شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۶
عالم اهل سنت:
فرهنگ عاشورا با حركت حضرت زينب (س) ماندگار شد/ عقیله بنی هاشم، الگوی ایده آل زنان عالم
 
مولوی عنایت اله رسولی زاده با بیان اینکه فرهنگ عاشورا با حركت حضرت زينب (س) ماندگار شد، گفت: باید از مقاومت حضرت زینب(س) در برابر دشمنان الگو بگیریم.
به گزارش عصرهامون، پانزدهم رجب سال 63 هجری قمری، سالروز وفات بانویی از تبار پاکی ها،اسوه صبر و بردباری و پرچمدار قیام خونین کربلا است. بانویی بلند مرتبه به نام زینب کبری (س) نوه رسول خدا (ص)، دخت گرامی حضرت فاطمه و علی (ع) و خواهر و یاور امام حسین (ع) در سخت ترین و حساس ترین لحظات تاریخ اسلام؛ شخصیتی بی نظیر در تاریخ اسلام که اگر این عقیله بنی هاشم پیام رسانی نمی کرد کربلا در کربلا می ماند.

ولایت‌پذیری و اطاعت محض از ولی زمان مهم‌ترین ویژگی شخصیتی حضرت بود، نهضت خونین امام حسین (ع) با افشاگری های حضرت زینب (س) در کوفه و شام ضد دستگاه حکومتی فاسد یزید، اهداف و فلسفه قیام امام حسین(ع) را برای همیشه ماندگار کرد. به گونه ای که باید گفت اسلام به وسیله پیامبر گرامی اسلام(ص) ایجاد شد و با خون امام حسین(ع) بقا پیدا كرد و این بقا و استمرار در گروه ماموریت حضرت زینب كبری(س) بود و ایشان به بهترین حالت ممكن ماموریت خود را به انجام رساند.

 از مقاومت حضرت زینب(س) در برابر دشمن الگو بگیریم

مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت مینان شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه حضرت زینب(س) الگوی تمام عیار برای دختران و جامعه بانوان عالم هستند، افزود: ایشان تربیت یافته مکتب اهل بیت رسالت و نبوت بود و بلوغ فکری و رهنمودهای داهیانه وی، علاوه بر ماندگار شدن فرهنگ عاشورا منجر شد، تا امروز الگویی مثال زدنی برای زنان و قهرمان واقعی کربلا باشند.

وی با تاکید بر این مطلب که همگان باید با تاسی از روحیه حضرت زینب(س) در برابر دشمنان ایستادگی کنیم، اذعان کرد: خدا باوری، شجاعت، شهامت، صبر، بردباری، مدیریت، پرستاری و خستگی ناپذیری از ویژگی های شاخص این بانوی بزرگ اسلام است.

این خطیب جمعه اهل سنت تصریح کرد: ایشان هیچگاه در برابر ظلم دشمن احساس ضعف نکرد و سختی های زیادی تحمل کرد تا با روحیه شجاعت و شهامت خود دشمن را به خواری و ذلت کشاند؛ ما نیز امروز باید از سیره و منش ایشان الگو گرفته و در مقابل کفر و ظلم سر خم نکنیم و در برابر تحریم های تحمیلی ناجوانمردانه دشمنان میدان را خالی نگذاریم.

وی تاکید کرد: دشمنان بدانند با توطئه های مکارانه خود نمی توانند وحدت، امنیت، آسایش را از مردم ایران اسلامی به ویژه در استان سیستان وبلوچستان سلب کنند.

رسولی زاده ادامه داد: مادران و بانوان ایران اسلامی امروز باید از شیوه زندگی، صبر و منش حضرت زینب(س) الگوپذیری کنند و نگذارند فرهنگ غلط غرب که عفت و حیا و خانواده را نشانه گرفته در جامعه عادی انگاری شود، که در صورت تحقق این امر شاهد فروپاشی کانون گرم خانواده ها و افزایش آمار طلاق خواهیم بود و این مهم یکی از اهداف دشمنان است.

امام جمعه اهل سنت مینان خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی جامعه، وظیفه سنگینی بر عهده داریم باید جوانان و مردم را آگاه و هوشیار سازیم تا در دام فتنه های دشمن گرفتار نشوند، باید با ولایت پذیری و فصل الخطاب قرار دادن فرامین گهربار رهبر انقلاب در برابر توطئه و دسیسه دشمنان ایستادگی کنیم، همانگونه که حضرت زینب (س) برای رساندن پیام عاشورا به گوش مردم، سختی های زیادی را تحمل كرد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۴۸۰


ارسال