يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ,25 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۷
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
راه شهید سلیمانی در حمایت از قدس ادامه دارد/معامله قرن یک طرح غربی و عبری است
 
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: راه شهید سلیمانی در مبارزه با اسراییل جنایتکار ادامه دارد و ملت ایران هرگز دست از این آرمان خواهی خود برنخواهند داشت.
به گزارش عصرهامون، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز قدس نامگذاری شد میراثی ماندگار از سوی امام راحل که نقطه قوتی برای مردم مظلوم فلسطین است. همه ساله مردم جهان برای حمایت از فلسطینیان و محکوم کردن رژیم غاصب صهیونیستی به میدان آمده و با شعارهای کوبنده خود مشتی محکم بر دهان یاوه گویان استکبار می زنند.

اگر چه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری این مراسم به صورت راهپیمایی و فیزیکی وجود ندارد اما نفرت و انزجار همه آزادیخواهان جهان از رژیم غاصب اسرائیل با بهره مندی حداکثری از رسانه های ارتباط جمعی، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به گوش همه جهانیان خواهد رسید و مهمتر اینکه رهبر معظم انقلاب سخنران ویژه روز جهانی قدس هستند.

در همین راستا شماری از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نفرت جهان اسلام از تداوم جنایات رژیم صهیونیستی ادامه دارد، گفتند: راه شهید سلیمانی در مبارزه با اسراییل جنایتکار ادامه دارد و ملت ایران هرگز دست از این آرمان خواهی خود برنخواهند داشت
 
صهیونیست بداند فلسطین تنها نیست
 
مولوی نذیر احمد سلامی، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: مردم همانند سال های گذشته در انتظار فرارسیدن روز قدس هستند تا در این مناسبت تنفر و انزجار خود را از رژیم اشغالگر کشور فلسطین اعلام کنند.

وی افزود: امسال با توجه به این که در شرایط کنونی کشور در راستا بیماری کروما راهپیمایی دسته جمعی امکان پذیر نیست، اما مردم ایران به هر شکل دیگر آماده هستند تا تنفر خود را از رژیم اشغالگر قدس بیان کنند.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اگر چه امسال  در روز قدس راهپیمایی برگزار نمی شود اما همگان باید بدانند که مسئله فلسطین فراموش شدنی نیست و مردم با اشکال مختلف حاضر به دفاع از این کشور مظلوم هستند.

وی در تکمیل مطلب فوق؛ عنوان کرد: هیچ حادثه و جریانی نمی‌تواند موضوع فلسطین را در افکار و اذهان مسلمانان به ورطه فراموشی بکشد و آرمان قدس همیشه زنده خواهد ماند.

سلامی اضافه کرد: امت اسلامی با توجه به آیات و روایات و حرکات جاهلانه رژیم اشغالگر قدس ایمان‌ دارند که  پیروزی از آن امت اسلام است و آن روز دیر نیست که قدس آزاد شود و صهیونیست در پرتگاه نابودی قرار بگیرند.

این مقام مسئول تصریح کرد: روز جهانی قدس یادگار ارزشمند و ماندگار بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) در دفاع از آرمان های اسلام ناب محمدی و مردم مظلوم فلسطین در برابر رژیم غاصب و جعلی اسرائیل است.
 
آمریکا و اسراییل بزرگترین دشمن بشریت هستند
 
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه درگفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: جنایات اسراییل در حق ملت مظلوم فلسطین بر هیچ کس پوشیده نیست، این روزها که دنیا با ویروس کرونا درگیر است صهیونیست ها شهرک سازی های خود را افزایش داده و فشار بیشتری بر مردم فلسطین می آورند.
 
وی افزود: رژیم نامشروع اسراییل با جنایات خود و با حمایت آمریکا  به دنبال دستیابی به حکومت از نیل تا فرات است ،بسیاری از کشورهای جهان و برخی سران کشورهای منطقه در مقابل جنایات اسراییل در فلسطین سکوت کرده اند.
 
