از زنجیره ای به هم گسسته دارد، وقتی اعضای هیات نظارت انتخابات شوراهاي اسلامي استان سيستان و بلوچستان مورد کنکاش قرار می گیرد، انتخاب ترکیب اجرایی با این سبک و سیاق سیاسی نیز بدیهی می گردد.
علی ای حال مردم انتظار دارند افرادی که به عنوان معتمدان هیات اجرایی و از طریق رای گیری انتخاب می شوند منویات همه طیف های سیاسی را مورد توجه قرار دهند نه اینکه در راستای طیف سیاسی خاصی گام بردارند.
در هر حال خروجی این تیم نشان می دهد که پای برخی از افراد و شخصیت ها با هدف جهت دهی در آینده صورت گرفته است، البته برخی نیز بر این باور هستند که انتخاب معنادار این افراد با چراغ سبز مسئولین کلان استان و با هدف معامله بر سر انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفته است مساله ای که باید دید سکانداران سیاسی استان چه پاسخی برای آن دارند.
گفتنی است: علی کریمی، حسین ثوری و فرشاد گرگیچ از حضور در تیم اجرایی انتخابات شهر زاهدان استعفا داده و جای خود را به اعضای علی البدل داده اند.
 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۰۵۱


ارسال