نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی:

قانون منع بکارگیری بازنشستگان فرصتی برای جوانان است

3 مرداد 1397 ساعت 12:09

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصویب قانون منع بکارگیری بازنشتگان را فرصتی برای جوانان دانست.


به گزارش عصرهامون، بکارگیری بازنشستگان دوباره ممنوع؛ طرحی که مجلس با تصویب آن دایره بکارگیری مقامات، مسئولان و مدیران بازنشسته را از همه دستگاه ها که از بودجه کل کشور استفاده می کردند تنگ تر کرد.
بر اساس طرح مصوب مجلس دستگاه های مشمول مکلف هستند ظرف 60 روز از تاریخ لازم الاجرا شدن با بازنشستگانی که خالف مفاد این قانون به کار گرفته شدند تصویه حساب کند چرا که بی توجهی به این قانون در حکم تصرف غیرقانونی اموال دولتی محسوب شده است.
گفته می شود قانون ممنوعیت بکارگیری از بازنشستگان  15 ماه پیش پس از تصویب در مجلس به دستگاه ها اعلام شد ولی نمایندگان با این هدف که دستگاه ها به مدیران و مسئولان جوان و چابک نیاز دارند روز گذشته طرحی جدید آوردند و در صحن بهارستان تصویبش کردند.
حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در خصوص این طرح به خبرنگار عصرهامون گفت: مجلس شورای اسلامی روز گذشته قانون منع بکارگیری بازنشتگان را تصویب کرد.
وی هدف از این کار را بکارگیری بیشتر نیروهای جوانان عنوان کرد و افزود: باید به نیروی جوان اعتماد کرد تا آنها هم فرصتی برای کار داشته باشند.
به گزارش عصرهامون در جلسه علنی روز گذشته، مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را با اصلاحاتی به تصویب رسانده و دایره بکارگیری بی‌ضابطه بازنشستگان در دستگاههای اجرایی را محدود کردند.
این طرح با ۱۹۴ رای موافق، ۳۶ رای منفی و ۲ رای ممتنع از ۲۴۰ نماینده حاضر در جلسه به تصویب مجلس رسید.
گفتنی است بر اساس این طرح طبق آمار غیررسمی حدود 17 استاندار، نزدیک به 80 معاون استاندار و 1200 مدیربازنشسته باید از پست های مدیریتی خود کنار روند.


انتهای پیام/
 
 
 
 


کد مطلب: 103774

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/report/103774/قانون-منع-بکارگیری-بازنشستگان-فرصتی-جوانان

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/