پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ ,28 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۹
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان؛
پیروزی های اخیر جبهه مقاومت ثمره تفکر بسیجی/ بسیج کانون حمایت از انقلاب اسلامی است
 
تعدادی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با اشاره به اینکه بسیج کانون حمایت از انقلاب اسلامی است، گفتند: اقداماتی که بسیج و سپاه در عرصه های مختلف برای پیشرفت و آبادانی کشور انجام می دهند علاوه بر اینکه امید را به دل مردم برگردانده باعث ترس و هراس دشمنان شده است.
به گزارش عصرهامون، هفته بسیج، بزرگ داشت جان فشانی هایی است که برای سربلندی این سرزمین صورت گرفته است. گمان غلطی است اگر بسیج را حاصل جنگ تحمیلی یا انقلاب اسلامی بدانیم. بسیج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است که با ظهور اسلام تولد یافته و در ملت های مسلمان رشد کرده است. هوشمندی حضرت امام خمینی رحمه الله و عدالت خواهی میلیون ها انسان باایمان، تنها، تبلور دوباره بسیج در عصر حاضر بود.
تعدادی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن گرامیداشت این هفته با اشاره به اینکه بسیج کانون حمایت از انقلاب اسلامی است، گفتند: اقداماتی که بسیج در عرصه های مختلف برای پیشرفت و آبادانی کشور یا درمان بیماران در مناطق محروم به صورت رایگان انجام می دهد علاوه بر اینکه امید را به دل مردم برگردانده باعث ترس و هراس دشمنان شده است.
 
بسیج کانون حمایت از انقلاب اسلامی است
مولوی نذیر احمد سلامی نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون به مناسبت هفته بسیج با بیان اینکه بسیج کانون حمایت از انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: بسیج منشا حفظ و حراست از آرمان های انقلاب اسلامی است و یک نیرویی فعال است که در هر لحظه و هر مکانی ورود پیدا می کند.
 
بسیج و سپاه در دل مردم جای دارند و ستون فقرات و شاهرگ این نظام هستند
وی گفت: این نیروی مردمی بدون هیچ چشم داشتی برای حفاظت و حراست از نظام اسلامی به میدان آمده و دست و بازوی پر قدرت نظام اسلامی است.
نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری یکی از فعالیت های بسیار ارزنده، مهم، اخلاقی و انسانی بسیج و سپاه را ارائه خدمات رایگان درمانی بهداشتی به مردم در مناطق محروم عنوان کرد و افزود: بسیج و سپاه در دل مردم جای دارند و ستون فقرات و شاهرگ این نظام هستند که اگر نبودند معلوم نیست چه بر سر کشور می آمد لذا بر همین اساس بود که امام راحل فرمودند "اگر سپاه نبود، کشور هم نبود" به راستی که این جمله یک واقعیت است.
 
اقدامات محرومیت زدایی و اشتغالزایی سپاه خاری در چشم دشمنان انقلاب
وی بیان کرد: اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی، آبادانی و پیشرفت روستاها و اشتغالزایی توسط سپاه و بسیج باعث شده دشمن ترس وهراس داشته باشد که همه این اقدامات خاری در چشم دشمنان نظام و انقلاب است که نمی توانند آن را تحمل کنند.
مولوی سلامی با بیان اینکه دشمن با حضور گسترده نیروهای بسیجی و سپاهی جرات نگاه کردن به کشور ایران را ندارد، افزود: دولت باید در ارتباط با اقتصاد مقاومتی از تجربیات سپاه و بسیج و خدمات آنها بهره گیری کند زیرا معتقدیم اقتصاد مقاومتی که از تاکیدات رهبر انقلاب است با این روش سریعتر محقق خواهد شد.
 
برپایی بیمارستان های صحرایی قطره ای از خدمات گسترده سپاه در جهت محرومیت زدایی
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت:بسیج و سپاه نهادی برخواسته از بطن مردم و برای خدمات رسانی به خود مردم است و این مردمی بودن بسیج سبب محبوبیت روز افزون آن در کشور است.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: بسیج به فرمان حضرت امام خمینی(ره) تشکیل شد و از همان ابتدا به دنبال انجام امور جهادی، فرهنگی، محرومیت زدایی، دفاع و آبادانی کشور بود و سپاه و بسیج از ابتدای شکل گیری انقلاب در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نقش محوری داشته است.
وی با اشاره به نقش سپاه و بسیج در ایجاد وحدت و برادری بین مسلمانان در داخل و خارج از کشور، افزود: بسیج و سپاه نهادی برخواسته از بطن مردم و برای خدمات رسانی به خود مردم است و این مردمی بودن بسیج سبب محبوبیت روز افزون آن در کشور است.
وی با اشاره به خدمات سپاه و بسیج به مردم زلزله زده کرمانشاه، خاطرنشان کرد: این روزها شاهد تلاش سپاه و بسیج در امدادرسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه هستیم و هرجا که مردم احتیاج به کمک و پشتیبانی داشته اند بسیج و سپاه پاسداران به سرعت ورود پیدا کرده و به ایفای نقش پرداخته اند.
 