وی خاطرنشان کرد: راه شهید سلیمانی در مبارزه با اسراییل جنایتکار ادامه دارد و ملت ایران هرگز دست از این آرمان خواهی خود برنخواهند داشت و حمایت ملت ایران از آرمان های قدس الگویی برای کشورهای مسلمان است.
مولوی ریگیان پور تاکید کرد: ندای امام راحل نیروهای مقاومت اسلامی شکل گرفت، ملت ایران همواره پشتیبان ملت فلسطین خواهد بود و از هر راهی نفرت و انزجار خود را از آمریکا و اسراییل اعلام می کنند در جهت حمایت و همراهی از مردم فلسطین و قدس شریف، ذره ای عقب نشینی نخواهد کرد.
وی با بیان اینکه آمریکا و اسراییل بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند، اذعان کرد: ما باید در راستای تحقق اهداف وحدت و مردم مظلوم فلسطین حرکت کنیم و صرف نظر از قومیت و رنگ و نژاد به دفاع از فلسطین، قدس شریف و قبله اول مسلمانان بپردازیم و به رژیم صهیونیستی، استکبار، تفرقه اندازان و دشمنان اسلام اجازه میدان داری ندهیم.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه اذعان کرد: آمریکا و اسراییل بزرگترین دشمن بشریت هستند و از هیچ جنایتی علیه بشریت دریغ نمی کنند اگرچه امسال به دلیل شیوع کرونا، مراسم روز قدس برگزار نمی شود اما مردم ایران همواره حامی و پشتیبان مردم مظلوم فلسطین هستند و از راه های مختلف این حمایت را به نمایش می گذرانند.
 
آزاد سازی قدس در گرو اتحاد کشورهای اسلامی است

مولوی عبدالخالق حسین زهی، امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: روز قدس به دلیل حمایت از مردم مظلوم فلسطین  و حفاظت از مسجد الاقضی لازم است توسط مسلمانان گرامی داشته شود.

وی  بیان کرد: در روز قدس مسلمانان انزجار و تنفر خود را از رژیم خونخوار و کودک کش اسرائیل اعلام و از مردم مظلوم فلسطین حمایت می کنند تا دنیا بداند مسلمانان برای حفاظت از قدس با یکدیگر اتحاد دارند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان ادامه داد: از آنجایی که رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران آخرین جمعه ماه مبارک رضان را روز قدس نامگذاری کرده است، مردم در این روز در حمایت از مردم مظلوم فلسطین شور می آفرینند.

حسین زهی با اشاره به اینکه ملت توانمند ایران در روز قدس حمایت خویش را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می کند، خاطر نشان : برای آزاد سازی قدس و بیرون راندن اسرائیل از فلسطین باید تمامی ملت های مسلمان با هم اتحاد و همدلی داشته باشند تا این پیروزی محقق شود.
 
روز قدس تجلی وحدت مسلمانان برای یک هدف خاص است

مولوی دوست محمد درواخ، امام جمعه اهل سنت شهرستان زهک در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: روز قدس تجلی وحدت مسلمانان برای دست یابی به یک هدف خاص است.

وی افزود: دفاع از فلسطین امروز دغدغه همه مسلمانان جهان است چرا که زمین های مقدس این کشور به زور اسلحه غصب شده است که هزاران نفر جان خود را در این راه از دست داده اند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان زهک بیان داشت: امروز اتحاد میان مسلمانان می تواند باعث نابودی اسرائیل شود ، اما کشورهایی همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی مانع از این اتحاد بزرگ کشورهای اسلامی می شوند.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی می داند که اتحاد مسلمانان سرانجام به نابودی آنها ختم می شود لذا سال هاست به ایجاد تفرقه و جنگ بین کشور های مسلمان  مشغول است.

درواخ خاطرنشان کرد: مسئله فلسطین امروز الویت اول مسلمانان باید قرار گیرد چرا که قبله اول جهان اسلام در دست کفار است که این از دیدگاه اسلام غیر قابل قبول است.
 
معامله قرن یک طرح غربی و عبری است

مولوی بلال مقدسیان، امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: غربی ها و در راس آن انگلیس و آمریکا از همان ابتدای تشکیل رژیم جعلی صهیونیست به دنبال یهودی سازی سرزمین فلسطین هستند.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان گفت: از یک قرن قبل صهیونیست ها با حمایت انگلیس شروع به خریداری زمین های مسلمانان کردند که پس از آن یهودیان را در سرزمین های مسلمان اسکان دادند.

