سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۳
در راستای سیاست های محرومیت زدایی سپاه پاسداران:
50 بیمار نیازمند در شهرستان هیرمند ویزیت رایگان شدند/ دعای خیربیماران بدرقه راه دست اندرکاران طرح
 
در چند روز گذشته در راستای سیاست های محرومیت زدایی سپاه پاسداران تعداد 50 نفر از شهروندان شمال شهرستان هیرمند از خدمات رایگان بهداشتی درمانی بهره مند شدند.
به گزارش عصرهامون، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکنون اقدامات بی نظیری جهت رفع محرومیت زدایی و ایجاد اشتغالزایی در نقاط محروم و دور افتاده کشور به ویژه در پهناور ترین استان کشور سیستان وبلوچستان انجام داده است.
طی سال های اخیر اردوهای جهادی دانشجویی به منظور سازندگی و محرومیت‏‌زدایی و تاسیس بیمارستان های صحرایی در نقاط مختلف استان باعث رفع بسیاری از محرومیت ها در این نقطه کشور شده است.
در همین راستا هر از گاهی به مناسبت ها مختلف ملی و مذهبی جمعی از پزشکان با همکاری بسیج، سپاه و دانشگاه علوم پزشکی اقدام به ارائه خدمات بهداشتی درمانی رایگان به مردم مستضعف در نقاط مختلف می کنند.
ارائه خدمات در بخش های دندانپزشکی، اطفال، چشم، زنان، قلب و غیره که علاوه بر درمان بیماری و کاستن از دردهای بیمار دعای خیر هزاران نفر را هم بدرقه دست اندرکاران این چنین طرح هایی می کند.
اگر چه ویزیت رایگان در یک محله از شهر و روستا تا حدودی نیاز عده ای از بیماران نیازمند را برطرف می کند اما برپایی بیمارستان های صحرایی سپاه از دیگر اقدامات موثری است که از ابتدای سال 88 تا کنون در 47 بیمارستان صحرایی در مناطق محروم جنوب شرق کشور خدمات ارزنده و بی نظیری به مردم به صورت کاملا رایگان ارائه شده است.
در این رابطه آمارها گویای آن است که از سال 88 تا پاییز 96 در 46 بیمارستان صحرایی که در نقاط مختلف و دور افتاده راه اندازی شده بود علاوه بر توزیع 32 هزار عینک بین بیماران، به بیش از یک میلیون و 846 هزار و 354 نفر خدمات بهداشتی درمانی رایگان ارائه شده بود؛ همچنین 960 نفر به بیمارستان های استان و خارج از استان اعزام و 14 هزار و 364 عمل جراحی انجام شده است.
 علی ای حال در روزهای اخیر نیز جمعی از پزشکان اقدام به ویزیت رایگان 50 بیمار نیازمند در شمال شهرستان هیرمند کرده اند که در این خصوص جانعلی سندگل فرمانده حوزه حسین بن علی (ع) اظهار کرد: این طرح در راستای سیاست های محرومیت زدایی سپاه پاسداران انجام شد که در آن تعدادی از شهروندان شمال شهرستان هیرمند، ویزیت رایگان شدند.
وی در خصوص جزئیات این طرح بیان کرد: این اقدام خداپسندانه با همکاری شبکه بهداشت شهرستان هیرمند پزشکان بیمارستان شهدای هیرمند در شمال این شهرستان انجام شد.
گفتنی است ویزیت رایگان بیماران بخش قرقری با طرح شهید رهنمون به انجام رسید و با توجه به نیاز شهروندان به این گونه فعالیت ها در ماه های آینده نیز این طرح ها ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۱۴۰


ارسال