نقش سپاه در آبادانی و محرومیت زدایی در کشور بی نظیراست
مولوی ریگیان پور با بیان اینکه نقش سپاه در آبادانی و محرومیت زدایی در کشور بی نظیراست، تاکید کرد: سپاه پاسداران و بسیج در محرومیت زدایی و حمایت از قشر مستضعف عملکرد قابل توجهی داشته است، برپایی بیمارستان های صحرایی و انجام طرح های اقتصادمقاومتی در مناطق محروم قطره ای از خدمات گسترده سپاه برای رفع محرومیت در کشور است.
وی با بیان اینکه بسیج و سپاه پاسداران حامی مستضعفین جهان است، اذعان کرد: حمایت از مستضعفین اساس تشکیل بسیج و سپاه پاسداران است و این نهاد مقدس همواره در داخل و خارج از کشور برای حمایت از مستضعفین پیشقدم بوده است.
 
تفکر بسیجی باید در جامعه گسترش یابد
امام جمعه اهل سنت میرجاوه تصریح کرد: تفکر بسیجی باید در جامعه گسترش یابد چراکه تفکر بسیج تفکری انقلابی و برگرفته از کلام رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری است و تمام نهادها باید عملکرد بسیج را الگوی حرکت خویش قرار دهند.
 
اقدامات سپاه پاسداران در منطقه ستودنی است
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ اظهار داشت: بسیجیان با اخلاص کامل و مثال زدنی خود در جهت رفع مشکلات مردم سیستان و بلوچستان گام برداشته اند به طوری که اگر بسیج و اقدامات آن نبود سیر مهاجرت از منطقه همچنان بالا بود.
وی افزود: سپاه پاسداران در راستای اقتصاد مقاومتی گام های ارزنده ای برداشته به طوری که با پرداخت انواع تسهیلات اقتصاد مقاومتی و حمایت از کارآفرینان شمار زیادی از افرادی که با مشکل بیکاری مواجه بودند را به اشتغال واداشته و تولیدات را در منطقه در حال که خشکسالی است افزایش داده است.
مولوی حسن زهی خاطرنشان کرد: طرح های محرومیت زدایی سپاه در منطقه بسیار ارزشمند بوده چرا که با این طرح ها مشکلات شمار زیادی از مردم منطقه رفع شده که در این راستا می توان به نصب دستگاه های آب تصفیه کن در روستاهای منطقه اشاره کرد.
 
شیعه و سنی قدردان تلاش های سبز پوشان بی ادعای ایران اسلامی هستند
امام جمعه اهل سنت هامون بیان داشت: سپاه پاسداران با برپایی بیمارستان های صحرایی توانسته بسیاری از بیمارانی که توانایی پرداخت هزینه های درمان را نداشته مداوا کنند چرا که بیمارستان های صحرایی برپا شده تمامی تخصص های مورد نیاز را با خود به همراه داشته است.
مولوی حسن زهی اظهار داشت: همان گونه که امام خمینی (ره) فرمودند که بسیج لشکر مخلص خداست می توان این جمله ارزشمند را در رفتار بسیجیانی که با اردوهای جهادی به خدمت رسانی به مردم منطقه پرداخته اند مشاهده کرد.
وی اذعان داشت: تمامی مردم منطقه اعم از شیعه و سنی قدردان تلاش های سبز پوشان بی ادعای ایران اسلامی هستند چرا که وجود آنان مایه امنیت منطقه است و ترس را در دل دشمنان ایران و انقلاب ایجاد می کند.
 
