پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۳
ایجاد 20 هزار فرصت شغلی در فولاد و پتروشیمی چابهار
 
فولاد و پتروشیمی چابهار بیش از 20 هزار فرصت شغلی ایجاد می کنند.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: 2 کارخانه بزرگ فولاد و پتروشیمی چابهار پس از راه اندازی بیش از 20 هزار فرصت شغلی در این منطقه ایجاد می کنند.
 
 
عبدالرحیم کردی افزود: شرکت فولاد مکران با اعتبار ارزی 135میلیون یورو و هزار و 200 میلیارد ریال از طریق منابع صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی در پیکره هشتم منطقه آزاد چابهار در حال ساخت است.
 
 
وی ادامه داد: براساس پیش بینی ها در فاز نخست راه اندازی کارخانه فولاد مکران در محدوده منطقه آزاد چابهار سالانه یک میلیون و 500 هزار تن آهن اسفنجی تولید می شود.
 
 
وی با بیان اینکه در فاز نخست راه اندازی فولاد ظرفیت تولید سالانه چهار میلیون تن وجود دارد، خاطرنشان کرد: 2 ونیم میلیون تن ورودی سنگ آهن و یک و نیم میلیون تن نیز میزان تولید محصولات فولادی است.
 
 
وی افزود: بزودی بیش از هزار نیروی انسانی بومی آموزش های لازم برای بکارگیری در فولاد را خواهند دید تا با مهارت های لازم و یادگیری فن استخدام شوند.
 
 
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: چابهار ظرفیت تولید بیش از 26 میلیون تن محصولات پتروشیمی را دارد و بزودی تحولاتی در بخش صنایع بزرگ ایجاد خواهد شد.
 
 
کردی گفت: یکی از اهداف سازمان منطقه آزاد ایجاد اشتغال برای افراد بومی است تا بتواند با بومی سازی نیروها گام مثبتی برای توسعه منطقه بردارد.
 
 
وی بیان کرد: منطقه آزاد چابهار در 9 پیکره شامل تجاری، صنعتی، مسکونی، روستای طیس، گردشگری، کارگاهی، صنایع سبک و سنگین در سال 1373 با مصوبه مجلس شورای اسلامی همزمان با کیش و قشم در زمینی به مساحت 14 هزار هکتار فعالیت خود را آغاز کرد.
 
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۷۹۰


ارسال