شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی سیستان و بلوچستان به مدت دو روز مقصد سفر ابتکار بود که بانوی سبز در کمال تعجب به آلوده ترین شهر جهان سر نزد.
 به گزارش عصرهامون، رئیس سازمان محیط زیست 25 و 26 فروردین ماه سیستان و بلوچستان را برای سفر انتخاب کرد اما ترجیح داد چراغ خاموش از کنار آلوده ترین شهر جهان گذر کند. 

بانوی سبز کابینه تدبیر در حالی در روزهای خوش آب و هوای بندر چابهار جنوب سیستان و بلوچستان را برای بازدید انتخاب کرد که هامون نشینان سالهاست منتظر روزهای خوب سال هستند.

در آخرین بررسی ها بار دیگر شهر زابل در شمال سیستان و بلوچستان به عنوان خطرناک ترین هوا در جهان ثبت شد و پس از آن 4 شهر در هند، 2 شهر در عربستان صعودی، یک شهر در کامرون و یک شهر در چین به عنوان خطرناک ترین هوا به ثبت رسید.

با این حال مشکل ریزگرد ها  سال هاست که گریبانگیر دولت و مسئولان محیط زیست بوده است و موضوع تازه ای نیست اما یکی از تبلیغات انتخاباتی روحانی حل مشکلات آب و هوایی در کشور بود و اکنون ابتکار، معاون وی رفع این معضل را منتج به خاتمه جنگ و درگیری در عراق و سوریه عنوان می کند و نتیجه را به 30 سال بعد موکول می کند تا یکی دیگر از وعده های دولت تدبیر نیز به خاک سپرده شود.

هر چند حوزه محیط زیست در دولت یازدهم یکی از حوزه های مغفول مانده در کشور بوده به طوری هر روز اخبار نگران کننده تری از این حوزه شنیده می شود و هر بار رکورد جهانی دیگری به نام سیستان ثبت می شود.

با این حال رکورداری در بیماری های تنفسی و سل نیز یکی از دستاورد های محیط زیستی برای مردم زابل است که باید هر چه سریعتر پیش از این که دیر شود و زابل تنها در صفحات تاریخ یافت شود، چاره ای اندیشید.

با همه این تفاسیر در حالی ابتکار دو روز را در مناطق خوش آب و هوای سیستان و بلوچستان گذراند که با آلوده ترین شهر جهان فاصله نداشت اما گویا بانوی پرحاشیه دولت چندان علاقه ای به این منطقه آن هم در شرایط بحرانی ندارد.

عی ای حال وقتی مدیریتی زینتی بر سازمانی حکم رانی کند باید یک روز مردم سیستان با طوفان و ریزگردها دست و پنجه نرم کنند و روزی دیگر در سایه بی توجهی مسئولین شهرشان آلوده ترین شهر دنیا لقب بگیرد.

فی الوقع این سکانداری بانوی محیط زیست نشان می دهد "ابتکار" محیط زیست بیشتر برازنده ریاست بر سازمان محیط سیاسی است تا محیط زیست!
در حالی دستاوردهای این سفر ابتکار به جنوب شرق کشور همچنان مبهم است که ابتکار تنها دو پست اینستاگرامی از این سفر خود منتشر کرده است!
 

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۴۷۶


ارسال