خدمات سپاه به بلوچستان بی نظیر بوده است
مولوی عبدالملک ملکی پور در گفتگو با چهاربهاران اظهار کرد:سپاه و بسیج امروز نیز در مقابله با تهدید افراطیون داعش و اسرائیل جان‌فشانی بسیاری انجام می‌دهند که همگی مدیون آن‌ها هستیم و در همین اواخر در مرزهای شرقی کشور برخی از این عزیزان به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
وی با اشاره به حیله دشمنان دوست نما در کشور افزود: افرادی که خدمات سپاه را زیر سوال می‌برند افرادی هستند که این تشکیلات ولایت‌مدار را نمی‌شناسند و امیدواریم که به دنبال اهداف دشمنان نباشند.
مولوی ملکی پور عنوان کرد: در واقع، با وجود سپاه و بسیج، نظام جمهوری اسلامی بیمه شده است و آینده آن نیز روشن و مشخص می‌باشد؛ زیرا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از نظر سازمانی، فناوری، تجهیزات نظامی، اطلاعاتی، امنیتی و نیروی انسانی دارای بهترین وضعیت ممکن می‌باشد.
امام جمعه اهل سنت کنارک خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی در چند دهه گذشته تلاش کردند جلوی خروج پیام انقلاب اسلامی به خارج از مرزها را بگیرند اما امروز راهبرد نظام اسلامی پیام بیداری برای ملت‌هاست به طوری که عرصه را بر دشمن تنگ کرده و دشمن را دچار استیصال نموده است.
وی بسیج و سپاه را دو قطب جدانشدنی دانست و تاکید کرد: سپاه پاسداران امروز تنها یک نیروی نظامی نیست و توانمندی این نهاد در حوزه های مختلف توسعه و سازندگی کشور وجه دیگری از بالندگی این مجموعه است که باید قدر دانسته شود.
 
حمایت از سپاه حمایت از اسلام است
وی خاطرنشان کرد: ترس امروز دشمنان از سپاه به خاطر تاثیری است که این مجموعه بر دل‌ آحاد آزادگان جهان به ویژه ملت بزرگ و انقلابی ایران گذاشته است؛ سپاه پاسداران نهادی انقلابی و حافظ ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی می باشد.
مولوی ملکی پور حمایت از سپاه را حمایت از اسلام دانست و عنوان کرد: بدیهی است ورود به عرصه جدید به  هیچ‌وجه به معنای غفلت از امکان بروز تهدیدهای نظامی و امنیتی و حفظ آمادگی‌های دفاعی نیست بلکه گویای این نکته است که بسیج می‌تواند به هنگام نیاز در کوتاهترین زمان ممکن خود را با شرایط جدید تطبیق دهد.
 
بسیج پرچمدار استکبار و استکبار ستیزی در دنياست
مولوي يونس هاشمزهي در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما  اظهار كرد: تاسیس بسیج در سال ۵۷ به دستور امام خميني(ره) اوج بصیرت و ابتکار وی بود و در حقيقت بسیج یکی از نهادهایی است که از همان بدو انقلاب توانست با ورود در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در ایجاد تحولات بنیادین نقش موثر ایفا کند.
وی بيان كرد:  بسیج پرچمدار استکبار ستیزی است و اين شجره طيبه حادثه بی نظیری با بهترین عناصر در دفاع از مرزهای ایران کوشا است و نباید فراموش کنیم که بسیج در کشور در زمان جنگ تحمیلی و دوران پس از آن در حماسه آفرینی مهم ترین نقش را در جامعه ایفا می کند.
مولوي هاشمزهي با بيان اينكه امروز یکی از نهادهایی که در راستای تحقق شعار سال اقدام و عمل گام برمی دارد، بسیج است، تصريح كرد: با ورود بسيج در عرصه های مختلف کشاورزی و صنعت علاوه بر ایجاد اشتغال به اقتصاد مقاومتی نیز کمک شایانی می کند و وظیفه همه مردم جامعه است در این راه با بسیج همکاری کنند.
وي خاطرنشان كرد: بسیج یکی از معجذات خداوند است و  تشکیل بسیج از الطاف و موهبت های الهی بود چراکه امروز پیشرفت هایی که از بسیجیان نخبه در جامعه شاهد هستیم مرهون جوانان مومن و انقلابی است که در مدار اسلام و ولایت فقیه حرکت می کنند.
 
 بسيج امروز الگوي همه جهان است
امام جمعه اهل سنت مسجد بلال شهرستان خاش با بيان اينكه بسيج امروز الگوي همه جهان است، اذعان كرد: مسئولان حکومتی و ملت ایران بسیجیانی هستند که با ایجاد فرهنگ بسیجی و همدلی ووفاق می توان مشکلات جامعه را رفع کرد و بسیجی با همت و تلاش خود در ایجاد این مهم همواره پیشتاز است.
 وي با بيان اينكه خدمات بسيج در كشور بي نظير است، اظهار كرد: بسیج با خصوصیاتی مانند مکتبی بودن، فراگیر بودن و بی بدیل بودن را نباید یک سازمان نامید بلکه نهاد مردمی است که بر پایه ایمان، تعهد و ولایت مداری حرکت می کند.
 
