شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۷
قطار بی پولی به شهرداری نیکشهر رسید؛
سفره کارگران خالی‌تر از همیشه/4ماه حقوق نگرفته ایم!
 
کارگران شهرداری "نیکشهر" از حقوق معوقه چهار ماه حقوق گلایه کرده و گفتند: عدم دریافت به موقع دستمزدها موجب بروز مشکلات متعددی در زندگی ما به عنوان یک قشر زحمتکش و کم درآمد شده است.
به گزارش عصرهامون، در حالی قطار بی پولی هر از چندگاهی بر روی ریل یکی از نهادهای سیستان وبلوچستان توقف می کند که تراژدی غمناک و انعکاس معضلات پاکبانان بی دفاع و چشمان منتظر زن و فرزندانشان برای دریافت حق و حقوق واقعی پایان ندارد و هربار کارگران شهرداری در یک نقطه از استان با معضل بی پولی دست و پنجه نرم می کنند.

برخی از کارگران شهرداری شهرستان نیکشهر در تماس با تحریریه خبر با بیان اینکه چهار ماه است که هیچگونه دریافتی نداشته اند، گفتند: عدم دریافت حقوق به موقع مشکلات زیادی در زندگی ما ایجاد کرده به ویژه در این برهه زمانی که به علت شیوع ویروس کرونا کسب و کارها کساد و گرانی ها بیداد می کند.

به گفته برخی از آنان، اکثر کارگران مستاجر بوده و حقوق های معوقه منجر به ایجاد تنش بین آنان و صاحب خانه ها شده است.

این کارگران بیان کردند: خانواده های ما روزگار سختی سپری کرده به طوری که در تامین ابتدایی ترین اقلام و اجناس مصرفی مورد نیاز درمانده و عاجر هستیم، این معضل به اعتبار، منزلت و کرامت ما خدشه زده و زندگی هایمان را با چالش های زیادی مواجه کرده، آیا مسئولان درک می کنند 4 ماه حقوق نگرفتن یعنی چه؟ اگر حقوق مدیران استانی و سایر مسئولان یک ماه دیرتر پرداخت شود باز هم سکوت کرده و از صبوری دم می زنند.
 
مشکل اصلی عدم درآمد پایدار و تخصیص هزینه 2 درصد سوخت است

در تماسی که خبرنگار ما پیرامون بررسی این وضعیت با فریبرز باور، شهردار شهرستان نیکشهر داشت، وی گفت: طی روزهای اخیر یک حقوق عقب افتاده از کارگران پرداخت خواهد شد و جمع حقوق معوقه آنان به سه ماه می رسد.

 وی بیان کرد: مشکل اصلی عدم درآمد پایدار و تخصیص هزینه 2 درصد سوخت از سوی سازمان شهرداری های کشور به ما است که منجر به حقوق معوقه کارگران شده است.

این مقام مسئول افزود: با توجه به مشکلی که در فروش سوخت وجود دارد، ماهانه 100 میلیون تومان بیشتر به ما تخصیص نمی دهند این درحالیست که نیاز حقوقی شهرداری نیکشهر ماهانه 400 میلیون تومان است.

باور تصریح کرد: سال گذشته200 میلیون تومان نیاز حقوقی این شهرستان بود و بیشتر تخصیص می دادند اما امسال که حقوق افزایش یافته تخصیص اعتبارات کمتر است.

شهردار نیکشهر با تاکید براینکه در تلاش هستیم تا مشکل حقوق معوقه طی دو ماه اخیر برطرف شود، گفت: استاندار سیستان وبلوچستان نیز پیگیر است تا در صورت امکان بتواند حقوق شهرهای کوچک را از منبع دیگری تامین و در رفع معضل کمک کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۷۱۰


ارسال