عطر پدر با مهر علوی؛

60 زندانی جرائم غیرعمد سیستان و بلوچستان آزاد شدند/ جنوب شرق کشور پیشتاز ایثار و گذشت

21 مرداد 1399 ساعت 13:26

عبدالحسین سجادی گفت: از ابتدای امسال 60 زندانی جرائم غیرعمد سیستان و بلوچستان از زندان های استان آزاد شدند که 30 نفر از آن ها به مناسبت عید غدیرخم به آغوش خانواده ها بازگشتند.


به گزارش عصرهامون، بسیاری از مردم سیستان و بلوچستان را به عنوان استانی کم برخوردار می شناسند که اگرچه قابلیت های زیادی دارد اما نادیده گرفته شده است، استانی که در اوج محرومیت به سر می برد اما با این وجود دل های مردمانش بزرگ است.

سخاوتمند هستند در حالی که شاید ثروت چندانی نداشته باشند، به همین دلیل از طلب خود می گذرند و می بخشند، آن چنان که سبب خیر می شوند برای آزادی زندانی و بازگشتش به خانه.

این مهر و عطوفت که جلوه ای از فرهنگ غنی جنوب شرق کشور است این استان را پیشتاز ایثار و گذشت کرده، به طوری که شاکیان بیش از 19 میلیارد تومان را می بخشند تا 60 زندانی جرائم غیرعمد به آغوش خانواده هایشان بازگردند.

آزادی 30 زندانی به مناسبت عید غدیرخم

عبدالحسین سجادی مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان در این خصوص به خبرنگار ما بیان کرد: از ابتدای امسال 60 زندانی جرائم غیرعمد سیستان و بلوچستان از زندان های استان آزاد شدند که همگی مرد بودند.

وی بیان کرد: از این تعداد پنج زندانی به دلیل دیه، 20 زندانی به دلیل محکومیت مالی و 35 زندانی هم به علت مهریه و نفقه در زندان های استان حضور داشتند.

به گفته این مقام مسئول، 23 نفر از این زندانیان در زاهدان، 18 نفر در زابل، چهار نفر در خاش ، 6 نفر در ایرانشهر و 9 نفر در چابهار زندانی بودند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: کل بدهی این زندانیان 22 میلیارد و هشتصد و نود و یک میلیون تومان بود که 19 میلیارد و پانصد و پنجاه و یک میلیون تومان گذشت شاکی، 438 میلیون تومان آورده مددجو، یک میلیارد و سیصد و دوازده میلیون تومان بیمه و اعسار و یک میلیارد و پانصد و هشتاد و هشت میلیون تومان کمک ستاد دیه و تسهیلات بانک را شامل می شد.

سجادی بیان کرد: همچنین به مناسبت عید غدیرخم 30 مددجو از زندان های استان آزاد شدند که از این تعداد چهار نفر به دلیل دیه، هشت نفر بدهکاری مالی، 18 نفر هم به دلیل مهریه و نفقه زندانی بودند.

وی اظهار کرد: در طرح غدیر 13 نفر از زندان زاهدان، 11 نفر از زابل، یک نفر از سراوان، 2 نفر از ایرانشهر و سه نفر از چابهار به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

به گفته این مقام مسئول، بدهی این زندانیان 18 میلیارد و نهصد و نود و نه میلیون تومان بود که 16 میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان گذشت شاکی، 341 میلیون تومان آورده مددجو، 986 میلیون تومان اعسار و تسهیلات و یک میلیارد و سیصد و بیست و یک میلیون تومان کمک ستاد دیه را شامل می شد.

سجادی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان رتبه نخست کشور در زمینه گذشت شاکی را دارد افزود: فرهنگ ایثار و گذشت در استان ما بیش از نقاط دیگر کشور مورد توجه و قابل تقدیر است.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 128547

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/report/128547/60-زندانی-جرائم-غیرعمد-سیستان-بلوچستان-آزاد-شدند-جنوب-شرق-کشور-پیشتاز-ایثار-گذشت

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/