نوک کمان دشمنان اسلام در جنگ نرم به سمت تفکر بسیجی است
مولوی محمدعلی شهنوازی اظهار کرد: دشمن به ابزار های مختلف به دنبال تخریب نهاد بسیج است تا به خیال خود این تفکر ارزشی را کمرنگ کند.
وی افزود: نظام جمهوری اسلامی، سپاه و بسیج را خلق کرد تا نیروها را در خدمت نظام و اسلام همدل و همراه و توطئه ها را خنثی کند.
مولوی شهنوازی با بیان اینکه بسیج امروز به نهاد و ظرفیتی بی مانند در کشور تبدیل شده است،  ادامه داد: بسیج الگویی برای مردم بسیاری از کشورها است.
وی با تاکید بر ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی در بین همه اقشار، گفت: شهدایی مثل شهید فهمیده جان خود را در راه اسلام و انقلاب دادند و تا زمانی که تفکر بسیجی و ایثار و شهادت در جامعه باشد ما همیشه پیروزیم و در مقابل استکبار می ایستیم.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش افزود: یکی از محورهای مهم اسلام وحدت و همدلی است و اگر بخواهیم وحدت عملیاتی شود در بسیج همگانی خلاصه می شود.
وی اذعان کرد: بسیج تحت رهبری و زعامت جانشین ولیعصر (عج) در مسیری که اسلام و رهبری می خواهد حرکت می کند.
 
نیروهای بسیج  مومن و با اخلاص هستند
وی با بیان اینکه نیروهای بسیج  مومن و با اخلاص هستند، گفت: بسیج همواره پشتوانه محکمی برای نظام و انقلاب اسلامی است و بسیج نیروهای مردمی هستند که در همه ابعاد و امورات و قشرهای جامعه فعالیت دارند و دارای روحیه مسئولیت پذیر هستند.
مولوی شهنوازی اظهار کرد: رهبر انقلاب می فرمایند: "به نیروهای فداکار و جوانان اهمیت دهید" این مسئله‌، مسئله‌ای بسیار با اهمیت و پر ارزش است.
وی اذعان کرد: ظرفیت‌هایی که در حوزه مادی و معنوی در کشور ایجاد شد همگی به خاطر رهبری بود و امام راحل با نفس گرم خود در جوان‌های ما دمید که این جوانان چنین فداکار شدند.
مولوی شهنوازی اظهار کرد: این امنیت و این عزت مرهون همین شجاعت‌هاست و لذا رهبر معظم انقلاب فرمودند: "در اقتدار کشور و در وسایلی که برای اقتدار کشور است، مسائل جنگی و نظامی قابل چانه زدن و حرف زدن نیست".
 
بسیج تضمین‌کننده وحدت و اقتدار ملی
مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار پاپایا با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار داشت: بسیج این نیروی مخلص و مردمی یکی از بزرگترین برکات انقلاب اسلامی و از الطاف الهی به ملت ایران است و امروز بسیج به عنوان مدافعان خط مقدم در جبهه جنگ نرم و تهاجمات فرهنگی دشمن ایستاده و از کشور و ملت در مقابل استکبار دفاع می‌کند و همزمان در آبادانی و رشد علمی و اقتصادی کشور و کمک به ارتقاء فرهنگی ایران نیز فعالیت میکند.
وی افزود: درست است که امام خمینی(ره) در روز 5 آذر فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند اما در واقع امام راحل در سال های 42 و 43 هجری شمسی بذر بسیج را در سراسر کشور کاشتند و با استفاده از آن انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را به سرانجام رساندند.
 
