جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۹
در پی گلایه برخی از اولیاء دانش آموزان زاهدانی مطرح شد؛
دریافت وجوه در قبال صدور و توزیع کارنامه خلاف قوانین و مقررات/ مشارکت در پرداخت شهریه اختیاری است
 
پس از ارسال پیامکی به اولیاء دانش آموزان زاهدانی مبنی بر پرداخت شهریه، روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک این شهرستان اعلام کرد: که مشارکت و مساعدت داوطلبانه اولیا نه تنها مجاز، بلکه امری پسندیده است.
به گزارش عصرهامون، "گروکشی کارنامه" موضوعی که این روزها اولیاء دانش آموزان زاهدانی را سرگردان کرده آن هم در ایامی که حضور در مدرسه اجباری نبوده و مراجعات کم است.

از آنجایی که شیوع کرونا نیمی از جمعیت دانش‌آموزان جهان را از آموزش حضوری در مدارس و نشستن در کلاس درس، معلم و مدرسه محروم کرده، این محرومیت از آموزش حضوری با هدف سلامت دانش‌آموزان و کارکنان اجرا شده است، تغییر این وضعیت و بازگرداندن دانش‌آموزان به آموزش حضوری در مدارس نیز مشخص نیست و به همین جهت آموزش مجازی در دستور کار متولیان آموزش‌وپرورش قرارگرفت، آموزشی که از آن به‌عنوان "شبکه شاد"، فعالیت در گروه های واتس آپ و دیگر موارد نام می‌برند.

اما آنچه که این روزها دغدغه ذهنی والدین به شمار می رود پیامک هایی از سوی مدیران و هیئت امنای مدارس مبنی بر پرداخت شهریه است.

در متن ارسالی به اولیاء نوشته شده است: به استحضار می رساند از آنجایی که در دوسال اخیر کاهش مراجعات حضوری اولیا و دانش آموزان به مدرسه موجب گردیده کمتر از نحوه اداره و پرداخت هزینه‌های جاری مدرسه که به صورت هیات امنایی و از طریق همراهی شما خوبان اداره می شود مطلع گردید، و به تبع آن کاهش مشارکت و حمایت خانواده‌ها را در پی داشته است و این موضوع علی رغم اینکه موجب عدم تحقق بودجه سنواتی مدرسه گردیده، ارائه خدمات و پرداخت هزینه‌های جاری را نیز تحت‌الشعاع قرار داده است. لذا جهت صدور و توزیع کارنامه های تحصیلی ترم اول پرداخت حق السهم مشارکت شما اولیای گرامی مزید امتنان می‌باشد.   

مدیر آموزشگاه مسئول ارتباط با اولیای دانش آموزان است نه رئیس هیئت امنا

در همین راستا برای پیگیری مطالبات والدینی که این دغدغه را با تحریریه خبر عصرهامون در میان گذاشتند، موضوع  را با روابط عمومی ناحیه یک آموزش و پرورش شهرستان زاهدان در میان گذاشتیم که مطرح شد: پیرو شکایت احدی از اولیای دانش آموزان دبستان دخترانه 13 آبان شیفت الف، مدیر آموزشگاه و رئیس هیئت امنا در دفتر ارزیابی عملکرد ناحیه حضور یافته و پس از بررسی های به عمل آمده مشخص شد، با توجه به مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان، سقف مشارکت مردمی برای مدارس ابتدایی درجه 1 در سال تحصیلی 1400-1399 مبلغ 125400 تومان بوده که با توجه به تصمیمات هیئت امنا، مقرر شده تا مبلغ 110000 تومان از طریق مشارکت و حمایت اولیا دریافت شود.

در ادامه این بحث تاکید شد که مشارکت و مساعدت داوطلبانه اولیا نه تنها مجاز، بلکه امری پسندیده است، اما دریافت وجوه در قبال صدور و توزیع کارنامه خلاف قوانین و مقررات و ممنوع می باشد.

به گفته روابط عمومی ناحیه یک آموزش و پرورش شهرستان زاهدان، مدیر آموزشگاه مسئول ارتباط با اولیای دانش آموزان می باشد و نه رئیس هیئت امنا، بر این اساس به دلیل عدم هماهنگی رئیس هیئت امنا و مدیر مدرسه، پیامی در گروه های کلاسی منتشر شد و علی رغم نیت خیر همکاران آموزشگاه، موجبات سوء برداشت اولیا فراهم شده که تذکرات شفاهی و قانونی لازم در جهت اصلاح امور ارائه شده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۴۱۲


ارسال