يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,9 May 2021
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۴
در گفت و گو با علمای اهل سنت مطرح شد؛
مردمی بودن؛ رمز ماندگاری جمهوری اسلامی/درخشش ایران، خاری در چشم دشمنان نظام است
 
جمعی از علمای اهل سنت مردمی بودن را رمز ماندگاری جمهوری اسلامی دانستند و گفتند: درخشش ایران و دستاوردهای بی نظیر انقلاب در ۴۲ سال گذشته در عرصه های مختلف همچون خاری در چشم دشمنان نظام است
به گزارش عصرهامون؛ امروز روزی است که در تاریخ به نام جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است، روزی به یادماندنی که با رای قاطع اکثریت مردم، نظام سیاسی کشور پس از ۳ هزار و پانصد سال نظام سلطنتی به جمهوری اسلامی تغییر پیدا کرد.

نظامی مردمی که با اهداف اسلامی، بر اساس مبانی دینی و با انتخاب و همت ملت ایران به بار نشست و طی 42 سال گذشته در عرصه های مختلف به پیشرفت های چشمگیری دست یافت و حرف های زیادی در دنیا برای گفتن دارد.

موفقیت های بی نظیری که بهت و تعجب همگان را به همراه داشته و همچون خاری در چشم دشمنان انقلاب فرو رفته است، دشمنانی که چشم دیدن خودکفایی و بالندگی ایران اسلامی را ندارند و از هیچ تلاشی برای برهم شکستن آن فروگذار نمی کنند، اما با درایت رهبر معظم انقلاب و اتحاد ملی هیچ گاه به اهداف شومشان دست نیافته اند و نخواهند یافت.

حکومت اسلامی؛ آرزوی دیرینه میلیون ها مسلمان

در همین راستا، مولوی عبداله حسن زهی، امام جمعه اهل سنت هامون ضمن گرامیداشت روز جمهوری اسلامی ایران به خبرنگار ما گفت: این روز یادآور استقرار حکومت اسلامی است که از دل صدها میلیون انسان در طول تاریخ اسلام برآمد.

وی تصریح کرد: در طول تاریخ اسلام در آرزوی استقرار حکومتی اسلامی بودیم که در راستای همین آرمان تعداد زیادی از مسلمانان جهان در عرصه ها و زمان های مختلف با حسرت جان دادند و در مبارزه با کفار به شهادت رسیدند، اما موفق نشدند حکومت اسلامی را مستقر کنند.

حسن زهی اضافه کرد: این آرزو در دل ها همچون آب تعویض نشده ای ماند و بسیاری از مجاهدان در طول تاریخ درگذشتند، اما روی حکومت اسلامی را ندیدند تا این که خداوند حضرت امام خمینی (ره) را به عنوان مستقر کننده چنین نظامی تایید کردند که این یک ودیعه الهی و نعمتی بسیار بزرگ محسوب می شود که خدای متعال برایمان ارزانی داشت.
 

جمهوری اسلامی ایران برآمده از اسلام ناب محمدی

امام جمعه اهل سنت هامون اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران برآمده از اسلام ناب محمدی و امید میلیون ها شهیدی است که در طی تاریخ در جنگ ها از دست دادیم یا به دور از صحنه نبرد در بستر فوت کردند، اما این آرزو را داشتند که روزی حکومت الهی در جهان حاکم شود.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران حکومتی است که احکام الهی را مستقر کرده و در حال اجرای آن است، این مهم ودیعه و امانتی برای همه مسلمانان محسوب می شود که باید شیعه و سنی برای حفظش بکوشند و تلاش کنند که خدشه ای به نظام جمهوری اسلامی وارد نشود، این جزو ایمان و اعتقادات دینی ماست.

حسن زهی افزود: طی این 42 سال گذشته اقدام های جمهوری اسلامی بر اساس مبانی اسلام بوده، ممکن است ضعف هایی در برخی مسائل وجود داشته باشد که جدی نیست و با مطالعه مسئولان و ارائه راهکارهایی رفع می شود. بر همه مسلمانان واجب است که از جمهوری اسلامی ایران با جان و دل و اعتقاد کامل دفاع کنند.