سپاه و بسیج برای آبادانی ایران اسلامی تلاشهای زیادی انجام داده
امام جمعه اهل سنت مینان سرباز با بر شمردن برخی ویژگی های یک بسیجی، خاطرنشان کرد: باید گفت بسیجی فردی است بی ادعا که با همه وجود خود در راه اجرا نمودن منویات رهبری حرکت کرده و هر روزه برای آبادانی کشور و حفظ امنیت میهن قدم بر می دارد و هیچ گاه به فکر منافع شخصی و قومیتی خود نیست.
وی ادامه داد: سپاه و بسیج برای آبادانی ایران اسلامی تلاشهای زیادی انجام داده که ساخت خانه برای محرومان، ساخت مراکز آموزشی و جاده، حمایت از اقتصاد خانواده ها و همچنین برپایی بیمارستان های صحرایی در مناطق محروم گوشه ای از این تلاشهای بی بدیل سپاه و بسیج است.
رسولی زاده  امنیت امروز ایران را نتیجه تلاش و از خودگذشتگی بسیجیان دانست و گفت: داعش به پشتیبانی استکبار و وهابیت ایجاد شد تا به نام اسلام در برابر اسلام بایستد اما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به همت سپاه پاسداران و بسیجیان جان بر کف در منطقه زمین گیر شد و نسخه بسیج مردمی ایران در کشورهای سوریه و عراق هم جواب داد و موجب نجات مردم مظلوم این مناطق از دست این نطفه شیطانی شد.
وی با تاکید بر اینکه مردم چشم به همت سپاه و بسیج در تمامی عرصه ها دارند، تصریح کرد: قاطعیت، صداقت و پاکی که در سپاه پاسداران در تمامی عرصه ها امنیتی، حمایتی و بخصوص اقتصاد مقاومتی وجود دارد موجب شده تا در هر زمان و هر مکانی چشم امید ملت به سپاه و بسیج باشد چرا که با ورود بسیجیان و سپاه پاسداران در هر صحنه ای، بی شک آن کار به خوبی انجام می شود و دیگر هیچ نقطه ضعفی باقی نمی ماند.
 
بسیج، گنجینه بی پایان امام خمینی(ره)
مولوی الله داد رئیسی نیز در گفت و گو با خبرنگار پاپایا با اشاره به فعالیت های بسیج و سپاه در طول سالهای پس از انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: بسیج یکی از برکات انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بوده و از پدیده های بسیار شگفت آور و مخصوص اسلامی می باشد که در یک جامعه نمود پیدا کرده است.
وی افزود: در واقع بسیج را می توان به عنوان یکی از گنجینه های بی پایان امام خمینی(ره) و نسخه شفا بخش ایشان برای کشور، ملت و انقلاب اسلامی ایران دانست که دیگر کشورهای مسلمان نیز میتوانند از آن برای مقابله با استکبار و رشد فرهنگی و اقتصادی استفاده کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با تاکید بر اینکه بسیج از سرمایه های ایران اسلامی است، بیان کرد: اگر بسیج و بسیجیان نبودند بی شک نمیتوانستیم در برابر تمامی کفری که برای نابودی ما هم پیمان شده بودند ایستادگی کنیم اما در دوران هشت سال دفاع مقدس با همت همین نیروهای مخلص، ایثارگر و برآمده از دل ملت توانستیم در مقابل دنیای کفر، استکبار و ظلم ایستادگی کرده و نقشه های شوم دشمنان این انقلاب را نقش بر آب کنیم.
وی ادامه داد: هیچ کس در ابتدای پیدایش بسیج حتی نمیتوانست تصور کند که این نیروی مردمی و غیر متخصص حتی بتواند یک اقدام کوچک انجام دهد چه برسد به اینکه با چنین قدرتی اثرگذار بوده و علاوه بر دفاع مقدس در زمینه های دیگر همچون آبادانی، علمی و اقتصادی چنین دستاوردهای  بزرگی را کسب کند و به یکی از برترین نیروهای انقلابی تبدیل شود.
 
امنیت  موجود نتیجه رشادت بسیجیان و پاسداران انقلاب است
رئیسی با اشاره به بیانات گهربار مقام معظم رهبری در مورد بسیج، خاطر نشان کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری بسیج را میتوان به مجموعه ای تعبیر کرد که در آن پاکترین انسانها و فداکارترین وآماده به کارترین جوانان کشور در راه تعالی این ملت و برای به کمال رساندن این کشور جمع شده و در راه رسیدن به این هدف والا از جان و مال خود گذشته اند.
وی اذعان داشت: هیچ نقطه ای در ایران نیست که اثری از بسیج و اقدامات بسیج در آن وجود نداشته باشد به گونه ای که امروزه در هر مکانی که قدم بگذاریم اثرات مثبت بسیج را به روشنی مشاهده می کنیم و با چشمان خود خواهیم دید که این نیروی الهی چگونه با تکیه بر بصیرت و پیروی از ولایت فقیه در سخت ترین شرایط برای خدمت رسانی به مظلومین آماده بوده و در حال انجام وظیفه است.
این مدرس حوزه علمیه اهل سنت با بیان این مطلب که امنیت امروز ما حاصل تلاش بسیجیان جان بر کف و از خود گذشتگی پاسداران بی ادعاست، تصریح کرد: اگر امروز میبینیم که ایران همچون جزیره ای امن در دل دریای پر خروش تروریست و جنگ در منطقه خودنمایی می کند و حتی با کمک به کشورهای دوست باعث نابود داعش می شود تنها به خاطر همت  و گذشت از جان بسیجیان و پاسداران انقلاب اسلامی ایران است. 

