دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۱
گره حقوق معوقه با وعده مسئولین کورتر شد؛
گلایه پرسنل شرکتی فوریت های پزشکی دانشگاه ایرانشهر از روند پرداخت حقوق/3ماه دستمزد نگرفته ایم!
 
پرسنل شرکتی فوریت های پزشکی تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از روند پرداخت معوقات مزدی خود گلایه و انتقاد دارند.
به گزارش عصرهامون، هرازچندگاهی قطار بی پولی بر روی ریل یکی از نهادهای سیستان وبلوچستان توقف می کند؛ یکبار شهرداری ها بار دیگر کارگران طرح 46 هزار هکتاری سیستان یا نیروهای شرکتی در برخی ادارات، اینبار اما مقصد ایست در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و پرسنلی است که از عدم دریافت حقوق ها گلایه کرده و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

پرسنل شرکتی فوریت های پزشکی تحت نظر این دانشگاه سه ماه است که حقوق و دستمزدی دریافت نکرده و این بی مهری کارفرما، سفره خانه افراد را خالی و آنان را شرمسار در مقابل خانواده کرده است.

در تماسی که شماری از این پرسنل با تحریریه خبر ما داشتند، خواستار پیگیر معضل از این رسانه بومی استان شدند؛ به گفته آنان کارد به استخوانهای پرسنل رسیده است، با این گرانی‌ها و تورم در خرج و مخارج زندگی و هزینه‌های سنگین درمانده و نمی دانند دیگر از چه کسی قرض بگیرند تا امورات زندگی را سپری کنند.

به گفته این افراد، جواب مسئولان مربوطه در یک جمله خاتمه می یابد "صبر کنید،به زودی پرداخت می شود"، آخر تا کی؛ این وعده ها گره پرداخت حقوق های معوقه را کور تر کرده و به زندگی شخصی پرسنل آسیب جدی وارد کرده است.

کرونا روی منابع مالی تاثیر گذاشته است

نادر ستوده، رئیس مرکز مدیریت و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در اینباره به خبرنگار ما گفت: حقوق مهر برای پرسنل واریز شده و تعویق در پرداخت حقوق 2 ماهه است.

وی کمبود منابع مالی و کووید19 را یکی از مشکلات دانست و افزود: از آنجایی که پرداخت حقوق نیروهای شرکتی از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه تامین می شود و کرونا بر روی منابع مالی اثر گذاشته، این امر یکی از علل در پرداخت دیر هنگام دستمزد افراد است.

این مقام مسئول ادامه داد: پیگیر این موضوع هستیم تا با مکاتباتی که با وزارت خانه صورت گرفته این معضل حل و حقوق پرسنل تا پایان هفته برای آنان واریز شود.

ستوده بیان کرد: در حال حاضر درآمدهای اقتصادی دانشگاه از محل بیمارستان به یک سوم کاهش یافته و در تامین این منابع تاحدودی با مشکل برخورده ایم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۲۳


ارسال