مردم عامل اصلی سقوط حکومت شاهنشاهی 

وی گفت: مردمی بودن یکی از آرمان های امام خمینی (ره) برای راه اندازی نظام بوده و این مردم بودند که حکومت شاهنشاهی را ساقط و جمهوری اسلامی ایران را مستقر کردند.

امام جمعه اهل سنت هامون افزود: مردمی بودن یکی از ارزشی ترین مسائلی است که بعد از انقلاب مورد توجه قرار گرفت و جمهوری اسلامی کوشید در راستای منافع مردم تلاش کند، این بر همگان ثابت شده است.

وی تاکید کرد: فعالیت های زیادی که جمهوری اسلامی ایران در مسیرهای مختلفی از این عرصه انجام می دهد، گواه بر مردمی بودن این نظام است، اگر تخلفی از سوی فردی در هر پست و مقامی صورت بگیرد، پشت میز محاکمه قرار گرفته که نشان می دهد جمهوری اسلامی با خاطیان تعارفی ندارد.

حسن زهی گفت: آن هایی که در مسیر جمهوری اسلامی نبودند و با نفاق و به دور از عدالت محوری پای کار آمدند و پست و مقام گرفتند، به محض اثبات موضوع، پای میز محاکمه نشستند.

پیشرفت های چشمگیر نظام؛ خاری در چشم دشمنان

وی با بیان این که پیشرفت هایی که طی سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی حاصل شده، خاری در چشم دشمنان نظام است، اظهار کرد: آنچه در مسیر اعتقادی به دست آمده، نشان از عزت اسلامی است، هیچ گاه مقابل کفار زانوی ذلت نزدیم و ابهت اسلامی خود را به خاطر خوشی چند کافر و حکومت استبدادی خدشه دار نکردیم.

امام جمعه اهل سنت هامون با تاکید بر این که هیچ گاه از اصول اسلامی خود در برابر دیگران پیاده نشدیم، اذعان کرد: اگر دیگر کشورهای اسلامی را ببینید، ملاحظه می کنید که برای کوچکترین منافع خودشان حاضر هستند، از دین بگذرند، اما جمهوری اسلامی علاوه بر پایبندی بر منافع مردم، از آبروی اسلام دفاع کرده و هیچ گاه تن به ذلت نداده است. 

وی تصریح کرد: این پایبندی به مسائل اسلامی، استقامت نام دارد و این مهم است که جمهوری اسلامی ایران را به عزت واقعی می رساند، ممکن است در مسیر دچار مشکلاتی شویم، اما آنچه اهمیت دارد آبروی اسلامی است که یکی از دستاوردهای نظام محسوب می شود.
 

مبانی جمهوری اسلامی بر اساس قرآن

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه هم گفت: مبانی جمهوری اسلامی بر اساس قرآن بوده و این نظام مردمی و فراگیر است و اصول حکومت اسلامی در بیانات امام راحل (ره)، بیان شده است.

وی ادامه داد: اگر به این نظام توجه شود، متوجه می شویم که نظامی ایده آل و از دل مردم و برای مردم است، امروز شاهد پیشرفت های بی نظیر جمهوری اسلامی ایران در سایه مدیریت مقام معظم رهبری و از سویی بهت جهانیان نسبت به این عزت و اقتدار هستیم. 

مولوی ریگیان پور با اشاره به بیانات رهبری در ابتدای سال ۱۴۰۰ گفت: باید این بیانات را که برای نظام بسیار اصولی، حیاتی و کلیدی بود، سرلوحه قرار دهیم و به صورت جدی به آن توجه کنیم.

وی با بیان این که خون های زیادی ریخته شد تا این نظام شکل گرفت، ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی برای ملت ایران خدمات ارزشمندی را در عرصه های مختلف ارائه داده و فراتر از آن موفق شد دنیا را متحول کند.