بسیج نعمتی الهی برای ملت ایران است
مولوی راشد آسکانی هم در گفت و گو با خبرنگار پاپایا با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار داشت: خداوند متعال برای حفاظت از این انقلاب،  نعمت هایی بزرگ به ملت مسلمان ایران عطا کرده که نعمت ولایت فقیه و فرهنگ بسیج از جمله این نعمت های بزرگ می باشد.
وی با تاکید بر اینکه بسیج در همه عرصه ها برای حفاظت از کشور با بصیرت و از خود گذشتگی آماده است، افزود: بسیج در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن به خوبی نشان داد که ایمان و اعتقاد بسیجی تنها در میدان کارزار و میدان نبرد نظامی جلوه‌گر نیست بلکه در عرصه‌های دیگر نیز به‌خوبی نبود داشته و نمایان است به گونه ای که در میدان سیاست یک نوع جلوه از خود نشان داده  و در میدان عمران و بازسازی جلوه ای دیگر و در عرصه‌های فرهنگی نیز جلوه‌های خاص خود را داراست.
امام جمعه اهل سنت پیشین بیان کرد: فرهنگ بسیج و اعتقاد آن به گونه ای است که ویژگی های یک بسیجی درست همان ویژگی های یک مسلمان واقعی است چراکه در واقع هر شخصی که اعتقادی قلبی به اسلام و مبانی آن داشته باشد همواره آماده خدمت به دیگر مسلمین و نیازمندان و انجام وظیفه در راه اسلام است و این وظیفه گاه در عرصه نبرد نظامی و برای دفاع از ناموس و میهن نمود داشته و گاه در سایر صحنه های اجتماع همچون مسایل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، بسیج نیز به همین صورت عمل کرده و آماده خدمت به ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
 
مکتبی و مردمی بودن شاخصه اصلی بسیج
وی نقش بسیج در حفظ انسجام و وحدت جامعه را بسیار مهم و اثرگذار دانست و گفت: بسیج یکی از موئلفه های مهم تاثیرگذار در حفظ انسجام ملی، وحدت و برادری در جامعه اسلامی بوده و می تواند نقشی محوری برای نزدیک کردن دلهای همه اقوام و اقشار ایفا کند.
آسکانی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری، اذعان داشت: بسیج دانشگاه عظیمی است که دفاع از مستضعفان جهان را سرلوحه اهداف خود قرار داده است و به برای حمایت از مظلومین تلاش همیشگی دارد.
وی با تقدیر از اقدامات مثبت سپاه و بسیج در سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: امنیت امروز استان نتیجه از خودگذشتگی بسیجیان و پاسداران است؛ بسیج با کمک به اقتصاد منطقه اثرات مثبتی داشته و حتی پزشکان بسیجی با حضور در نقاط محروم و دورافتاده سیستان و بلوچستان به بیماران یاری میرسانند که اینها همه نعمت های انقلاب و بسیج است.
 
بسیج مظهر آرامش و سازندگی ملت ایران است
امام جمعه اهل سنت بزمان گفت: بسیج برای ملت ایران مظهر آرامش، آسایش و سازندگی در صحنه های مختلف است.
محمد علی جهانگیری در گفت و گو با خبرنگار پهره با تبریک آغاز هفته بسیج، اظهار داشت: بسیج بدنه اصلی جامعه اسلامی ما است و بسیجیان افراد مومن و وفادار به انقلاب، رهبری و آرمان های امام راحل(ره) هستند و همواره در طول این چهل سال از عمر انقلاب، نقش و سهم مهمی در پیشرفت و آبادانی ایران ایفا کرده اند.
وی گفت: آرامش، آسایش، امنیت مردم ایران حاصل حضور پرشور و پررنگ بسیج در عرصه های مختلف از جمله سازندگی و آبادانی کشور در کنار سایر ارگان و نهادها است و ما قدردان زحمات و تلاش های خالصانه آنها هستیم.
 
اخلاص و ایمان به خدا از پایه های بسیج است
امام جمعه اهل سنت بزمان افزود: ایمان و توکل به خدا، شجاعت، صداقت در گفتار و عمل، ایثار و ازخودگذشتگی ، عشق به ولایت، مطیع امر رهبری و وفاداری به آرمان‌های امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی از ویژگی‌های بارز آنها است.
مولوی جهانگیری با بیان اینکه اخلاص و ایمان به خدا از پایه های بسیج است، تصریح کرد: باید فرهنگ بسیجی که نشات گرفته از اسلام ناب محمدی و اهل بیت(ع) است در جامعه امروز به ویژه نسل جوان تقویت شود، تا در مقابل هجمه های دشمنان قسم خورده انقلاب با استقامت و اقتدار ایستادگی کنیم و اجازه ندهیم کوچکترین ضربه ای به آرمان ها و راه درست ما وارد شود.
 
