چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۹
در ادامه فعالیت سامانه مونسون در ارتفاعات جنوبی سیستان وبلوچستان؛
خوشحالی مردم قصرقند از بارش باران/ رودخانه کاجو برای پنجمین روز متوالی طغیان کرد
 
با فعالیت پدیده مونسون و وقوع بارش باران در جنوب سیستان وبلوچستان موجی از خوشحالی در بین مردم منطقه به خصوص کشاورزان به وجود آمده است.
به گزارش عصرهامون، با فعالیت پدیده مونسون و وقوع بارش باران در جنوب سیستان وبلوچستان پس از ماه ها خشکسالی و عدم بارش نزولات جوی در هفته های اخیر شاهد طغیان رودخانه های فصلی در این خطه از کشور هستیم که ورود آب به آنها جانی دوباره بخشیده و باعث آبگیری آنها شده است.
فعالیت این پدیده علاوه بر اینکه حیاتی دوباره به رودخانه های فصلی بخشیده، باعث خوشحالی مردم به ویژه کشاورزان منطقه شده است به گونه ای که طغیان رودخانه های سرباز، قصرقند، نیکشهر و غیره این روزها روزنه ای از امید در بین مردم منطقه به خصوص کشاورزان به وجود آورده است.
 

گفته می شود رودخانه بزرگ کاجو یکی از شریان های حیاتی جنوب سیستان و بلوچستان است که پس از پیمودن مسافتی طولانی وارد سد زیردان بزرگترین منبع آبی جنوب استان خواهد شد؛ این رودخانه دائمی در شمال قصرقند جریان دارد و سیلاب‌های آن در ناحیه دشتیاری جاری و در انتها به رودخانه باهوکلات می‌پیوندد.
به گزارش عصرهامون قصرقند با هفت هزار و 850 هکتار اراضی باغی و زراعی یکی از قطب های کشاورزی جنوب استان به شمار می رود که بر اثر خشکسالی های دو دهه اخیر، 85 رشته قنات از مجموع 157 قنات این شهرستان خشک شده بود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۷۲۱


ارسال