چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حمید رضا رخشانی، مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت: ارائه خدمات مشاوره ای هدایت تحصیلی به ۴۱ هزار و ۶۰۰ دانش آموز پایه نهم در این استان با رویکرد انتخاب رشته آگاهانه و مهارت محور اجرایی می شود.
به گزارش عصرهامون، چند سالیست که با پایان سال تحصیلی نهم، فرم هدایت تحصیلی با هدفگذاری ایجاد تعادل دانش آموزان در رشته های تحصیلی نظری و فنی مد نظر قرار گرفته و تاثیر بسزایی در علاقه و آینده شغلی افراد دارد. موضوعی که همه ساله در چنین ایامی بحث داغ در بین خانواده های دارای دانش آموز دوره متوسطه است.

امسال اما این دغدغه با توجه به شیوع ویروس کرونا و میزان بهره گیری دانش آموزان از مشاوران و حضور در مدارس دوچندان شده ترس از ابتلای فرزندان به این ویروس از یک سو عدم استفاده دانش آموزان از حضور موثر مشاوران و کارشناسان از سوی دیگر والدین را برسر دو راهی قرار داده است.

به گفته برخی از دانش آموزان دریافت فرم هدایت تحصیلی به صورت اینترنتی با توجه به ضعف موجود در زیرساخت ها معضلی است که دانش آموزان را در شرایطی که وضعیت کرونا به اوج رسیده راهی مدرسه و خروج از منزل می کند.

با این تفاسیر در حالی دانش آموزان در سال های گذشته برای هدایت تحصیلی می توانستند از کمک ها و نظرات مشاوره مدرسه استفاده کنند که به عقیده والدین و البته خود دانش آموزان امسال این شرایط مطلوب نیست.

فرآیند هدایت تحصیلی در دوران کرونا در بستر مجازی و حضوری است

در همین راستا حمید رضا رخشانی، مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان به خبرنگار ما گفت: فرآیند هدایت تحصیلی در دوران کرونا در بستر مجازی، به صورت تلفنی و حضوری نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می‌شود که جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

وی بیان کرد: در سیستان و بلوچستان حدود ۴۱ هزار و ۶۰۰ دانش آموز وجود دارد که باید برای پایه دهم هدایت تحصیلی شوند به همین دلیل انتظار بر این است که تمام خانواده‌ها با دانش آموزان همراهی کنند تا رشته‌های مورد علاقه خود که توانایی دارند را انتخاب کند.

این مقام مسئول ادامه داد:  فرایند هدایت تحصیلی از ۲۳ تیرماه در سراسر استان شروع شده و در تمام استان مشاوره های ما به مدت 2 هفته در مدارس حضور دارند تا دانش‌آموزان را مشاوره و راهنمایی کرده تا رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

رخشانی افزود: برای ثبت نام با توجه به اینکه نیاز به فرم هدایت تحصیلی است دانش آموزان باید مشاورها را دریافت وفرم را پر کنند، جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد شرایط با توجه به شیوع ویروس کرونا برای حضور و ثبت نام دانش آموزان مهیا شده و در صورت حضور نوبت دهی برای آنها صورت می گیرد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۴۳۵


ارسال