اقدامات سپاه و بسیج باعث قوت قلب مردم می شود
وی اضافه کرد: گام های بزرگ بسیج و سپاه در ایجاد فرصت اشتغالزایی و اقتصاد مقاومتی در راستای معنویات مقام معظم رهبری، باعث کاهش فقر و بیکاری در منطقه شده است.
امام جمعه اهل سنت بزمان با اشاره به حضور جهادی و پیشتاز بسیج در صحنه های مهم عمرانی و محرومیت زدایی منطقه، بیان کرد: تابستان امسال یک گروه جهادی از استان البرز با همت یک خانواده شهید مدافع حرم، با احداث یک مدرسه لبخند پرمهر و عاشقانه الهی را به دانش آموزان روستای سنگری بزمان هدیه دادند و این اقدامشان باعث قوت قلب بیشتر مردم شد.
مولوی جهانگیری گفت: اقدام به موقع و سریع بسیج و سپاه همگام با ارتش و سایر نهادها و مردم در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه بار دیگر، عزم راسخ سپاه در زمینه سازندگی و خدمت رسانی به مردم را ثابت و دشمنان را برخلاف تبلیغات سوء شان ناکام و شکست خورده کرد.
 
 
پیروزی های اخیر جبهه مقاومت ثمره تفکر بسیجی
مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج، گفت: ما انقلاب اسلامی خودملان را با بسیج به دنیا صادر کرده ایم.
وی با اشاره به پیروزی های اخیر جبهه مقاومت در مقابل جبهه استکبار و داعش، تصریح کرد: بدون تردید پیروزی های اخیر که نصیب جبهه مقاومت شده است، حاصل و ثمره تفکر بسیجی است.
مقدسیان ادامه داد: نیروی مردمی حزب الله لبنان، بسیجی مردمی عراق و همچنین نیروهای مردمی سوریه از برکات و ثمره بسیج است.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با بیان اینکه خالق بسیج بنیان گذار انقلاب اسلامی است، افزود: نقش بسیج در دوران دفاع مقدس و همچنین بعد از آن در آبادانی کشور برجسته و تاثیرگزار بوده است.
 
بسیج در مناطق محروم خدمات بسیار ارزنده ای انجام داده است
مولوی مقدسیان عنوان کرد: شهیدان بسیجی با خون خود شجره طیبه انقلاب اسلامی را آبیاری کرده اند و آن را به ما سپرده اند.
وی با اشاره به اینکه بسیج در مناطق محروم خدمات بسیار ارزنده ای انجام داده است، اظهار کرد: حضور بسیجیان در سازندگی کشور خود گواه این مطلب برای همگان است.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان اضافه کرد: در حوادثی مانند سیل، زلزله و طوفان هایی که در کشور رخ می دهد، بسیج در کمک و امدادرسانی پیشرو است.
 
بسیج، شجره طیبه محرومیت زدایی در منطقه
امام جمعه موقت اهل سنت شهر جالق گفت: بسیج شجره طیبه محرومیت زدایی در منطقه است که اگر نبود فقر و محرومیت پا بر جا بود.
مولوی مجیب الرحمان رئیسی در گفت و گو با شستون با بیان اینکه بسیج یکی از ارگان های مهم و حیاتی در جامعه است و کارهای جهادی زیادی برای مردم انجام داده، گفت:  بسیج شجره طیبه محرومیت زدایی در منطقه است که اگر نبود فقر و محرومیت پا بر جا بود.
وی با بیان اینکه بسیجیان با تمام توان برای محرومیت زدایی تلاش می کنند، افزود: علما و روحانیون در تبعیت از مقام معظم رهبری حسن ظن به بسیج و سپاه دارند.
 
خدمات ارائه شده بسیج برای همه ملموس است
امام جمعه اهل سنت شهر جالق اظهار داشت: خدمات فرهنگی، اجتماعی، دفاعی و رفاهی ارائه شده توسط بسیج برای همه ملموس است و کسی جز دشمنان نمی تواند آن را انکار کند.
وی در ادامه تصريح کرد: در بسیاری از مناطق قبل از اینکه بسیج اقدامی انجام دهد، آثار محرومیت زدایی و فقر نمایان بود و امروزه به برکت خدمات بسیج آن محرومیت کم رنگ شده است.
مولوی رئیسی با اشاره به راه اندازی بیمارستان صحرایی در منطقه جالق توسط بسیج اذعان داشت: بسیاری از افراد بی بضاعت که حتی پولی برای ویزیت نداشتند با وجود بیماری های مزمن درمان شدند.
 
