جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ,3 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۹
در ادامه پیگیری عصرهامون از وعده های بی عمل مسئولین؛
بحران مالی همچنان در اتوبوسرانی زابل/ کارگر شهرداری: به خاطر 11 هزار تومان جلوی همسرم شرمنده شدم!
 
کارگر اتوبوسرانی زابل گفت: برای خرید پیاز و سیب زمینی با همسرم به فروشگاه رفته بودم که فروشنده پس از اینکه فهمید پول ندارم و اجناس را قسطی می خواهم سیب زمینی ها را گرفت و جلوی همسرم در جعبه خالی کرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، داستان کش و قوس پرداخت حقوق کارگران شهرداری و اتوبوسرانی زابل این روز ها تبدیل به تراژدی بلندی شده که تنها چند روزی برای وعده ها و ژست های مسئولین باز است و پس از آن کسی پاسخگوی وعده ها نیست.
در روز های اخیر خبری مبنی بر انتظار 70 خانواده از کارگران اتوبوسرانی زابل برای دریافت حقوق معوقه در این پایگاه خبری منتشر شد و پس از آن فرماندار زابل وعده پیگیری این موضوع را داد.
 
پس از انتشار این مطلب تماس های کاگران شهرداری به این پایگاه خبری بیشتر شد و هر یک درباره مشکلات خود می گفت.
یکی از کارگران شهرداری در تماسی که با این پایگاه خبری داشت، با بیان اینکه 4 ماه حقوق و عیدی و پاداش دریافت نکرده است با بغض گفت: برای خرید سیب و زمینی و پیاز با همسرم به فروشگاه رفته بودم که هزینه اجناس11 هزار تومان شد.
 
وی ادامه داد: پس از اینکه به فروشنده گفتم پول را به حساب بگذارید جلوی همسرم سیب زمینی و پیازها را از بنده گرفت و در جعبه خالی کرد و گفت برو هر وقت داشتی بیا خرید.
این کارگر اتوبوسرانی با بیان اینکه اصلا نمی شود روی حقوق خود برنامه ریزی کنیم، افزود: شهرداری همیشه می گوید بودجه نداریم خوب اگر بودجه ندارید چگونه شما و اعضای شورای شهر حقوق دریافت می کنید؟
 
کارگر دیگری با بیان اینکه از دی ماه 95 حقوق ، عیدی و پاداش دریافت نکرده اند، اضافه کرد: همسر و فرزندانم در ماه های اخیر بسیار مریض شدند و من حتی نتوانستم آن ها را پیش پزشک ببرم و برخی فرزندانم همچنان مریض هستند و کسی دیگر به ما قرض نمی دهد.
وی گفت: در تجمع قبلی که داشتیم شهردار قول داد بنده تا شب عید معوقات را صفر می کنم اما نه تنها معوقات صفر نشد بلکه عیدی و پاداش هم دریافت نکردیم و عید را جلوی فرزندانمان شرمنده شدیم.
 
در ادامه برای پیگیری بیشتر در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با نوری شهردار زابل داشت، تلفن وی خاموش بود.
برای پیگیری بیشتر با سرگلزایی عضو شورای شهر زابل تماس گرفتیم که شماره تلفن وی نیز در دسترس نبود.
 
فرهاد خزائیان مدیر عامل اتوبوسرانی زابل با بیان اینکه عدم درامد کافی باعث این دیر کرد شده است، گفت: 6 ماه حقوق معوقه نبوده بلکه 3 ماه حقوق و عیدی است.
وی ادامه داد: پیگیری هایی انجام و مکاتباتی با استانداری داشتیم که اعتباراتی داده شود و این قضیه مرتفع شود.
 
مدیر عامل اتوبوسرانی زابل در ادامه با بیان اینکه قراردادهایی نیز با برخی ادارات داشتیم، افزود: اگر تا چند روز آینده پرداخت شود می توانیم یکی دو ماه از حقوق های معوقه را پرداخت کنیم تا برای بقیه معوقات هم برنامه ریزی کنیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۵۹۱


ارسال