وی تصریح کرد: صهیونیست ها با حمایت انگلیس و بقیه کشورهای غربی از ۷۵ سال قبل تمام مسلمانان فلسطینی را از خانه های خودشان اخراج و یهودیان مهاجر از سایر کشورها را اسکان می دادند.

 مقدسیان ادامه داد: صهیونیست با بی رحمی تمام مسلمانان فلسطینی را که مقاومت کرده و از خانه های خود خارج نمی شدند را یا به شهادت می رساندند و یا آنها را به زندان می انداختند.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان افزود: صهیونیست ها در این ۷۵ سال پس از اشغال سرزمین فلسطین، جنایت های بیشماری را علیه مسلمانان این منطقه مرتکب شده اند.
 
وی با اشاره به اینکه اکنون غربی ها به دنبال این هستند که قدس را به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیست معرفی کنند، عنوان کرد: دنیا بداند که قدس شریف ، پایتخت فلسطین و اشغالگران در آن سرزمین جایگاهی ندارند.

مقدسیان ادامه داد: معامله قرن یک طرح غربی، عبری و صهیونیستی که نه تنها علیه مردم مظلوم فلسطین است بلکه علیه منافع تمام مسلمانان در سراسر دنیا است.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: نابودی رژیم جعلی صهیونیستی در گرو وحدت ، همبستگی و برادری مسلمانان سراسر دنیا علیه دنیای کفر و الحاد است.
 
شعار روز قدس در مساجد نباید فراموش شود
 
مولوی عبدالرحمن دوستی، امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان چابهار گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا راهپیمایی روز قدس را نداریم اما این روز را نباید به عنوان یک روز مقدس فراموش کنیم، در مساجد به همان کیفیت که نماز برپا می داریم، نباید شعار روز قدس را فراموش کنیم.

وی در رابطه با ارزش بیت المقدس بیان کرد: حرمت و قداست قبله اول مسلمین با کعبه مکرمه مساوی است به این خاطر که از نظر قرآن کعبه مکرمه و بیت‌المقدس محور وحدت مسلمین هستند از این نظر بود که یهودی‌ها در صدد بودند که ما در این مورد چه کار می‌کنیم.

وی افزود: بیش از ۷۰ سال از اشغال فلسطین می‌گذرد و وظیفه هر مسلمان این است که راه مقاومت و جهاد را پیش بگیرد بعد از انقلاب امام خمینی (ره) این اندیشه را از اهداف مهم هر مسلمان قرارداد و مسلمانان با تبعیت از این اندیشه بر علیه صهیونیست شعار می‌دادند و اکثر جهان را به لرزه درآوردند.

امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان چابهار در خصوص عدم حمایت برخی کشور ها از فلسطین گفت: حکام برخی کشورهای مسلمان دست نشانده غرب هستند از این نظر آن کشورها نتوانستند کاری کنند و عمده اصلی عدم حمایت نبودن وحدت بین مسلمین است و بهترین راه مقابله با اسرائیل ،مقاومت و جهاد است باید راه مقاومت را ادامه بدهیم همان جهادی که خداوند مطرح کرده است.
 
وی ادامه داد: مسلماً این یک امر واضحی است که خود غربی ها رژیم صهیونیستی اسرائیل را ایجاد کرده‌اند که اگر تاریخ تشکیل رژیم صهیونیستی را بررسی کنیم و انگلیسی ها بیت المقدس را به عنوان پایتخت یهودیت انتخاب کردند.
 
مولوی دوستی گفت: اسرائیل دست‌نشانده غربی ها است برای همین است که غربی‌ها از اسرائیل حمایت می‌کنند یهود بدون حمایت غربی‌ها حکومتش را حتی یک روز هم نمی تواند استمرار دهد، همانطور که خدا در قرآن می فرماید اینها بزدل ترین فرد جهان هستند در نتیجه ما باید وحدت داشته باشیم و راه مقاومت را ادامه بدهیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۳۲۶


ارسال