پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۰
در تداوم کمک های مومنانه انجام شد؛
توزیع 170 بسته معیشتی از قربان تا غدیر/ 5هزار پرس غذای گرم توزیع شد
 
علی بیک نژاد، مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: در مرحله دوم کمک های مومنانه از عید قربان تا غدیر، 170 بسته معیشتی به ارزش هر بسته 2 میلیون ریال در حاشیه شهر زاهدان توزیع شد.
به گزاش عصرهامون، بیش از 6 ماه جولان شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور زمان می گذرد. روزهایی که بسیجیان، مدافعان سلامت و... همه در جبهه مقابله با کووید 19 وارد میدان شدند از غربالگری و شناسایی و درمان بیماران تا گندزدایی معابر و اماکن عمومی و تولید و توزیع ماسک، مواد ضدعفونی کننده و ...؛ اگر چه در همان ابتدای کار جهادگران سپاه و بسیج تلاش خود را مضاعف کردند و در راستای فرامین رهبر معظم انقلاب در قالب رزمایش کمک های مومنانه  گام برداشته تا مرهمی باشند بر درد افراد و صاحبان مشاغلی که به علت تعطیلی کسب و کارها متضرر شده و خسارت دیدند.

از ذبح ۱۲ راس گوسفند تا توزیع هزار و 200 بسته یک کیلویی گوشت

علی بیک نژاد، مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به تداوم کمک های مومنانه در بازه زمانی عیدقربان تا غدیر افزود: به همت مجمع خیریه مساجد و توسط حوزه ادارات شهرستان زاهدان ۷۰ سبد غذایی به ارزش هربسته 2 میلیون ریال شامل برنج، تن ماهی، ماکارانی، رب، سویا، لوبیا، نخود و روغن بین افراد بی بضاعت در حاشیه شهر زاهدان توزیع شد.
وی بیان کرد: در تداوم این اقدام هزار و 200 بسته یک کیلویی گوشت گاو به ارزش 720میلیون ریال در روز عید قربان در بین نیازمندان حاشیه شهر  توسط بسیجیان حوزه ادارات شهرستان زاهدان و به همت مجمع خیرین مساجد شهر توزیع شد.

این مقام مسئول ادامه داد: ذبح ۱۲ راس گوسفند به ارزش330 میلیون ریال و توزیع آن در روز عید قربان بین خانواده های نیازمند از دیگر اقدامات انجام شده به شمار می رود.
 

 
بیک نژاد در ادامه ضمن قدردانی از مشارکت وفعالیت های چشم گیر پرسنل بانک کشاورزی استان در زمینه کمک های مؤمنانه و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، گفت:با کمک های پرسنل بانک کشاورزی به سیل زدگان استان(به ارزش شش میلیارد و پانصد میلیون ریال)، تلاش برای ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از کسب کارهای کوچک جهت حفظ استقلال مالی خانوارها، تهیه بسته های غذایی، طبخ و توزیع غذای گرم در مناطق محروم استان و ... انجام شد که در ترویج و تسری فرهنگ همدلی موثر بود.

وی تصریح کرد: در راستای پیشگیری از ویروس منحوس کرونا ۳۰۰ عدد ماسک ، ماده ضدعفونی و دستکش بین کارمندان و ارباب رجوع در ادارات توزیع شد، همچنین از اوایل مرداد تاکنون نیز توزیع روزانه 50 عدد ماسک، ماده ضدعفونی و دستکش در بین ادارات استان در دستور کار قرار دارد.

مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه سلمان استان خاطر نشان کرد: ضدعفونی برخی از ادارات و نصب دستگاه ضد عفونی کننده دست برای پیشگیری از سرایت ویروس منحوس کرونا و ضد عفونی همه روزه بیمارستان بهاران و توزیع ماسک و محلول ضدعفونی کننده توسط بسیجیان ادارات بین کارمندان و ارباب رجوعان از دیگر اقدامات در راستای پویش پیشگیری از کرونا است.
 

 
وی ادامه داد: طبخ پنج هزار پرس غذا و توزیع در بین خانواده های نیازمند در روز عید غدیر توسط بسیجیان حوزه امام خمینی(ره) شهرستان زاهدان یکی دیگر از برنامه های اجرا شده بود که این امر خداپسندانه به همت آستان قدس رضوی و شورای خیریه مساجد این شهرستان انجام شد.

بیک نژاد گفت: تعداد ۱۰۰بسته معیشتی به مبلغ هر بسته 2میلیون ریال شامل(ماکارانی، روغن، نمک، حبوبات، قند، برنج وتن ماهی) توسط بسیجیان حوزه ادارات شهرستان زاهدان تهیه و در روز عید غدیر دربین خانواده های بی بضاعت و محروم شهرستان توزیع شد.
 
گفتنی است بسیجیان حوزه ادارات سیستان وبلوچستان همچون سایر بسیجیان کشور آتش به اختیار هستند و پس از شیوع ویروس کرونا در این خطه از کشور به شکل خودجوش در حوزه کمک مومنانه، گندزدایی اماکن و معابر و همینطور دوخت ماسک و هم اکنون نیز با طبخ و توزیع غذا وارد عمل شدند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۳۸۶


ارسال