دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی کارت سوخت برخی از کامیون ها به علت انجام تخلفات از سوی شرکت نفت چابهار مسدود شد که فرماندار نیکشهر از پیگیری های لازم برای رفع انسداد کارت های سوخت خبر داد و گفت:هفته آینده مشکل مرتفع می شود.
به گزارش عصرهامون، قطع سهمیه سوخت خودروهای سنگین در شهرستان نیکشهر باعث گلایه و نارضایتی برخی از کامیون‌داران و تانکر دارن شد.
ماجرا از این قرار است که حدود ده روز گذشته سهمیه سوخت خودروهای سنگین نیکشهر قطع شد که این مهم بیکاری کامیون‌داران و تانکردارن را به دنبال داشت.
گفته می شود معضل تنها بیکاری کامیون داران و تانکردارها نبوده و در این میان مردم روستاهای فاقد دسترسی به آب هم با مشکل مواجه شدند به گونه ای که آبرسانی به روستاهایی که آب با تانکر به آنها انتقال داده می‌شده نیز در ماه رمضان مختل شده است و مردم آن مناطق در گرمای هوا که به 50 درجه می رسد از نداشتن آب با مشکل دست و پنجه نرم کرده و ناراحت هستند.
 
قطع شدن سهمیه سوخت باعث بیکاری رانندگان و کارگران شد
در همین راستا برخی از کامیون داران ضمن گلایه از قطع شدن سهمیه سوخت ماشین های سنگین گفتند: سهمیه هر کامیون 10 تن 117 لیتر و کامیون 6 تن 48 لیتر سوخت تعیین شده که به هیچ وجه کافی نیست و با قطعی سوخت کامیون ها جابجایی بار از جمله مصالح ساختمانی با مشکل جدی رو به رو شده است.
به گفته این کامیون داران این اقدام مسئولان در ماه مبارک رمضان باعث بیکاری شمار زیادی از رانندگان و کارگران شده زیرا هر کامیون توانایی ایجاد شغل برای سه نفر و کامیون های حمل مصالح سنگ بیش از هفت نفر را دارد.
 
قطع سوخت ماشین های سنگین معضل آبرسانی به روستا را وخیم تر کرد
در همین زمینه عبدالعزیز بلوچزهی رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی نیکشهر با اظهار تاسف از قطعی سوخت کامیون ها گفت: علاوه بر کامیون های باری متاسفانه سوخت تانکرهای آبرسانی سیار روستایی نیز قطع شده است و بحران بی آبی در بیش از 130 روستای این بخش بیداد می کند.
وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان مردم روستایی از آبرسانی سیار نیز محروم شده اند، افزود: مسئولان باید از قاچاق میلیون ها لیتر سوخت در جاهای دیگر جلوگیری کنند و نباید سوخت چند کامیون که صدها نان خور دارند قطع شود؛ مگر کامیون چقدر سوخت مصرف می کند که هر روز سوخت اندک آنان به بهانه های مختلف قطع شود.
 
شرکت نفت چابهار کارت سوخت برخی از کامیون ها را مسدود کرده است
صاحب گل صالحی فرماندار نیکشهر در این خصوص با بیان اینکه کارت سوخت برخی از کامیون ها به علت انجام تخلفات از سوی شرکت نفت چابهار مسدود شده است، گفت: پیگیری لازم برای رفع انسداد کارت های سوخت در حال انجام است ودر هفته آینده مشکل سوخت کامیون ها مرتفع می شود.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۷۵۷


ارسال