يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۶
انصاف در اصناف2؛
کسب روزی حلال در گرو صداقت و رضایت مردم است/ وجدان، برگ برنده در روزهای سخت کرونایی
 
در روزهای سخت کرونایی، هنوز بازاریانی منصف با وجدان های بیدار وجود دارند تا در میان این همه گرانی و احتکار کالاهای اساسی، انصاف را رعایت کرده و تنها به فکر سود و منفعت خود نیستند.
به گزارش عصرهامون، با شیوع ویروس منحوس کرونا در حالی کسب و کارها کساد، بازار ها تعطیل، تهیه و تامین کالاهای اساسی و ضروری با کمبود مواجه شد که برخی از آب گل آلود ماهی گرفته و کام مردم را در روزهای سخت تلخ کردند.

احتکار، کم فروشی و گران فروشی موضوعی بود که بارها از تریبون های مختلف منعکس شد اما در میان این اخبار و برخی از کسبه هایی که سیاه نمایی کردند و تیغ گرانی بر گلوی مردم کشیدند، بازاریانی هم بودند که رضایت مردم، انصاف و صداقت را اولویت کار دانسته و با وجدان بیدار کسب روزی حلال کردند.

افرادی که اگر چه کووید-19 سفره کسب و کارشان را کوچک تر کرد اما به درآمد کم قانع شدند و با همدلی و همدردی با همنوعان خود به درآمدهایشان برکت دادند.

وجدان بیدار و کسب روزی حلال مانع گران فروشی و کم فروشی شد

هاشم اصلانی یکی از کاسبان منصف زاهدانی در ایام کرونا در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: شیوع ویروس کرونا همه مردم را با مشکلات اقتصادی مواجه و معادلات را بر هم زد، در این راستا برای کمک به هم نوعان خود انصاف را در خرید و فروش رعایت کردیم.

وی گفت: رضای خدا، رضایت مشتری، وجدان بیدار و کسب روزی حلال باعث شد تا گران فروشی و کم فروشی نکرده، و کام مردم را در چنین روزهای سختی که با بیماری منحوس کرونا دست و پنجه نرم می کنند، تلخ تر از قبل نکنیم.

این کاسب منصف تاکید کرد: در روایتی از پیامبر اعظم (ص) آمده است که شخصی از ایشان سوال پرسید" محبوب‌ترین مردم پیش خدا چه کسی است؟" ایشان در پاسخ گفتند"کسی که بیشترین سود و خدمت را به مردم ارائه دهد"؛ بر این اساس با توجه به تاکیدات فراوانی که در دین مبین اسلام برای منصف بودن کاسبان نقل شده است در معاملات بیشترین تمرکز و هدفمان رضایت مشتری و سود رساندن به دیگران بوده و تنها به فکر سود و منفعت خود نیستیم.

وی با تاکید بر این مطلب که صداقت با مشتری باعث کسب روزی حلال است، افزود: اینکه عده ای از کسبه در چنین شرایط اقتصادی که مردم با مشکلات دست و پنجه نرم کرده اقدام به گران فروشی، احتکار و کم فروشی می کنند یعنی وجدان کاری نداشته و حریص هستند.
 
اصلانی تصریح کرد: گرانی و سختی وجود دارد، اما این‌ها دلیل نمی‌شود انصاف، وجدان و همدردی با همنوعان را زیر پا بگذاریم؛ اگرچه برای ما سخت است اما خداوند برکت این کار را در زندگی هایمان نمایان کرده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۱۰۶


ارسال