يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۵
دیدگاه علمای اهل سنت به اقدامات دولت یازدهم؛
گرانی کمر مردم را شکسته / وضعیت مردم در دولت یازدهم بدترشده است/ این شرایط باید تغییر کند
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با انتقاد از عملکرد دولت یازدهم عنوان کردند : وضعیت مردم در دولت یازدهم بدترشده است و گرانی کمر مردم را شکسته لذا باید این شرایط تغییر کند.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون در خصوص وضعیت مردم در دولت یازدهم با انتقاد از عملکرد دولت عنوان کردند : وضعیت مردم در دولت یازدهم بدترشده است و گرانی کمر مردم را شکسته لذا باید این شرایط تغییر کند.
 
بیکاری و گرانی در دولت یازدهم بیداد می کند
مولوی عنایت الله رسول زاده امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، در خصوص وضعیت مردم در چهار ساله اخیر اظهار داشت: بیکاری و گرانی بیداد می کند و همانطور که پیامبر(ص) فرمودند فقر و بیچارگی انسان ها را به کفر می رساند و روز به روز به دام بلا می اندازد.
وی با بیان اینکه چند سال قبل اشتغالی بود که مردم به آن مشغول باشند، ادامه داد: در حال حاضر همه چیز به بن بست رسیده است لذا مردم باید خودشان برای سرنوشت خود تعیین تکلیف کنند و منتظر این نباشند که کسی به آن ها بگوید چه کسی را انتخاب کنند.
مولوی رسول زاده افزود: خدا به همه انسان ها عقل، دانش و فکر داده است و خود ما باید از عقل استفاده کنیم و با تحقیق به یک شخص رای دهیم.
 
مردم خود با تحقیق برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با اشاره به بیانات حضرت علی رضی الله که فرمودند" زمانی که فردی به خلافت رسید باید خود را از مردم بداند و تمام هم و غم خود را برای مردم بگذارد تا ضعیف احساس قدرت و امنیت بکند و افراد ظالم و مستکبر و آمریکا صفتان احساس ضعف کنند، اضافه کرد: نباید اجازه دهیم سرنوشت ما را دیگران تعیین کنند.
وی خاطر نشان کرد: حضرت آقا نکته جالبی فرمودند باید آدم مستضعف و ضعیف احساس قدرت بکند و نگوید من بدتر شدم و به بن بست رسیدم و نباید ظالم ظالم تر شود، پیامبر (ص) نیز بارها فرمودند به ظالم قدرت ندهید که بیشتر ظلم کند لذا مردم باید بدانند که یک مسئولیت سنگین بر عهده دارند که باید در روز قیامت نسبت به فردی که انتخاب می کنند پاسخ دهند.
 
مردم تعصبات را کنار بگذارند و خود برای سرنوشتشان تصمیم بگیرند
وی ادامه داد: اگر هر فردی بر طبق آیه قرآن خودش فکر و تحقیق نکند و بقیه برایش تعیین تکلیف کنند به اسلام، دین و قرآن خیانت کرده است.
مولوی رسول زاده با بیان اینکه مردم در استان می نشینند تا فلان مولوی چه بگوید، اضافه کرد: مردم تعصب را در نظر نگیرند خودشان برای سرنوشت خود فکر و تحقیق کنند ، رای دادن در اختیار مردم است باید خودشان فکر کنند و تصمیم بگیرند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز خاطر نشان کرد: روز به روز اوضاع مردم دارد بدتر می شود افراد تحصیل کرده ای را می شناسم که به خاطر بیکاری قصد خودکشی داشتند این کفر است لذا مردم خود انتخاب کنند تا سرنوشتشان تغییر کند.
 
گرانی کمر مردم را شکسته است
مولوی ملازهی امام جمعه اهل سنت هیدوچ در خصوص وضعیت مردم در 4 ساله اخیر گفت: وضعیت مردم بدتر شده و نه کارخانه ای و نه کار و کاسبی وجود داد از سوی دیگر گرانی ها هم کمر مردم را شکسته است. 
وی ادامه داد: این وضعیت باید تغییر کند.
مولوی بیجارزهی مدرس حوزه علمیه در خصوص وضعیت مردم در 4 ساله اخیر با بیان اینکه چیزی نمی بینم که از قبل اضافه شده باشد، افزود: وضعیت بدتر شده است.
 
وضعیت مردم در دولت یازدهم بدتر شده است
وی با اشاره به گفته های روحانی که گفته بود وضعیت مردم بهتر شده است، افزود: هیچ کس نمی تواند بگوید وضعیت مردم خوب است حتی روحانی. 
مولوی ملکی پور امام جمعه اهل سنت کنارک با بیان اینکه مردم وضعیت خوبی ندارند، خاطر نشان کرد: امیدواریم دولت پیگیری کند .
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۵۰۳


ارسال