حمایت از اقشار ضعیف جامعه و محرومیت زدایی

به گفته امام جمعه اهل سنت میرجاوه، خدمت به مردم، حمایت از اقشار ضعیف جامعه و محرومیت زدایی از مهم ترین اهداف نظام جمهوری اسلامی بوده که در این راستا بی وقفه تلاش های جدی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: در حالی که دشمنان نمی خواستند انقلاب پیروز شود و این نظام شکل بگیرد، اما به کوری چشم آن ها، جمهوری اسلامی طی ۴۲ سال گذشته به دستاوردهای بی نظیری دست یافت و چنان موفق و موثر بوده که توانسته است دنیا را متحول کند، این نظام نیاز به پاسداری دارد.

ریگیان پور با اشاره به مدیریت بی نظیر نظام جمهوری اسلامی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: بر اساس اجماعی که در کشور است این نظام بسیار کارآمد بوده و بی بند و باری، فحشا و فساد برگرفته از غرب در آن جایی ندارد و امنیت آن شهره جهان است.

توجه به جوانان و رونق تولید؛ ثمرات نظام

وی تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی برگرفته از قرآن و اسلام است که باید به این مهم توجه کنیم و ملت ایران نباید به مسائل پیش و پا افتاده اهمیت دهند، ابتکارات، خلاقیت ها، توجه به جوانان و رونق تولید از اثرات بسیار خوب نظام محسوب می شود.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه ادامه داد: مردمی بودن یکی از افتخارات نظام و رمز ماندگاری و پیشرفت آن است و تفاوت جمهوری اسلامی با دیگر انقلاب ها این بوده که خود مردم انقلاب کردند، شهید دادند و در صحنه های مختلف حضور دارند و در مسائل کشور، خودشان تصمیم گیرنده هستند.

وی با اشاره به رضایتمندی مردم از نظام جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: این نظام مقدس از دل مردم و برای مردم و حکومتی دینی برگرفته از اندیشه های پاک اسلامی بوده و در زمینه مردم سالاری نمونه است، ملت نیز پشتیبان انقلاب هستند و در همه مسائل مهم کشور نقش اساسی دارند.
 

مردمی بودن نظام؛ مهم ترین آرمان امام (ره)

مولوی عنایت الله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت سرباز نیز  گفت: مردم در جمهوری اسلامی ایران مهم ترین بخش نظام محسوب می شوند، چراکه انقلاب بر پایه مردمی بودن شکل گرفت و این مهم یکی از آرمان های مهم حضرت امام (ره) بود. 

به گفته وی، در نظام جمهوری اسلامی ایران قرآن و اسلام حاکم است و مردم تابع این مهم و رهبری معظم انقلاب هستند، اگر انتقادهایی از برخی مسئولان صورت می گیرد به دلیل مشکلات اقتصادی است که امیدواریم در  ۱۴۰۰ شاهد رفع تحریم ها و مرتفع شدن مشکلات اقتصادی باشیم.

رسولی زاده اضافه کرد: تورم و گرانی و دیگر مشکلات اقتصادی حل شدنی است و مردم از این بابت هیچ نگرانی ندارند و با جان و دل از نظام جمهوری اسلامی دفاع خواهند کرد و در برابر استکبار و دیگر دشمنان سر فرود نخواهند آورد. 

پیشرفت های غیر قابل مقایسه نظام طی 42 سال گذشته 

وی با اشاره به پیشرفت های چشمگیری که طی ۴۲ سال گذشته حاصل شده است، تاکید کرد: عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه با قبل از پیروزی انقلاب قابل مقایسه نیست و پیشرفت های حاصله همچون خاری در چشم دشمنان است.

امام جمعه اهل سنت سرباز اضافه کرد: این نظام مقدس مبتنی بر احکام الهی پایه ریزی شده و در ادامه نیز بر اساس همین مبانی دینی و با تکیه بر توان مردم طی مسیر می کند و روز به روز بر عزت آن افزوده می شود.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۲۳۶


ارسال