دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۹
ابروی امروز کشور از خون شهدای ۱۵ خرداد و مبارزات امام خمینی (ره)است
 
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت:ابروی امروز کشور از خون شهدای 15 خرداد و مبارزات امام خمینی (ره)است مردم انقلابی ما باید بصیرت شهدای 15 خرداد را الگو قرار دهند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ،مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز؛، اظهار کرد:قیام 15خرداد و سخنرانی تاریخی امام باعث پیرزی انقلاب شد و امروز اندیشه های امام باعث تداوم انقلاب شده است ابروی امروز کشور از خون شهدای 15 خرداد و مبارزات امام خمینی (ره)است مردم انقلابی ما باید بصیرت شهدای 15 خرداد را الگو قرار دهند.

وی با بیان اینکه قیام خونین ١٥خرداد نقطه شروع رسمی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) بود، افزود: قيام خونين 15 خرداد سبب شد تا انقلاب اسلامي در مسير حماسه و خون قرار گيريد و  پيروزي انقلاب را به همراه آورد، 15 خرداد در حقيقت آغاز تولد انقلاب اسلامي بود و اين آغاز با خون ملت ايران انجام شد و آگاهي بخشي حضرت امام خميني(ره) سبب شعله‌ور شدن شور مردم براي مقابله با استكبار بود.

وی قیام 15 خرداد را جنبشی ماندگار و اثر گذار عنوان و خاطرنشان کرد: قيام 15 خرداد ، جوششی از طرف مردم  برای در هم کوبيدن رژيم سلطنت پهلوی بود و نقطه عطفی در کارنامه انقلاب اسلامی ایران شد، کشتار مردم در قیام 15 خرداد، چهره مزدورانه شاه را افشا کرد و نقطه آغاز انقلاب اسلامی شد.

مولوی ریگیان پور تاکید کرد: انقلاب اسلامي مرهون خون‌هاي ريخته شده در روز 15 خرداد است و بايد اين حركت مردم محور و تاثير آن بر پيروزي انقلاب اسلامي براي مردم مشخص شود، مدیران و مسئولین امروز باید ادامه دهنده راه شهدی 15 خرداد و امام خمینی (ره) باشند چراکه  انقلاب تا زمانی پایدار است که اندیشه ها و آرمان های امام تداوم یابد اگر از مسیر امام و رهبری منحرف شویم به پرتگاه نابودی سقوط می کنیم.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه با اشاره به لزوم آشنایی نسل جوان با آرمان های امام و شهدای 15 خرداد، اذعان کرد: دشمن به دنبال نابودی انقلاب اسلامی و دور کردن نسل جدید از آرمان های انقلاب و امام خمینی(ره) است  تنها راه حفظ آرمان های انقلاب تبیین اندیشه های امام  و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب در کشور است.

انتهای پیام/4941

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۳۰۱


ارسال