جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ,3 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی لبخند رضایت بر لبان مردم در دهستان های سیستان وبلوچستان هک شده است که با اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی در این خطه از کشور تنها در فاز اول پروژه های دانش بنیان زمینه اشتغالزایی برای 200 خانوار فراهم شده است.
به گزارش عصرهامون، رهبر معظم انقلاب در جایی فرمودند که «من دوست داشتم در زندگی ام هزار نقطه آباد در تراز انقلاب ببینم.» این خواسته ایشان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بر آن داشت تا عزم خود را جزم و خواسته رهبر انقلاب را عملی کند.
برای تحقق این خواسته، قرارگاه توسعه و آبادانی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تشکیل شد و بعد از آن هم فرمانده سپاه به تمام استان های کشور ابلاغ کرد تا قرارگاه استانی هم شکل گیرد.
در همین راستا پس از تشکیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی در سیستان وبلوچستان 10 دهستان در شمال  وجنوب این استان انتخاب شد تا اقداماتی در راستای رفع مشکلات آنان انجام و ساکنان این دهستان ها از نعمات رفاهی، خدماتی، بهداشتی و غیره برخوردار شوند.
 

 
لازم به ذکر است که اهم اقدامات این قرارگاه در پنج کارگروه عمرانی، اقتصادی، فرهنگی، تعلیم و تربیت و بهداشت گنجانده شده و لبخند رضایت را بر لبان مردم این دهستان های هک کرده است.
علیرضا کیخا جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون از اجرای دو طرح دانش بنیان در سیستان وبلوچستان خبر داد و گفت: در راستای کاهش آلام مردم توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی دو پروژه حامی دام و زراعت در شمال و جنوب استان راه اندازی شده است.
 

وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: پروژه دانش بنیان حامی دام و زراعت در سیستان و پروژه علوفه دامی و خوراک دامی در جنوب استان که 100 هکتار سطح زیر کشت دارد زمینه اشتغالزایی را برای 200 خانوار در فاز اول فراهم کرده است.
 

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان در ادامه پروژه های عمرانی به ایجاد کارگاه فرآوری خرما در جنوب استان اشاره کرد و افزود: با ایجاد این کارخانه هم حذف ضایعات انجام می شود و هم در زمینه اقتصادی کمک بزرگی به کشاورزان منطقه شده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۱۶۹


ارسال