چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ,27 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان خبر داد:
مصرف 92 هزار واحد خونی در استان / اختصاص بیشترین ذخایرخونی به بیماران تالاسمی
 
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در سال گذشته 92 هزار واحد گلبول قرمز در استان مصرف شده ، گفت:از ابتدای امسال تاکنون 10 هزار واحد گلبول قرمز به استان وارد شده است.
سهیلا خسروی در گفت و گو با خبرنگاراجتماعی عصرهامون با اشاره به کمبود خون در استان اظهار داشت: سال گذشته 92 هزار واحد گلبول قرمز متراکم در استان مصرف شد که از این میزان 71 هزار واحد خونی از استان و 21 هزار واحد از شبکه خون رسانی کشور وارد شده بود.
وی ادامه داد: روزانه 350 واحد خون و فرآورده خونی در سیستان و بلوچستان مصرف می شود.

خسروی با بیان اینکه بخش زیادی از ذخایر خون موجود در استان برای بیماران تالاسمی مصرف می شود، اضافه کرد: سال گذشته 92 هزار واحد گلبول قرمز متراکم در استان مصرف شد که از این میزان 71 هزار واحد خونی از استان و 21 هزار واحد از شبکه خون رسانی کشور وارد شده است.

این مسئول در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون نیز 10 هزار واحد خونی از شبکه خون رسانی کشور به استان وارد شده است.

مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان افزود: در سیستان و بلوچستان حدود دو هزار و 800 تا سه هزار بیمار تالاسمی وجود دارد که بیشترین گروه پر مصرف خونی شامل بیماران تالاسمی، زنان و زایمان، حوادث و سوانح، جراحی قلب باز، شیمی درمانی و بیماران دیالیزی می باشد که این گروه ها مصرف کنندگان دائمی فرآورده های خونی هستند.

خسروی با بیان اینکه میزان مشارکت مردم استان در اهدای خون خوب است، افزود: میانگین شاخص اهدای خون در کشور 27 در هزار است که این میزان در سیستان و بلوچستان 25 در هزار می باشد اما از آنجایی که نیاز مصرف خون در استان ما بالا است مجبور به واردات خون هستیم.

مدیرکل انتقال خون استان در پایان با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان و فصل تابستان تعداد مراجعه کنندگان اهدای خون کم می شود، خاطر نشان کرد: نیاز به خون همیشگی است و موقعیت زمانی خاصی ندارد زیرا در فصل تابستان مسافرت ها بیشتر و به همان میزان وقوع تصادفات هم افزایش می یابد که این مهم میزان مصرف خون را بیشتر می کند.
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۷۱۷


ارسال