شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰
در پی افت ولتاژ و قطعی مکرر برق در گرم ترین شهر ایران؛
کولرها هم جوابگوی گرمای بالای 50 درجه دلگان نمی شوند/شهروندان: از شدت گرما به استخر کوچک موتورپمپ ها پناه می بریم
 
شهروندان دلگانی طی روزهای اخیر درحالی گرمای هوای بیش از 50 درجه را با زبان روزه تحمل می کنند که افت ولتاژ و قطعی مکرر برق در این شهرستان باعث عدم استفاده آنان از کولرهای گازی و آبی شده است.
به گزارش عصرهامون، دمای هوا در شهرستان دلگان این روزها به اوج خود رسیده است از یک طرف گرمای بیش از 50 درجه و از طرفی دیگر افت ولتاژ و قطعی مکرر برق مردم را می آزارد.
مردم روزه دار این شهرستان در حالی با این معضل دست و پنجه نرم می کنند که کولرهای آبی و گازی هم از شدت گرما جوابگوی رفع گرمای آنان نیست.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان در روزهای اخیر با دمای هوای بالای ۵۰ درجه گرم ترین شهر ایران بوده است.
با این تفاسیر در می یابیم که روزهای تابستان امسال برای مردم این دیار روزهای چندان خوبی نیست چراکه مدتی است علاوه بر گرمای شدید هوا قطعی و نوسان مکرر برق در برخی مناطق دردسرساز شده است؛ البته ناگفته نماند که بحث خشکسالی و کمبود آب معضل دیگر شهروندان در استان سیستان وبلوچستان است.
علی ای حال قطعی و نوسان مکرر برق در ساعاتی از روز، شهروندان دلگانی را کلافه کرده چراکه گذشته از تحمل گرما، قطعی و نوسان مکرر برق برای وسایل برقی نیز خطرناک است و در بسیاری از موارد دیده‌شده که این وسایل درنتیجه قطعی و نوسان مکرر برق ازکارافتاده که این امر، هزینه‌های فراوانی به شهروندان تحمیل می‌کند.
آنچه مسلم است اینکه بخش عمده وسایل زندگی ازجمله تلویزیون، رایانه، جاروبرقی، رادیو و کولر، یخچال و غیره با برق‌کار می‌کنند که اگر برق قطع شود، این وسایل هیچ‌گونه کاربردی ندارند.
 
گرمی هوا موجب بروز مشکلات زیادی برای اهالی شهرستان شده است
در همین راستا بامری یکی از اهالی چاه کمال شهرستان دلگان با بیان اینکه گرمی هوا موجب بروز مشکلات بسیار زیادی برای اهالی شهرستان شده است، گفت: این گرمی موجب افت ولتاژ برق برخی از محله ها و روستاهای شهرستان دلگان شده است.
وی در گفت و گو با دلگان پرس با تاکید بر اینکه کولرهای آبی فضای خانه های شهرستان دلگان را خنک نمی کند، گفت: با توجه به افت ولتاژ برق، کولرهای گازی هم جوابگو نیست.
بامری ادامه داد: هوا به حدی گرم است که برای لحظه ای خنک شدن به استخر کوچک موتورپمپ ها پناه می بریم اما با توجه به اینکه در ماه رمضان قرار داریم نمی توانیم وارد استخرها شویم.
این شهروند دلگانی خاطرنشان کرد: مسئولان شهرستان نسبت به رفع این معضل مردم محروم محله ها و روستاهای دلگان اقدام کنند.
علی ای حال امید است با توجه به گرمای کم سابقه هوا در شهرستان دلگان، مسئولان استان سیستان و بلوچستان و کشوری نگاه ویژه ای به این منطقه محروم کشور داشته باشند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۸۰۵


ارسال