پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۱
خبر خوش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برای نیروهای شرکتی؛
کارانه و معوقات کادر درمان تا هفته ‏آینده پرداخت می شود/مدافعان سلامت در کانون توجهات قرار دارند
 
وعده‌ها پیاپی مسئولان امر، خبر از پرداخت کارانه معوقه سه ماه از کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تا هفته جاری می‌دهد.
به گزارش عصرهامون، در حالی مدافعان سلامت با روحیه ای خستگی ناپذیر بیش از 9 ماه در خط مقابله با کرونا ایستادگی کرده که در این جنگ نابرابر تاکنون صدها نفر از پزشکان، پرستاران و کادر درمان در جنگی نابرابر با ویروس کرونا جان خود را از دست داده و چندین هزار نفر هم به این ویرس مبتلا شده و یا در قرنطینه به سر می برند.

آنچه در این بین قابل تقدیر است حضور ایثارگرانه این مدافعان سلامت بوده که برای کاهش درد مردم از این بیماری در حال ارائه خدمات هستند اما به نظر می آید تاکنون حمایت چندانی در قبال این فداکاری از آنها صورت نگرفته است.

در تماسی که شماری از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی جنوب استان با تحریریه خبر این رسانه مردمی داشتند، با بیان اینکه روزگار سختی را سپری می کنند، گفتند: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون در میدان حضور داشته و ایفای نقش می کنند اما حدود سه ماه است که حقوق و دستمزدی به آنان پرداخت نشده است.

به گفته این افراد، حدود 200 نیروی شرکتی فوریت های پزشکی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با این معضل مواجه بوده و خواستار رسیدگی هر چه
حدود 200 نیروی شرکتی فوریت های پزشکی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با حقوق معوقه سه ماهه مواجه بوده و خواستار رسیدگی هر چه سریعتر این موضوع هستند.
سریعتر این موضوع هستند.

این پرسنل بیان کردند: در چنین شرایط اقتصادی که هر روز شاهد گرانی یک قلم کالای اساسی هستیم خانواده های ما صبرشان لبریز شده؛ مسئولان امر ما را درک نکرده چرا که پرداخت مزایا و حقوقشان یک روز عقب نمی افتد اما سه ماه بدون حقوق برای ما چالش ایجاد کرده است.

درد و دل های پرسنل شرکتی این دانشگاه به این موضوع ختم نمی شود چرا که طبق گفته آنها، سنوات سال 98 نیز به آنان پرداخت نشده و هم چنان چشم انتظار واریز حقوق وحقوقشان هستند.
 
در حال تلاش برای رفع کسری ها هستیم
 
محمد مهران امینی فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار ما پیرامون این مشکل گفت: نیروهای شرکتی این دانشگاه در بخش های اورژانس بین راهی افرادی هستند و به لحاظ پرداخت ها وابسته به درآمد،که از ابتدای شیوع ویروس کرونا با کاهش شدید منابع مالی مواجه شدیم.
 
وی بیان کرد: در همین راستا یکسری از تخصیص ها را وزارت بهداشت در نظر گرفته که در حال واگذاری به دانشگاه ها است.
 
این مقام مسئول ادامه داد: امید می رود حقوق معوقه 2 ماه از پرسنل شرکتی این دانشگاه تا هفته جاری پرداخت شود، سنوات و سایر موارد نیز در تخصیصات کلی دانشگاه برای افراد جبران می شود.
 
وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی در این برهه از زمان با مشکلات مالی مواجه است زیرا شرایط عادی نیست با این وجود در حال تلاش برای رفع کسری ها هستیم.
 
ایرانشهر رکورددار
یک مسئول: حقوق معوقه 2 ماه از پرسنل شرکتی این دانشگاه تا هفته جاری پرداخت خواهد شد.
بیشترین تعداد پایگاه های اورژانس جاده ای و شهری

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر افزود: بیشترین تعداد پایگاه های اورژانس جاده ای و شهری سیستان وبلوچستان مختص به حوزه ایرانشهر است یعنی از مجموع 140 جایگاه 85 مورد آن مختص به این دانشگاه بوده و این امر پرداخت ها را برای ما مشکل ساز کرده است.
 
وی بیان کرد: پایگاه های اورژانس اکثر دانشگاه ها از طریق استخدام تمکیل ظرفیت شده و حقوق و مزایای آنها از طریق پرداخت های خزانه ای وابسته به درآمد نیست، متاسفانه پرسنل این دانشگاه نیروی شرکتی بوده و اکنون نیز وزارت بهداشت قول داده تا در استخدامی های جدید حدود 40 نفر از این پرسنل را تبدیل وضعیت کند.
 
امینی فرد اذعان کرد: پرداخت حقوق به دو صورت انجام می شود که نوع اول نیروهای استخدامی بوده و در بازه زمانی 25 تا 28 هرماه از طریق خزانه حقوق دریافت می کنند اما دسته دوم، نیروهای شرکتی هستند که از طریق درآمدهای دانشگاه باید حقوقشان پرداخت شود که این مهم نوسان دارد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خاطر نشان کرد: سال گذشته این نوسان وجود نداشت و پرداخت ها بروز بود با شیوع ویروس کرونا منابع مالی دانشگاه به شدت کاهش پیدا کرد،  به وزارت خانه اعلام کرده ایم و قرار است مساعدتی در این خصوص صورت گیرد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۹۲۹


ارسال