سپاه و بسیج خدمات خوبی در زمینه درمانی به روستاییان ارائه کرده است
وی با بیان اینکه سپاه و بسیج خدمات خوبی در زمینه درمانی به روستاییان ارائه کرده است، خاطر نشان کرد: اگر بسیج نبود امکان از دست دادن قسمت وسیعی از خاک ایران وجود داشت.
امام جمعه موقت اهل سنت شهر جالق عنوان کرد: بسیجیان مخلص بودند که با سینه های سپر کرده، خود را برای دفاع از ايران و ناموس این ملت آماده کردند و در راه حق شهید شدند.
وی گفت: یک بسیجی باید مومن، متدین و معتقد به ذات خداوند باشد و در مقابل دشمنان از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی دفاع کند.
 
بی اعتنایی به مادیات از ویژگی های بارز بسیجیان است
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان گفت: بسیجیان در مناطق صعب العبور در راستای سازندگی حضور موثر و چشمگیری داشته اند.
مولوی سید عبدالصمد ساداتی در گفت و گو با شستون اظهار  داشت: از آنجایی که بسیج نیروی مردمی و از بدنه خود ملت است، در عرصه های مختلف برای مردم فعالیت داشته است.
 
بسیج حلقه واصله همه اقشار جامعه است
وی با اشاره به اینکه بسیج حلقه واصله همه اقشار جامعه است،  گفت: بسیج در همه زمینه ها به ویژه سازندگی فعالیت های خوبی را در کشور،  استان و به ویژه شهرستان سراوان انجام داده است.
امام جمعه اهل سنت سراوان ادامه داد: بسیجیان که متشکل از همه اقشار کشور همچون دانش آموزان،  دانشجویان،  فرهنگیان و بازاریان است با سربلندی و از خود گذشتگی در زمانیکه نیروهای  دشمن از هر طرف کشور را محاصره کرده بودند،  حماسه ها خلق کردند و موجب شکست دشمن شدند.
 
حضور موثر بسیجیان در مناطق صعب العبور در راستای سازندگی
مولوی ساداتی با اشاره به حضور موثر بسیجیان در مناطق صعب العبور جهت سازندگی، خاطر نشان کرد: یکی از ویژگی های بارز افراد بسیجی کم توقع بودن می باشد که بدون چشم داشت در انجام تکلیف و وظیفه ملی و اسلامی در مواقع مورد نیاز حضور دارند.
وی ایثار و از خودگذشتگی را از دیگر ویژگی های بارز بسیجیان دانست که با بی اعتنایی به مادیات و با بصیرت و پایداری در عرصه های مختلف حضور دارند که به فرموده رهبر فرزانه انقلاب،  یکی از برجسته ترین خصوصیاتی که برای فرد بسیجی قایل هستیم،  خلوص،  اخلاص و معنویت بسیجی و ارتباط با خداوند متعال است که این نیز خود یک تکلیف و ارشاد برای افرار بسیجی می باشد.
 
سپاه چرخه اقتصاد را مجددا به حرکت درآورد
 مولوی دوست محمد درباخ امام جمعه اهل سنت شهرک کهک زهک در گفت و گو ندای هیرمند گفت: نهاد مقدس سپاه پاسداران در کشور یک مسئله مهم و حیاتی به شمار می رود.
وی افزود: مسائل مهمی همانند اقتصاد، درمان و امنیتی امروزه به دست سبزپوشان سپاه محقق شده است.
امام جمعه اهل سنت شهرک کهک زهک بیان داشت:کار در راه خدا، دعای خیر مردم را به همراه دارد، لذا این فعالیت های سپاه در مناطق محروم می تواند آینده ای روشن پیش روی کشور قرار دهد.
مولوی درباخ تصریح کرد: کشاورزی و دامپروری با وام های کلان اقتصاد مقاومتی سپاه پاسداران می تواند در سیستان مجددا احیا شود، زیرا یکی از مهمترین مشاغل مردم منطقه سیستان کشاورزی و دامداری است.
وی اظهار کرد: اهدای وام اقتصاد مقاومتی از سوی سپاه پاسداران، که نسبت به بانک ها بهره کمتری دارد، کمک بزرگی به اقتصاد داخلی خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۷۹۱


ارسال