پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶
مسئول مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان میرجاوه:
ارتقای آموزش‌های فنی ‌و حرفه‌ای گامی موثر در تولید و اشتغال است
 
مسئول مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان میرجاوه گفت:آموزش های فنی و حرفه ای گامی موثر در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال است .
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون،خداداد ریگی در گفت و گو با خبرنگار لادیز ضمن تبریک روز کارآفرینی و آموزش فنی و حرفه ای، اظهار کرد: فنی و حرفه ای شهرستان میرجاوه برای پرورش نیروی کار توانمند و دارای مهارت از ابتدای سال تاکنون برای 61 نفر از خواهران 2 کارگاه آموزشی دوخت چادر و مقنعه،یک کارگاه ICDL  و یک کارگاه آموزش  WORD برگزار کرده است.
وی افزود: این مرکز برای گسترش فرهنگ مهارت آموزی در بین جوانان کلاس های آموزشی رایگان شامل 2 کارگاه برق کاری، 2 کارگاه لوله کشی درجه 2 ، 2کارگاه مکانیک و تعمیر ماشین های سواری برگزار کرده است که تمام افراد بالای 13 سال می توانند از این دوره های آموزشی بهره مند شوند و پس از قبولی در آزمون مدرک فنی و حرفه ای خود را دریافت کنند.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون کارگاه های مکانیک، برق ساختمان، فرزکاری، لوله کشی  در حال برگزاری است و 129 برادر در این کارگاه های آموزشی شرکت دارند که 66 نفر از آنها در طرح اوقات فراغت ثبت نام شده اند.
ریگی تاکید کرد: 4 کارگاه رایانه با حضور 60 هنرجوی برادر و 2 کارگاه رایانه با حضور 30 هنرجوی خواهر از مددجویان کمیته امداد تا پایان شهریوراز آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند می شوند و می توانند پس از دریافت گواهی نامه فنی و حرفه ای خود با مراجعه به مرکز فنی و حرفه ای زاهدان با معرفی به بانک های عامل از وام های فنی و حرفه ای استفاده کنند.
مسئول مرکز آموزش فنی وحرفه ای میرجاوه با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ مهارت آموزی و کار آفرینی در جامعه اذعان کرد: آموزش های فنی و حرفه ای برای تمامی افراد رایگان است و آموزش فنی و حرفه‌ای با ارائه آموزش‌های مهارتی نقش بسزایی در کاهش میزان بیکاری در جامعه دارد؛ در اینده با افزایش مربی آموزش های فنی و حرفه ای را به روستاها منتقل خواهیم کرد تا با ایجاد شغل از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری و سیاست های اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال که مطالبه رهبر معظم انقلاب است در جامعه محقق شود.انتهای پیام/ 4941
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۸۹۸


ارسال