چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ,27 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از اعلام آمادگی 130 مسجد شیعه و سنی استان در اجرای طرح جهاد همبستگی ملی خبر داد.
به گزارش عصرهامون، اعلام طرح کمک به سیل زدگان کشور از سوی سپاه پاسداران با عنوان طرح "جهاد همبستگی ملی" در واقع آغازی برای پایان مشکلات و آلام مردم در مناطقی شد که به واسطه سیلاب های اخیر خانه و کاشانه شان از بین رفت.

در خصوص جزئیات اجرای این طرح علی اکبر جعفری، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون  افزود: این طرح در سراسر کشور با محوریت مساجد اجرا می شود به گونه ای که هر ‏مسجد در بازسازی و نوسازی یک واحد مسکونی مشارکت کرده و هر کسبه و تاجر هم در تامین ‏یک یا چندین قلم کالا سهیم خواهد بود.

وی هویت بخشی به مساجد و پایگاه های مقاومت را یکی از اهداف این طرح دانست و گفت: ‏استفاده از ظرفیت های اقشار بسیج به ویژه گروه های جهادی، اصناف، بازاریان و ‏تیم های پزشکی و ... از دیگر اولویت بسیج سازندگی سپاه پاسداران می باشد.

جعفری از ساخت 450 خانه با همکاری بنیاد مسکن در استان خبر داد و افزود: ساخت 800 خانه با همکاری اداره بهزیستی از دیگر اقدامات در دست اجرا است که در این راستا 400 خانه مرمت و بهسازی و 400 خانه برای معلولین احداث خواهد شد که بخشی از هزینه های این پروژه آورده بسیج سازندگی، سازمان بهزیستی و تسهیلات بانکی است که در مدت 6 ماه با بهره گیری از توان و ظرفیت گروه های جهادی، نیروهای بسیجی و قرارگاه قدس این پروژه تکمیل و تحویل داده می شود.

این مسئول ادامه داد: در طرح همبستگی جهاد ملی مساجد، پایگاه های بسیج و گروه های جهادی هر کدام متولی ساخت یک خانه خواهند بود که در این طرح تاکنون 130 مسجد شیعه و سنی اعلام آمادگی برای حضور کرده اند.

به گفته مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان در طرح یک کاسب یک کالای اساسی نیز از تمام کسبه های استان مبلغ جزئی از 20 هزار تومان به بالا در نظر گرفته شده که پس از ساخت خانه ها، تجهیزات زندگی نیز برای افراد مهیا باشد.

موسی اصغری حسامیه، معاون بسیج مساجد و محلات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان نیز در ادامه به خبرنگار عصرهامون گفت: در پی سیلاب های استان های گلستان، لرستان،خوزستان و پس از آن سیستان وبلوچستان سردار غیب پرور از اجرای طرح جهاد همبستگی ملی با شعار هر مسجد یک منزل خبر داد که پس از ابلاغ این دستور تاکنون نواحی مهرستان، راسک، زابل و زاهدان اعلام آمادگی کرده و سایر مساجد در شهرهای استان نیز در حال اعلام آمادگی هستند تا با جمع آوری اعتبارات و کمک های مردمی اقدام به ساخت و یا مرمت یک خانه و تهیه کالای اساسی توسط اصناف صورت گیرد.
 
وی هدف از اجرای این طرح را بازسازی و نوسازی منازل سیل‌زدگان عنوان کرد و افزود: شماره حساب 5151818086011 به نام حوادث غیرمترقبه بسیج نزد بانک سپه جهت دریافت کمک های نقدی دایر است.

اصغری حسامیه با بیان اینکه مساجد به عنوان یک مکان مذهبی از صدر اسلام تاکنون همیشه در موقعیت‌های مختلف نقش سازنده‌ای داشته اند، تصریح کرد: مساجد همواره محلی برای حل مشکلات جامعه بوده و امید است تا با بهره گیری از این ظرفیت بتوان در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به بازسازی و تامین نیاز خانواده‌های آسیب دیده اقدام کرد.

علیرضا بخته‌ای مسئول بسیج اصناف سیستان و بلوچستان نیز در ادامه به خبرنگار ما گفت: در طرح هر کاسب یک کالای اساسی در استان قرار است هر کاسب 20 هزار تومان و هر تاجر 100 هزار تومان در این طرح مشارکت کند تا با جمع آوری این مبالغ اقدام به ساخت و ساز و تامین لوازم خانگی برای سیل زدگان کنیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۰۲۳


ارسال