پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶
دست در دست هم برای شکست کووید19؛
مدافعان دین دوشادوش جهادگران عرصه سلامت/طلابی که برای خدمت به بیماران کرونایی سفید پوش شدند
 
با شیوع ویروس کرونا تعدادی از طلاب و نیروهای جهادی به صورت داوطلبانه در بیمارستان‌ها حضور یافته‌ و به بیماران مبتلا به کرونا خدمات ارائه می‌دهند.
به گزارش عصرهامون، روزها و ماه ها از حضور سرزده کرونا ویروس، این میهمان ناخوانده زمان می گذرد. ویروسی که با تمام توانش در هر گوشه و کنار جولان می دهد و نه تنها جسم بلکه روح و روان مردم را هم نشانه گرفت به گونه ای که بر اساس آمارها تاکنون ۳۲۸ هزار و ۸۴۴ نفر در کشور به این ویروس مبتلا شده که از این تعداد ۱۸ هزار و ۶۱۶ نفر جان باخته اند و بسیاری دیگر نیز در وضعیت استرس ناشی از آن به سر می‌برند.

همچنین آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در سیستان وبلوچستان نیز به 12  هزار و 43  مورد رسیده که از این تعداد 514 بیمار در بخش های بیمارستانی استان جان خود را از دست داده اند با این وجود اما همگان در حال دست و پنجه نرم کردن با کرونا هستند تا آن را ریشه کن کنند.

در این بین اگر چه جولانِ روزانه کرونا منجر به محدود شدن رفت و آمدها و ارتباطات مردم و تعطیلی برخی از کسب و کارها و... شد اما بوده و هستند افرادی که دوشادوش مدافعان سلامت ایستادگی کرده و بدون بروز کوچکترین خستگی در تن و روح خود؛ از جان خویش مایه گذاشتند و برای کمک به هموطنان بیمار که همراهی در این روزهای سخت جز پرستاران و کادر درمان ندارند، به عنوان همراه بیمار راهی بیمارستان ها شدند تا خدمت ارائه دهند.
 

افرادی که جان خود را کف دست گذاشته و امید را در دل بیماران کرونایی زنده نگه داشتند از طلاب و گروه های جهادی گرفته تا کسبه و... زن و مرد همه برای همدلی با بیماران پا در رکاب گذاشته تا با فعالیت در حوزه سلامت به همنوعان خود که گرفتار بیماری کرونا هستند کمک کنند.

طلابی که سفیدپوش شدند

در همین راستا مهدی وظیفه دان، مسئول گروه جهادی خادمین شهدای شهر زاهدان در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر هوشیاری و آمادگی همگان مبنی بر مقابله با شیوع ویروس منحوس کرونا، حدود 20 نفر از طلاب بومی استان به همراه چند نفر از اعضای گروه های جهادی که در بین آنان کسبه و ... هم حضور داشتند اعلام آمادگی کرده و به کمک کادر درمان شتافتند.

وی بیان کرد: در بین این افراد علاوه بر بانوان شاهد حضور طلاب استان قم و زوج هایی هم هستیم که با توجه به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا و مشکلات تنفسی به‌صورت جهادی پس از طی آموزش‌های لازم در بیمارستان‌های ابن ابی طالب(ع) و بوعلی زاهدان، برای خدمت به بیماران و کمک به پرستاران و کادر درمانی در این بیمارستان‌ها حضور یافتند.
 
 
 
مسئول گروه جهادی خادمین شهدای شهر زاهدان ادامه داد: این افراد به صورت داوطلبانه اقدام به انجام این کار خداپسندانه کرده و از یک شو کادر درمان را تنها نگذاشتند و از سوی دیگر به بیماران از لحاظ روحی و روانی و... ارائه خدمات کردند.

وظیفه دان تصریح کرد: نیروهای بومی استان در حال حاضر نیز در راستای خدمت رسانی به مردم و بیماران به فعالیت در بیمارستان مشغول هستند و از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۵۴۶


ارسال