سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۹
تناقض گویی مسئولان مرتبط باستاد تنظیم بازار درسیستان وبلوچستان؛
تعزیرات حکومتی:هدف اصلی حمایت ازتولیدکننده داخلی است/جهاد كشاورزی:برنج تایلندی و هندی عرضه می شود
 
در سال حمایت از کالای ایرانی یکی از اموری که به شدت باید مورد توجه قرار گیرد، جلوگیری از واردات کالاهای غیرضروری است چرا که حمایت از کالا و تولید کننده داخلی با عرضه محصولات خارجی هم خوانی ندارد.
به گزارش عصرهامون، این روز ها در حالی افزایش دروازه های ورودی برنج کمر بسیاری از شالیکاران را خمیده تر کرده که قاچاق این محصول نیز رونق چندانی به خود گرفته به گونه ای که گفته می شود برنج های هندی و پاکستانی همچنان صدرنشین اقلام وارداتی از مرزهای جنوب شرق کشور هستند و سالانه ۶۰۰هزار تن برنج هندی نیز از دبی و پاکستان به کشور قاچاق می شود.
با این تفاسیر اما در سال حمایت از کالای ایرانی یکی از اموری که به شدت باید مورد توجه قرار گیرد، جلوگیری از واردات کالاهای غیرضروری و کالاهایی است که مشابه داخلی آنها در کشور یافت می‌شود. واردات کالاهای غیرضروری آن هم در حجمی زیاد عرصه را برای تولیدکنندگان ایرانی که روزی تولیداتشان در اولویت خرید مصرف‌کنندگان ایرانی قرار داشت، تنگ کرده است.
 
ارائه برنج های هندی و تایلندی در سال حمایت از کالای ایرانی
سيامک سرابندی مدير توسعه بازرگانی سازمان جهاد كشاورزی سیستان و بلوچستان در حالی از ذخیره سازی دو هزار و 594 تن انواع كالای موردنيازمردم درماه مبارک رمضان در استان خبر داده که گفته كالای اساسی شامل روغن نباتی ،برنج، شكر، گوشت قرمز، مرغ منجمد و تخم مرغ در سيستان و بلوچستان ذخيره سازی شده است.
به گفته این مسئول در ماه رمضان امسال سه نوع برنج عرضه می شود که هر كيلوگرم برنج هندی كد 1121 به قيمت 56 هزار ريال، تايلندی هومالی 39 هزار ريال و هندی پی آر 11 نيز 26 هزار ريال تعيين شده است.
 
هدف اصلی تعزیرات حکومتی حمایت از تولیدکننده داخلی است
در ادامه نیز حیدر میرزایی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان با اشاره به اجرای طرح ضیافت 97 در سطح استان گفته تعزیرات حکومتی با توجه به شروع ماه مبارک رمضان و براساس افزایش تقاضاهای عمومی مصرف کنندگان برای برخی کالاها و مایحتاج مورد نیاز در این ماه پر خیر و برکت ، به مدت یک ماه این طرح را اجرایی می کند.
به گفته این مسئول هدف اصلی تعزیرات حکومتی آرامش برسطح بازار ، پیشگیری از وقوع تخلف و حمایت از تولیدکننده داخلی و مصرف کننده می باشد.
در این خصوص باید بیان کرد که مسئولان محترم حمایت از تولیدکننده داخلی با عرضه محصولات خارجی هم خوانی ندارد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۹۵


ارسال