شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۹
شماری از پرسنل علوم پزشکی مطرح کردند؛
توقف قطار بی پولی در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر/حقوق معوقه کارکنان به 3 ماه رسید
 
شماری از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از عدم پرداخت حقوق سه ماهه خود ابراز گلایه کرده و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.
به گزارش عصرهامون، در حالی قطار بی پولی هرازچندگاهی بر روی ریل یکی از نهادهای سیستان وبلوچستان توقف می کند که کارگران و پرسنل آن ادارات از عدم دریافت حقوق ها گلایه کرده و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

در همین راستا روز گذشته جمعی از مراقبین سلامت طرح پزشک خانواده در جنوب سیستان وبلوچستان و شماری از نیروهای شرکتی  و بیمه روستایی در تماسی که با این پایگاه خبری داشتند نسبت به عدم پرداخت حقوق و مزایای خود گلایه کرده و گفتند: سه ماه است که هیچگونه پرداختی برای نیروهای شرکتی و قرارداد پزشک خانواده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر انجام نشده است.

به گفته این افراد، تنها نیروهای شرکتی با این مشکل مواجه نبوده بلکه نیروهای بیمه روستایی و برنامه پزشک خانواده نیز با این معضل مواجه هستند.

به عقیده این پرسنل، عدم واریز حقوق سه ماهه به نیروهای تحت پوشش این داشنگاه در حالی است که همکاران آنها از دانشگاه های مجاور ماهیانه حقوق دریافت کرده، همچنین اگر مشکل منبع مالی است چگونه به دانشگاه های دیگر پرداختی تعلق می گیرد اما به حوزه ایرانشهر نه؛ مسئولان امر شفاف سازی و مشکل ما را نیز حل کنند چرا که ما نیز خانواده، زن و فرزند داریم که تنها منبع درآمدمان از این راه است.

تخصیص اعتبار از سوی وزارت خانه انجام نشده است

در تماسی که خبرنگار ما با انور بلیده معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر داشت، وی ضمن تایید این موضوع گفت: از سوی وزارت خانه تخصیصی در این خصوص صورت نگرفته و با مشکل مالی مواجه هستند.

وی بیان کرد: تمام تلاش ما بر است که این معوقات به موقع پرداخت شود.

این مقام مسئول افزود: در پیگیری های صورت گرفته مقرر شد که پرداخت حقوق این پرسنل در اولویت پرداخت قرار گیرد و به محض تامین پول اگر نتوانیم تمام معوقات را پرداخت کنیم حداقل بخش اعظم آن را به حساب افراد واریز کنیم.

وی با تاکید بر این مطب که اولین بار چنین مشکلی در بیمه روستایی رخ داده و مشکل کشوری است، گفت: دانشگاه رفع این معضل را در اولویت پرداخت گذاشته که یا از منابع دانشگاه یا وزارت خانه پرداخت به زودی پراخت خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۵۴۷


ارسال