پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
افتتاح مرکز گذری کاهش آسیب اعتیاد DIC در ایرانشهر
 
نخستین مرکز گذری کاهش آسیب (D.I.C) همراه با درمان و نگهداری با متادون تحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان ایرانشهر افتتاح شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پهره؛ مدیر اداره بهزیستی ایرانشهر در حاشیه افتتاح این مرکز گفت: این مرکز با هدف ارایه خدمات به معتادان پر خطر تزریقی که در حال حاضر تمایل به ترک ندارند راه اندازی شده است.
ابراهیم نرماشیری با اشاره به این که مرکز به سه گروه خدمات ارائه می دهد افزود: گروه اول معتادین پرخطری هستند که با مرکز مراجعه نکرده و کارشناسان در پاتوق ها؛ آموزش ها و مشاوره های لازم را برای پیشگیری از شیوع انواع بیماری های خونی هپاتیت و اچ آی وی در معتادان تزریقی را ارائه می دهند.
وی ادامه داد: دسته دوم کسانی هستند که در مرکز(D.I.C) حاضر شده اما تمایل به ترک ندارند که در اینجا هم کارشناسان با پکیج های آموزشی معتادین را تحت نظر دارند.
مدیر اداره بهزیستی ایرانشهر با اشاره به اینکه هدف اصلی مرکز بازگشت به اجتماع و زندگی سالم است تصریح کرد: گروه سوم شامل معتادینی است که قصد ترک اعتیاد دارند که این مرکز طی برنامه مدون و برنامه ریزی شده فرد بیمار را با  تجویز دارو تحت درمان قرار می دهند که پس از بهبودی با ارائه وام زمینه اشتغال آن ها فراهم می شود.
نرماشیری افزود: ارجاع به مراکز درمانی، انجام مصاحبه های انگیزشی وتوزیع یک وعده غذای  گرم  از دیگر خدمات مرکز(D.I.C) در شهرستان ایرانشهر است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۲۰۴


ارسال