يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ,28 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان میرجاوه از افتتاح اولین طرح نیروگاه خورشیدی مددجویان کمیته امداد در روستای پدگی خبر داد.
به گزارش سرویس اقتصادی عصرهامون ،منصور نورا در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: طرح پنل خورشیدی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) روستای پدگی شهرستان میرجاوه با حضورمعاون وزیر تعاون رفاه وکارواموراجتماعی، اعضای کمیسون اجتماعی مجلس، نماینده مردم خاش و میرجاوه، مدیر کمیته امداد امام خمینی سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح علاوه بر تولید برق پاک و جلوگیری از آلایندگی محیط زیست، برای مددجویان درآمدزایی دارد،افزود: هزینه اجرای این طرح ۳۰ میلیون تومان برای هر خانوار است و در حال حاضر این طرح برای 10 خانواده مددجو و در غالب اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و نیز استفاده بهینه از انرژی‌های نو و تجدید پذیر برای مددجویان روستای پدگی اجرایی شده است.
وی خاطرنشان کرد:هدف از اجرای این طرح، فروش تضمینی برق توسط مردم به شرکت توزیع برق استان است و هر کیلو وات برق نیروگاه‌های خورشیدی خانگی ۸۰۰ هزار تومان درآمد برای مددجویان ایجاد می‌کند.
نورا تاکید کرد: در این سفر یک روزه اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس یک واحد مسکن یتیم نیز در روستای پدگی با صرف اعتباری بالغ بر 30 میلیون تومان به بهره برداری رسید.انتهای پیام/ش
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۸۹۶


ارسال